Skocz do zawartości
endriu0

Studencki baniaczek :D [200]+[112] z DSB Lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Z koroną swietnie wygląda. Jak tam życie, głównie pytam o ukwiał, bo dość szybko go wprowadziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koroną swietnie wygląda. Jak tam życie, głównie pytam o ukwiał, bo dość szybko go wprowadziłeś.

Dzięki :D

A ukwial to najgorszy z całej obsady :p. Różnie się zachowuje, raz napompompowany, raz ma cienkie nitki a jeszcze innym razem zamknięty. Trochę grymasi jeszcze. Co jakiś czas dostanie kawałek krewetki koktajlowej. Ale chcę zacząć karmić zoa i euphylle mrożonkami wiec i jemu dam częściej jeść. Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, jak odziedziczył charakter to będziesz jeszcze obecne czasy wspominał jako sielankę :)

Patryk, przelicz sobie ile wody Ci spadnie, jak by prądu nie było, bo wylot z pompy masz wsadzony, wizualnie sporo pod powierzchnia wody.

ps. nie wierz w żadne odpowietrzniki - nie zadziałają.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone to było. Woda mi nie ucieka nawet z ostatniej przegrody po wyłączeniu obiegu. A od najwyższej przegrody mam jeszcze 10 cm luzu w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny czyściutki zbiorniczek z fajnie ogarniętą przestrzennie skałą. Patrząc na widok ogólny akwa łatwo wyobrazić sobie te skały już zarośnięte koralami. Po doklejeniu ze dwóch płaskich półek (szczególnie na lewej skale) akwa ładnie by wyglądało całe w spsach.

RW-15 dobre możliwości za rozsądną cenę, ale oby ta pompa nie była tak wadliwa jak RW-4. Obecnie działa u mnie już czwarta sztuka RW-4. Trzy poprzednie nie podziałały dłużej niż pół roku. Ich zaletą jest to, że nie ma problemu z reklamacją. Zbiornik bez komina wewnętrznego jak u Ciebie niezależnie od litrażu prezentuje się jako sporo większy. Jedyna rzecz, która średnio mi pasuje (co oczywiście jest bez znaczenia bo to moja opinia) to trochę zbyt wysoka, przysadzista korona, przez co przytłacza swoją wielkością całe akwa. 8-10 cm h byłaby idealna (szczególnie, że akwa ma 40 cm h).

Aha jeszcze jedno: tarantula na ścianie dodaje +100 do wyglądu.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny czyściutki zbiorniczek z fajnie ogarniętą przestrzennie skałą. Patrząc na widok ogólny akwa łatwo wyobrazić sobie te skały już zarośnięte koralami. Po doklejeniu ze dwóch płaskich półek (szczególnie na lewej skale) akwa ładnie by wyglądało całe w spsach.

RW-15 dobre możliwości za rozsądną cenę, ale oby ta pompa nie była tak wadliwa jak RW-4. Obecnie działa u mnie już czwarta sztuka RW-4. Trzy poprzednie nie podziałały dłużej niż pół roku. Ich zaletą jest to, że nie ma problemu z reklamacją. Zbiornik bez komina wewnętrznego jak u Ciebie niezależnie od litrażu prezentuje się jako sporo większy. Jedyna rzecz, która średnio mi pasuje (co oczywiście jest bez znaczenia bo to moja opinia) to trochę zbyt wysoka, przysadzista korona, przez co przytłacza swoją wielkością całe akwa. 8-10 cm h byłaby idealna (szczególnie, że akwa ma 40 cm h).

Aha jeszcze jedno: tarantula na ścianie dodaje +100 do wyglądu.

Dziękuję za miłe słowa ale i też za słowa krytyki.

Chciałem coś do tej lewej skały przykleić, ale nie mam za bardzo koncepcji jak :/

A korona jest nie wiele większa niż piszesz :) bo ma 12cm i jest osadzona około 3cm poniżej krawędzi akwa, żeby zasłonić taflę wody. Zamontowałem ją bo chciałem kupić babkę kopiąca, a wiem że lubią skakać, więc miało to być jakieś zabezpieczenie. Na żywo nie jest może tak "przesadzista" jak na zdjęciach, a zdjęcia robię starym Note'em więc nie jest to jakiś super sprzęt.

Zmiany jakie muszę zrobić w akwa to zmienić oświetlenie, bo chinka jest na krótka i nie doświetla mi boków :/

Oby tylko ten pająk mi ryb nie wyjadał :rofl: :rofl: :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę lampy jak byś chciał to mógł byś sobie doświetlić jakimiś T5

akwarium fajne i czyste

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji niedzielnego popołudnia może wrzucę jakąś aktualizację :)

Doszło trochę życia, kilka korali i ryb:

euphyllia

caulastrea

monti

zoa

quardi

doktorek

scopas

getcdarfzwpn5y0m.jpeg

hnnofm7t24npehid.jpeg

7zicupuw8u0k2jro.jpeg

kkes9xphnguvfpxz.jpeg

Dzisiaj mi zeszło zmętnienie, utrzymywało się 2 dni po wpuszczeniu zebrasomy. Nie wiem czym spowodowane, ale dzisiaj już jest ok.

Była podmiana około 25l wody. Parametry przed podmianą to Ca 420, Kh 8.3, Mg 1260 i No3 wysokie bo 25. No3 było na poziomie 10, ale po wpuszczeniu dwóch ryb miało prawo podskoczyć trochę do góry. Za kilka dni zmierzę znowu. Do baniaka oprócz fito nie leję nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja:

Na początek złe wiadomości straciłem euphillie i caustrea, nie wiem czemu :/

Parametry z przed tygodnia to Ca 420, Mg 1260, Kh 8.3 (te nie zmieniają się praktycznie w ogóle) PO4 0.0 (hanka) i NO3 około 60 dość wysokie. Zrobiłem podmianę jakieś 25-30l ale nie robiłem testów jeszcze.

Część korali mi marudzi, część ładnie się pompuje nie wiem co jest nie tak.

Leje 50ml fito codziennie wieczorem i raz na tydzień pół kostki mrożonki na noc dla korali ( może za dużo karmię? )

I zacząłem ryby karmić częściej suchym żeby trochę PO4 podbić.

Zmieniłem lampę z chinki na 4x39W i dołożę 2x10W niebieskich ledów dla ładniejszych kolorów (podobają mi się niebieskie akwaria)

A z pozytywów znalazłem takie oto zwierzątka w dwóch miejscach, czyżby rurówki?

iernx6r5nvk0l37q.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu zagląda...

uvkauyehh2genioo.jpeg

tutaj euphillia mało napompowana, cały czas tak jest :/

2y37vbqic7ez40kx.jpeg

to samo z ukwiałami, caustrea już tkankę straciła całą :/

xhielim7awt3pvxc.jpeg

Raz na tydzień dwa ukwiał dostanie kawałek mrożonki to na kilka godzin jest napompowany, później znów wraca do swojego stanu jak na zdjęciu :/

Świecę 9h bo zmieniona lampa. Układ to coral plus, blue plus, giesemann aktynika, i jakaś niebieskia jeszcze nie pamiętam nazwy.

Docelowo chcę świecić 12h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało jedzenia i jak chcesz dołożyć ledy niebieskie to może jednak pomyśl nad jedną rurą np. Aqua Special Plus - tak wiem będzie mniej niebiesko ale to jest potrzebne

p.s.

jakie parametry wody?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało jedzenia i jak chcesz dołożyć ledy niebieskie to może jednak pomyśl nad jedną rurą np. Aqua Special Plus - tak wiem będzie mniej niebiesko ale to jest potrzebne

p.s.

jakie parametry wody?

post wyżej napisałem robione kilka dni temu. po podmianie nie robiłem jeszcze, po4 nie mam gdzie zrobić, po no3 test muszę pojechać kupić.

i chcę zmienić układ świetlówek, na 2x białe, 1x niebieska i 1x aktynika, i do tego właśnie te ledy żeby bardziej niebiesko było

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz NO3 60 a PO4 zero to nie zbijesz NO3 - w Murenie mają małą hankę - niech Ci zmierzą PO4


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio właśnie to mówili mi że nie mają jak mi zmierzyć PO4,

dlatego suchym zacząłem więcej karmić żeby PO4 podbić, ale nie mam jak sprawdzić teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne akwarium,

zastanawia mnie jednak zbyt czysty wygląd skały w odniesieniu do zdychających korali. Nie widziałem na zdjęciach efektów dojrzewania, czyżby nie było?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewania jakby nie było. Zmieniłem kilka dni temu lampę z led na 4x39W to powoli wychodzą mi glony zielone i asteriny na szybach.

Plag odpukać do tej pory nie było żadnych. W refugium tylko cyjano jest, ale to proces rozkręcania się DSB.

Ale nie wszystkie korale mi marudzą, najgorzej jest z lps'ami. Miękkie bez problemu i zadziwiająco prosty sps jak hystrix też ma się doskonale. Pierwsze ryby wpuściłem po 2 miesiącach od zalania, więc nie było to za wcześnie. Na start lałem codziennie bakterie AF Bios i pożywkę dla nich ProF aż do zakwitu. Woda zmętniała mi na kilka dni.

Najbardziej właśnie obawiałem się wpuszczenia pierwszych ryb i ich karmienia. Myślałem że wtedy może jakaś plaga mi wyskoczyć, ale do tej pory nic, a karmię 2-3 razy dziennie. 1-2 razy suchym rano i w dzień, a wieczorem pół kostki niepłukanej mrożonki. Fito 50ml codziennie wieczorem, raz na tydzień pół kostki mrożonki dla korali po zgaszeniu światła. Nie wiem co może być nie tak.

Jedyna rzecz, która przychodziła mi do głowy to dolewanie wody z ręki, ale dzisiaj zamontowałem dolewkę i zobaczymy czy to coś zmieni. Może faktycznie za bardzo skakały parametry lejąc z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby parametry było dobre to korale by nie zdychały, wiec coś jest nie tak. NO3 się zmienia wiec filtracja działa, pytanie na ile skutecznie. Sprawdz NO2 i jesli masz test na amoniak


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2 było kilkukrotnie sprawdzane w sklepie zoologicznym salifertem i zawsze 0 pokazywało. Porównam jeszcze moje testy z innymi ca mg i kh, choć wątpię żeby jakieś odchylenia były znaczące. Właśnie nie wiem co nie tak jest :(

Oprócz no3 wszystko w normie, ale samo no3 tez nie powinno stwarzac takich problemów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary z zeszłego piątku to:

Ca 420

Mg 1260

Kh 8.3

A dzisiejsze:

Ca 380

Mg 1200

Kh 8.0

Konsumpcja jakaś jest. Dołożyłem teraz dolewkę wody, może to też da pozytywny skutek. Do tej pory dolewałem wody 2 razy dziennie, więc może skoki by za duże.

zwohaqkqqyeabizp.jpeg

igkdn1admydcypdr.jpeg

as3gcql29qh0orgl.jpeg

@EDIT

Kolejne rurówki znalazłem, tym razem w sumie. Nie wiem czy nie przenieść ich do głównego, ale też nie chce ich uszkodzić.

gj25y3ipzhrku1ez.jpeg

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie pewna? w dziale DIY patrzyłem to sporo osób też ma na spłuczce zrobione.

No cena w porównaniu z tym to kosmos ;)

Za wszystko tutaj zapłaciłem 50zł, a tak dolewka, pompa i zbiornik to 3 stówy więc jest różnica :p

Z resztą nie mam miejsca na zbiornik na tradycyjną dolewkę, dlatego też z niej zrezygnowałem. Nie chce mieć nic poza szafką.

Fakt tutaj dolewki mam 15l tylko, ale i tak lepsze niż lanie z ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.