Skocz do zawartości
Leonnok

Siedzi na szybach w sumpie, białe owalne z włoskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o identyfikację stwora, mam tego w sumpie ze 100szt siedzi na szybach, chyba wylazło odkąd zacząłem w nocy świecić w sumpie zrobiłem małe ala-refugium. Przymierzam się do zrobienia porządków w sumpie i stoję przed dylematem co z tymi stwoami czy się cackać żeby zostawić czy zaorać. Owalny biały korpus a na końcu wystające rzęski, coś jak rurówka? strzykwa? osłonica?

post-25802-0-95699100-1447412547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tygodnia to przejrzałem i nie było, nie szukam wyszukiwarką bo nawet nie wiem jak tego szukać, ale ok szukam dalej dołożę starań :)

Edytowane przez Leonnok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przejrzałem rok i nie znalazłem więc coś te statystyki tygodniowe przekłamane, btw nie wszędzie zdjęcia się wyświetlają, może prościej byłoby odpowiedzieć? To że to mój pierwszy post to nie znaczy że pierwszy raz mam do czynienia z forum i trzeba mnie przegonić, a tematy typu proszę o identyfikację to też słabe przecież wiadomo że dział identyfikacja, tematy powinny zawierać więcej informacji ;)

Zachęcam do udzielenia mi pomocy w identyfikacji, te stworzenia są raczej statyczne nie widziałem żeby się poruszały. mają ok 3-5mm.

Edytowane przez Leonnok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przecież Ci odpowiedział

Przynajmniej raz w tygodniu sa pytania o to "biale, owalne, zwloskami"

Gabki sycon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester napisał co to jest.

Są to gąbki sycon http://pl.reeflex.net/tiere/2215_Sycon_sp01.htm

Przeważnie tak szybko jak się pojawiają tak samo szybko znikają, u mnie na jakieś 2 tygodnie pokryły 1/3 skał po czym odeszły, teraz zostały ze dwie sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No nie wiem czy znikają. Mi rury zarastają gąbkami,... Do tego gąbki zatykają zaworki. Gąbki to z jednej strony często bardzo kolorowe, ładne zwierzaki a z drugiej strony problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha sorry nie zauważyłem tego "Gabki sycon" chyba mi się zlało z sygnaturą, dzięki tester, dzięki forumowicze. Chyba więc je zostawie niech sobie siedzą w końcu pożyteczne. Z miesiąc już siedzą u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie akwarium z rozwinieta microbiologia bedzie bogato porosniete gabkami.

Istnieje teoria mowiaca za spora czesc diety SPSow stanowia komorki kolnierzykowe produkowane przez gabki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki za te informacje, niestety mimo że tych gąbek dzisiaj mam naprawdę zatrzęsienie co by mogło świadczyć o dobrym ekosystemie to coś mi korale (mam miękasy i LPS) marnieją, jakby rozpuszczają się, coraz mniejsze, kilka już znikło, moje doświadczenie w morszczyźnie małe zajmuję się tym pół roku wystartowałem 01.04.2015, powoli zaczynam szukać powodów takiej sytuacji na tym form ale to już chyba materiał na osobny temat...

:)

Edytowane przez Leonnok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.