Skocz do zawartości
qni

Co do przekopywania piachu 54l, babka a możne rozgwiazda?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój piach staje się coraz bardziej zielony, zastanawiam się co kupić do przekopywania piachu. Podoba mi nie babeczka - Valenciennea ale na stronach piszą o 500L. Dlatego zastanawiam się czy pasuje do mojego małego baniaczka, posiadam około 3kg piachu koralowego. Planuje w przyszłości krewetkę.

Możecie doradzić czy babka będzie ok a jak nie to co kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea za małe akwarium moim zdaniem , kup strombusy i nasariusy.


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozgwiazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzech kilogramach piachu, rozgwiazda bedzie miala b. ciezko.

Pozostaja slimaki lub wymiana piachu co rok lub dwa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3kg Piachu to zbyt mało dla babki z rodziny valencinea, musi mieć możliwość wykopania sobie norki.

Dodatkowo te babki lubią skoki na dywan więc warto mieć przykryte akwa. Inna sprawa że lepszego kopacza od nich nie znajdziesz.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobilonie tez mozesz dac :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odradzam - wywala skałki i nie widać jej tydzień jak się zakopie .. i chyba śpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dodam piach?

rozgwiazda wydaje mi się bardziej atrakcyjna ale jak mam zamęczyć ją to szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozgwiazda nie ma co jesc to bedzie wychodzic z piachu i zac

Znie tracic ramiona to znak ze gloduje

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, przekonałeś.

A jaką ekipę polecicie do tak małego zbiornika?

Fajnie gdyby była zróżnicowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz miec krabow pustelnikow to kup nassariusy i babilonie gdyz krabiki lubia czasem upolowac sobie slimaczka zeby zmienic muszelke :)a jest tez jezowiec taki co lubi zyc w piasku ale nie wiem czy mu starczy 3kg :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i polecono mi Cryptocentrus cinctus- całkiem fajna rybka. Czy ona przekopuje piach ? wg YT to tylko pilnuje kraba jak kopie. Nie udało mi się je znaleźć przy pracy :)

Edytowane przez qni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cryptocentrusa i krewetkę pistoletową. Nigdy nie widziałem żeby ryba kopała w piasku, za to krewetka w ciągu tygodnia potrafi ze dwa razy przekopać cały piasek w moim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza jej się wziąć piasek do pyszczka ale nie jest to babka kopiąca. jeżeli żyje w parze z krewetką pistoletową to krewetka przyjmuje rolę kopacza. Jeśli żyje sama szuka raczej gotowej norki lub kopie ogonem robiąc burze piaskową. Ryba bardzo urodziwa, ale rośnie chyba do około 10 cm wiec może być za duża do 54L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 54l i strasznie mi się ta babeczka cytrynowa podoba. Muszę ją mieć. Kupiłam jej już dodatkowy piach a teraz czytam, że ona jednak nie kopie😂 No nic, babkę i tak kupię, to może do kopania strombus?

Chce kupić młodą rybcie, a jak urośnie i zacznie się robić ciasno w akwarium to zrobię większe.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo gatunków mniejszych babek, które z powodzeniem możesz w takim litrażu trzymać, cinctusa odradzam. Co do autora postu - skup się na ślimakach, ja bym się zainteresował Cerithium, Nassariusami, Strombusami...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny poecam jaśke z krewetka symbiotyczną

jaśka cos tam delikatnie w nocy pokopie ale krewetka przepycha piach z jednego konca akwa na drugi :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Erybka napisze że do 20 to kupisz bez mrugnięcia okiem? :) Lub jakikolwiek inny sklep?

Nie dajmy się zwariować, oprócz ryby w za małym dla niej akwarium jest jeszcze mnóstwo rzeczy na które nie powinniśmy się decydować, więc nie ma sensu załamywać rąk z powodu jednej babki ;) Wybór należy wyłącznie do Ciebie, niemniej, babki to najliczniejsza rodzina ryb w ogóle, więc - jest w czym wybierać. Poszukaj czegoś z rodzaju Stonogobiops na przykład, możesz mi wierzyć że urodą nie ustępują cinctusowi, a lokalowo bardziej możesz im dogodzić ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę kup se po 1 szt z każdego i będziesz miał czysty piasek i kolorowo

nassarius vibex , strombus sp, babylonia sp. , nassarius sp , cerithium caeruleum , cerithium litteratum , nassarius sp. , pusiostoma sp. , oliva sp

Edytowane przez _KRISU_ (wyświetl historię edycji)

Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałam tylko zwykłe pytanie. Ty mówisz jedno, a sklep z morszczyzną drugie, więc szukam prawdziwej odpowiedzi. Nie jestem dręczycielem zwierząt, tylko jestem zdezorientowana sprzecznymi informacjami. Jeśli ta babka rzeczywiście potrzebuje większej wody, to poczekam z zakupem aż będę miała większe akwarium. Nie oceniaj z góry proszę :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? :) Nie miałem zamiaru nikogo oceniać, możesz mi wierzyć :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczna część Twojej wypowiedzi jest ok. Skoro jako doświadczony akwarysta uważasz, że zbiornik jest za mały dla tej ryby, to przyjmuję, ze erybka podaje błędne wymsgania na swojej stronie i nie kupię jej. Od dziś, zamiast wierzyć w to, co można przeczytać na stronach sprzedawców będę weryfikować te informacje na forum, nim zdecyduje się kupić zwierzaka. Tylko uprzejmie proszę w takich sytuacjach nie dogryzac mi, ze nie potrafię sobie wygooglac tak podstawowych informacji, jak wymagania rozmiaru akwarium, czy żywienia :) Przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.