Skocz do zawartości
Pirotechnic

Robienie zdjęć Sony Alpha 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak ustawić aparat, by nie głupiał z kolorami barw - gdy świeci lampa.

Gdyż jak próbuję ustawić balans bieli to mam maksymalnie do wartości 9900K.

I wszystko jest jednolicie niebieskawe :(

Jakieś porady co do ustawień soniacza ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz w jakims programie podciagnac. Pewnie LEDami swiecisz. Taki urok tych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelaj RAW-y i balans bieli ustawiaj sobie w jakimś programie do wywoływania: ACR, Lightroom, Captute One itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie LEDami swiecisz. Taki urok tych lamp.

Tak, świecę lampą led. Mam 9 kanałową lampę od PS - model metis.

Aquamaniac - popróbuję.

Z poprzedniego akwarium zdjęcia są świetne - mam je w galerii...ale było małe akwarium i dodatkowo kanał z barwą białą.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak juz pisalismy, w programach do edycji zdjec musisz podciagac temperature barwowa. Ja edytuje w light roomie ale mam T5. Z ledami nie jest niestety tak latwo, z tego co widze po zdjeciach na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie samego piachu w akwarium i ustaw je jako wzorzec dla balansu bieli (nie przejmuj sie ze jest niebieskie, przez aparat bedzie traktowane jako biel i następne fotki powinny wyjść lepsze).



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy....

Nie jestem profesjonalista ale bawie sie w drobna fotografie od jakiegos czasu. Moj sprzet to Pentax K-x + kilka obiektywow staloogniskowych od 50 do 200mm.

Niedawno uruchomilem pierwszy slony zbiornik i pomyslalem, SUPER! porobie sobie makro.

Wiec hop na pierwszy ogien dedykowany do makro Tamron 90mm 2.8 i .... cos nie halo... malo widac slabe powiekszenie.... wiec mysle... ok, wezmiemy starego, poczciwego heliosa 44m5 + pierscienie... I co? Lipa, zeby uzyskac naprawde super macro obiekt musi byc bardzo blisko, inaczej nie lapie ostrosci, a tu szyba przeszkadza.. Mozna zdjac pierscien albo 2... albo podstawiac wszystko pod szybe, co nie koniecznie moze byc mozliwe...

Wzialem wiec inny stary obiektyw, tym razem 200mm, zalozylem komplet pierscieni i ... no tak, macro moze nie powalajace ale jest, wieksze niz w tamronie (1:1), ale mniejsze niz na heliosie z kompletem pierscieni.. Za to jest ostrosc z 1.5m, wiec nie strasze zycia, z drugiej strony... przy takiej ogniskowej i macro najmniejsze drgniecie to katastrofa.

Do tego wyglada na to, ze moj pentax niebardzo lubi sie ze swiatlem.. probowalem 3 rozne obiektywy i na wszystkich zdjecia wychodza bardzo.... niebieskie i jednolite, lepsze barwy dawal aparat w komorce. Robilem w RAWie, probowalem pdociagnac w lightroomie, ale ... i tak nie ma szalu...

I to jest dosc widne miejsce, chcialem zrobic rurowke ktora jest lekko zacieniona.... nic z tego.... nic nie widac.

Dzisiaj nie mam czasu, ale niebawem postawie statyw i sproboje zrobic cos na nizszym ISO i dluzszym czasie... problemem z dluzszym czasem moze byc falowanie... i ostrosc.

Jak bede mial wiecej czasu to wezme od siostry 5D i zobacze jak on sie bedzie zachowywal.

Zalaczam probki.

EDIT: Do tego dochodzi problem slonej wody.. W slodkim udawalo mi sie zrobic z reki nawet duze powiekszenie ryb, tutaj jakikolwiek odchyl od plaszczyzny szkla po prostu dziesiatkuje ostrosc.. A i sama slona woda nie pomaga.

Dorzuce zaraz macro z reki pod swiatlem 2x18W 6500K ze slodkiej wody, dla porownania (powyzsze sa pod 2x54 ati blue plus i 2x54 ati actinic).

Jak wyglada Gurami kazdy raczej wie, ten na foto to pelen kadr! Wiec skala macro niemala.

post-22756-0-85115600-1448561023_thumb.jpg

post-22756-0-43414400-1448561035_thumb.jpg

post-22756-0-23969300-1448561628_thumb.jpg

post-22756-0-73804700-1448561628_thumb.jpg

post-22756-0-33612500-1448561629_thumb.jpg

post-22756-0-84632400-1448561629_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do makro bez statywu nawet nie podchodz :)

Z aparatem pelnoklatkowym na pewno osiagniesz lepsze wyniki, gdyz po pierwsze rozdzielczosc a przez to "szczegolowosc" bedzie lepsza, po drugie aparaty pelnoklatkowe mniej szumia na wysokich czulosciach. Ale jak napisalem, kluczem do sukcesu jest statyw.

Teraz dopiero widze, ze ten watek znajduje sie w nieodpowiednim dziale, dlatego niezwlocznie go przenosze do dzialu "Fotografia morska".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Andrzeju

Na "pełną klatę" jeszcze nie dam rady ;)

tylko się gryzę na "pół klatki" tylko nikon & cannon ?

Edit :

ok - też tak napisałem mogłem w nowym wątku :) - moja wina

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage, ze ja nie pytam, tylko sie wypowiadam w temacie innego usera. A wypowiadam sie, zeby AnT uwazal... bo jako naprawde goraco polecam pentaxa za jego niska cene i baaaardzo duze mozliwosci... tak w tym zastosowaniu musze sie nim jeszcze pobawic, zeby stweirdzic czy do czegos sie nada. A widze, ze zapytal o pentaxa, wiec zalecam ostroznosc w mixie ze slona woda i niebieskim swiatlem.

Zalaczylem makro wczesniej z wody slodkiej, nie kadrowane robione z reki... Jedynie foto mocno pomniejszone. Wiec jak widac da sie zrobic macro nawet z reki.. wszystko zalzy od warunkow. Bardziej dziwi mnie to, ze wyszlo maco przy bialym swietle 36W, a tutaj mam ponad 200W a i tak jest ciemno...

Dodam jeszcze dla AnT, ze tak naprawde.... samo body to dopiero poczatek, a takim obiektywme z zestawu (18-55) nic nie zrobisz... no, moze jakies imieniny ;)

P.S O ile mi wiadomo to pentax nie zmienil nic w APS-C od czasu k-x'a... A sensor to Exmor od sony.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażę, parę zdjęć, które wykonałem na poprzednim akwa tym soniaczem...

Jednakże w dużym zbiorniku jest to wyzwanie :p

Kolega ma nowszego soniacza i tam balans ma zakres 22 000K.

post-14824-0-21382000-1448566317_thumb.jpg

post-14824-0-27064600-1448566318_thumb.jpg

post-14824-0-32640600-1448566319_thumb.jpg

post-14824-0-12048000-1448566320_thumb.jpg

post-14824-0-22580700-1448566322_thumb.jpg

post-14824-0-33305400-1448566323_thumb.jpg


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażę, parę zdjęć, które wykonałem na poprzednim akwa tym soniaczem...

Jednakże w dużym zbiorniku jest to wyzwanie :p

Kolega ma nowszego soniacza i tam balans ma zakres 22 000K.

Wiec w ruch poszedl statyw, helios i pierscienie + lightroom.

Czasy expo od 4 do 10s :)

Sam K-x balansem bieli nie wyciagnie tego co LR, bycmoze nowsze rewizje tego sensora badz oprogramowanie pozwala na wiekszy zakres..

1 fotka z komorki dla podgladu sceny, 2 WB auto i 3 wyciagniete z LR (WB w zakresie 40-50K).

Dosc mocna kompresja w irfan + resize do 80% zeby sie zmiescilo na serwer.

part 2

Przy okazji jakby ktos wiedzxial co to za glon/mech na 2 scenie ;)

Pirotechnic

Napisz moze pod jakim swiatlem to robiles jeszcze.

post-22756-0-45660000-1448567915_thumb.jpg

post-22756-0-84841500-1448567917_thumb.jpg

post-22756-0-52347500-1448567920_thumb.jpg

post-22756-0-52939700-1448567960_thumb.jpg

post-22756-0-39395700-1448567962_thumb.jpg

post-22756-0-81029900-1448567964_thumb.jpg

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamte zdjątka robiłem pół na pół białe/niebieskie pod ledami,

A obecnie w tym dużym zdjęcia wychodzą mi jak twoje :(


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy było 2(B):3(n) diody Led.

Teraz robię w dużym akwa z niebieskim tłem. O większej głębokości i szerokości.

Lampa Led Pacyfic Sun Metis 4x 145W.

I każde zdjątko niebieskie, a kolory korali się gubią :(

A na żywo wyglądają rewelka :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.