Skocz do zawartości
Pirotechnic

Dozownik Kore 5th - zapraszam do wspólnego złożenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiele sprzętów złożyłem do akwarium, jednakże ciężko połapać mi się z dozownikiem Kore 5th.

Wolałbym, by ktoś z większym doświadczeniem podjechał i pomógł mi poskładać w całość te ustrojstwo :)

Kamienna Góra / Dolnośląskie


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://reefhub.pl/kore-5th-jeszcze-dozownik-czy-juz-komputer-akwarystyczny/

czytałeś to?

Tam co prawda instrukcji montażu nie ma, ale może się przydać i tak.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie konkretnie masz problemy?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo elementów. Wiele wężyków,kabli etc. Takiego urządzenia na żywo nie widziałem ani wcześniej nie miałem z nimi do czynienia.

Dlatego, żeby nie zepsuć, wolę by ktoś mi pomógł z montażem.

Instrukcję PL, którą pobrałem również nie obrazuje mojego urządzenia. Z tyłu ma inne gniazda i nie ma przycisku reset.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: mnie też przytłoczyła ilość elementów, mimo że nie mam full opcji, ale jakoś dałem radę,

Pisz tutaj, jakoś razem to złożymy, a przy okazji przyda się innym.


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, przeczytałem Twój artykuł. Mam dokładnie ten model, co na Twoich zdjęciach. A nie ten co na instrukcji.

Kaer - również jestem z Trzebiatowa :D

Teraz mieszkam w Kamiennej.

Jutro postaram się to rozgryźć, dziś odpada montaż :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, przeczytałem Twój artykuł. Mam dokładnie ten model, co na Twoich zdjęciach. A nie ten co na instrukcji.

Kaer - również jestem z Trzebiatowa :D

Teraz mieszkam w Kamiennej.

Jutro postaram się to rozgryźć, dziś odpada montaż :p

Jak bywasz w rodzinnych stronach to zapraszam :)


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, przeczytałem Twój artykuł. Mam dokładnie ten model, co na Twoich zdjęciach. A nie ten co na instrukcji.

Kaer - również jestem z Trzebiatowa :D

Teraz mieszkam w Kamiennej.

Jutro postaram się to rozgryźć, dziś odpada montaż :p

Czyżbyś kupił Kore w promocji z ReefHub.pl?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś kupił Kore w promocji z ReefHub.pl?

Tester, kupiłem wcześniej przed promocją, ale również z dobrymi warunkami cenowymi.

Pan Przemek pod tym względem za moje pierwsze zakupy potraktował bardzo doskonale.

Oferta cenowa z pierwszej ligi. A trochę sprzętu brałem.

Dziś postaram się to poskładać. Jedynie nie mogę niektórych dziurek rozgryźć oraz tak samo jak ustawia się te czujki poziomu wody.

Jak bywasz w rodzinnych stronach to zapraszam :)

Z zaproszenia za Twoim pozwoleniem skorzystam. Będę na święta "BN" u rodziny, więc jakby co w któryś dzień możemy się zgadać ;)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproszenia za Twoim pozwoleniem skorzystam. Będę na święta "BN" u rodziny, więc jakby co w któryś dzień możemy się zgadać ;)

:thumbup:


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musimy zaktualizować polską instrukcję o zdjęcia najnowszej wersji dozownika(z tyłu).

Jedyne różnie co nieco inne miejsce położenia portu pod antenę oraz przycisk reset w formie mikroswitcha(zamiast dźwigienkowego)..

Pisz co jest nie jasne, postaramy się pomóc ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postaram się to poskładać. Jedynie nie mogę niektórych dziurek rozgryźć oraz tak samo jak ustawia się te czujki poziomu wody.

Ogólnie body zmontowane. Jak ustawić te czujniki ? Jak zmontować i w którym miejscu DropDoser ? Czy je się wyciąga i wkłada do buteleczek czy jak ?

No i w który z tyłu otwór jack portu włożyć czujnik temperatury - czy nie robi to różnicy i można w każdy ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :) Ogólnie pierwsze moje akwarium tak zautomatyzowane...za poradą ludzi z forum.

A pierwsze morskie wszystko robiłem ręcznie :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznac, ale nie ogarniam ostatnio tego sprzętu. A ze do serwisu PS nie udało mi sie dodzwonic, na email nie mam jeszcze odpowiedzi, a lanie strzykawka 90ml/dzień mi sie nie uśmiecha, pozwalam sie was doradzic.

Od jakiegos czasu znowu pompa piknie i nie naleje, i podaje komunikat stirrer...

Wylaczylem sprzet na chwile i jak wlaczylem, to pojawia sie na chwile komunikat "Bootloader ready", a potem pusty niebieski ekran, badz tylko myślnik.. Proba wgrania na nowo sterownika za pomoca PSunFlash nic nie daje. Probowałem równocześnie resetowac sprzęt z naciśnięciem Update w tym programem..tez nic. Ma ktos jakis patent? Bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reset a update to różnica spora.

Raczej dzwoń na serwis po nowym roku.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

proponuję zadzwonić do producenta, tam bez kłopotu uzyskasz pomoc w złożeniu jak i w zaprogramowaniu. Sam korzystałem z tego rozwiązania . Ludzie spoko i pomagają .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przepraszam za późną odpowiedź - wiadomo - przygotowania do Sylwestra :-)

Creol

Trochę niepotrzebnie robiłeś firmware update - i jak widać usunąłeś z pamięci firmware dozownika.

Ten dźwięk i napis "Stirrer working.." oznaczał że miałeś w opcjach zaznaczone mieszanie płynów przed podaniem przez dozownik - wystarczyło "odznaczyć ptaszka" i tyle :-)

Teraz musisz wgrać firmware - w tym celu:

1) uruchom aplikację

2) wybierz odpowiedni port COM(na którym zainstalowany jest dozownik) - nie klikaj przycisku Connect!

3) przejdź do ostatniej zakładki - wybierz Firmware update, następnie wybierz plik i potwierdź klawiszem Enter/myszka prawy przycisk

4) teraz musisz szybko zresetować dozownik - w zależności od wersji - albo trzypozycyjnym "switchem" albo jeśli to gen.2 - musisz dłupisem/szpilką wcisnąć mały switch na tyle dozownika.

Jeśli Ci się nie uda za pierwszym razem - spróbuj ponownie, masz około 3 sekund od momentu wybrania firmware do zresetowania dozownika.

Jeśli zrobisz to poprawnie - na ekranie ujrzysz informację - Uploading firmware..

To chyba tyle - Szczęśliwego Nowego Roku! ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, dziekuje za odpowiedz, ale mam nieszczesnego laptopa Mac'a... wiec jak tam z COM?! :-(

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mac wybierasz po prostu połaczenie "Bluetooth-dev".


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.