Skocz do zawartości
Marcin1701

Pęknięty termometr w akwarium!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam zalewać nowe akwarium, w tej chwili jest w niej ok 150l (brakuje jeszcze 120l). Podczas mieszania z solą pękł termometr w zbiorniku i wylała się zawartość (czerwona). Coś udało mi się odessać, ale są jeszcze tłuste plamy na tafli. Czy muszę restartować czy da się jakoś uratować tą wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewwnie napisza zeby od nowa. A ja bym zostawil i odpieniacz na mokro dal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt będzie podobny do wlania spirytusu, bo w termometrze jest barwiony alkohol etylowy. Ja bym zostawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jestem trochę spokojniejszy. Może ktoś jeszcze się wypowie? Jutro miałem ruszać z nowym akwarium i teraz nie wiem co robić...

Edytowane przez Marcin1701 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie startuj z akwa... Przez nieuwagę podczas czyszczenia akwa rozbiłem termometr... nic się nie stało więc i u Ciebie będzie ok. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię wprowadziłem w błąd, bo nie doczytałem, że na tafli pozostał osad. Najprawdopodobniej był to termometr toluenowy. Toluen jest węglowodorem i podejrzewam, że bakterie i tak go "wpierdzielą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi kiedyś stłukł się termometr w akwarium taki całoszklany, żółty z czerwoną cieczą i nic się nie stało.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) zalewam dalej i czas się w końcu przenieść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) zalewam dalej i czas się w końcu przenieść :)

Ja w sumpie rozbiłem termometr z tą czerwoną właśnie cieczą. Na początku też strach, ale jedyne co zrobiłem to z wody zebrałem ręcznikiem papierowym to co na powierzchni pływało, a resztki dużą strzykawką :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że to nie rtęci?

Nadaje mobilnie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że to nie rtęci?

Nadaje mobilnie

Rtęci się raczej nie sosuje w termometrch akwarystycznych. Nie spotkałem się też z jej barwieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli pływa po powierzchni wody to na 100% nie rtęć :D


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie juz od wielu lat w ogole nie stosuje rteci w termometrach.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć można czasem kupić z jakichś zapasów magazynowych, ale nowych już chyba nie produkują. Do akwarium nigdy nie widziałem rtęciowego, a bawię się z lepszym lub gorszym skutkiem w akwarystykę od dzieciaka.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.