Skocz do zawartości
centka

Wycena zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie przeloty w słodkim i niby wszystko było ok też złapane dodatkowo sylikonem, ale jak likwidowałem to akwarium i zaczołem rozbierać hydraulike to doznałem szoku, przeloty trzymały się na samym sylikonie i tylko szczęście mnie uchroniło przed zalaniem. Ja już bym nie ryzykował takich ekspertów. Przeloty przy cenie całego baniaka to niewielki koszt, a bezpieczeństwo bezcenne.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na akwarium kogoś stać w ow a przeloty po parę zł ryzykować poza tym przy większych średnicach otworów i tak nie ma wyjścia.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moj pomysl z przelotami, znajomy ze 2 lata w morskim mial takie i wszystko bylo w porzadku. Wszystko zalezy jak skleisz vdl tez moze przeciekac na to reguly nie ma :)

Ale racja przy tej wycenie to koszt przelotow znikomy :p

Edytowane przez endriu0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że może działać tylko zobacz jaka powierzchnia zachodzi na szkło? Patrząc na zdjęcie wydaje się że minimalna, trzeba by dopasować szersze podkładki, uszczelki żeby w ogóle próbować odpalić poza tym 1/2 cala to zdecydowanie za mało, nawet 3/4 o ile takie są też małe jak na taki zbiornik.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeloty przelotami ale... jest na forum kilka osób i firm, które zajmują się robieniem zbiorników i sprzedażą

mogły by się takowe wypowiedzieć na ile taki zbiornik wyceniają i było by wiadomo i można ceny by porównać ;)


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak masz wycenę od firmy, która się tym zajmuje to i na tym zarabia ... jasne że najlepiej byłoby żeby sprzedawali w cenach poniżej sklepowych, dowóz, montaż itd. robili za darmo i jeszcze jakieś gratisy dali (nie mówię o tym że muszą zapłacić ZUS, podatek itd.)

jak robisz sam to ci wyjdzie na pewno sporo taniej i tutaj nie ma co porównywać

w cenie szkła choćby głupie przywiezienie, wniesienie i ustawienie i ryzyko że się stłucze - jak kupujesz sam tego wszystkiego nie liczysz a firma musi ...

Widzisz Kolego są dwa rodzaje firm. Jedne kleją same akwaria i spawają stelaże inne kupują u wykonawców akwaria

czy stelaże. Hydrauliki nie da się sensownie pokleić bez ustawienia zbiornika, chyba że zmusi się klienta

do ustawienia baniaka - co do milimetra - zgodnie z planem.

Dlatego uważam że można znaleźć tańszą firmę. Ja za połowę tej ceny miałem akwarium, szafkę, sump, hydraulikę

i elektrykę (łącznie z oświetleniem 8x24W). Oświetlenie sam przykręcałem do pokrywy-klapy w koronie. Sam też kleiłem hydraulikę.

To był mój cały wkład w budowę zestawu. A też zamawiałem "z dostawą do domu". Pojemność - akwarium 210 l i sump

55x40x40.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten system z obi czy innych marketów czyli białe pvc świetnie się sprawuje i wchodzi idealnie w otwory + uszczelka i mamy śrubunek bardzo szczelny. Mam całą chydraulikę z tego pcv. Od czarnego pvc różni się tym że czarne jest systemem basenowym. Klei się tak samo. Czasem przy otworze 32mm trzeba gwint spiłować bo mega ciasno wchodzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam ,przeloty 2x32 1x25 kupowałem z aqua medica w okolicach 30 pln za sztukę czyli wielkich kosztów nie ma ,nie ciekną i są ok

hydraulikę sam kleiłem ,klejem z casto i też nie cieknie

co do akwa to jedna firma wyceniła mi sumpa na 500 a inna na 260 - trzeba szukać bo nie zawsze droższe okazuje się lepsze


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/4 całą właśnie trochę ciasno mi wchodziło. Ja zamiast uszczelki silikonem na około przeleciałem i też jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeśli ktoś zleca wycenę zbiornika w renomowanych firmach to zależy mu głównie na estetyce wykonania a nie na trzystu czy czterystu zł oszczędności, nie wspominając już o cenie hydrauliki która nie ma znaczenia , chcąc naprawdę zaoszczędzić robimy zbiornik u pana szklarza za rogiem albo na sąsiedniej ulicy, przykładowo w mojej mieścinie pan szklarz z za rogu liczy 1zł za litr a za opti 1,80. o estetyce nie wspomnę - ale oszczędności są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u "szklarza z drugiej ulicy" szlif trapezowy + polerka też się da zrobić, tylko czy poklei tak jak chcemy (znaczy ładnie) ? zależy od wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może raczej ważniejsze jest czy ładnie to skutecznie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pisałem, niestety oszczędności z estetyką nie idą w parze

edyta. chciałem powiedzieć z jakością

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pisałem, niestety oszczędności z estetyką nie idą w parze

edyta. chciałem powiedzieć z jakością

Ja zamawiałem u Przemka w Szczecinie. Wyszło taniej i ładniej niż w znanych mi firmach - w tym obecnych na tym forum.

Taniej nawet z transportem. I oczywiście z rachunkiem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem u Przemka i wyszło drożej bo trzeba było panele zmienić.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zmieniać Marku bo sam też zawiniłes ,Ponieważ stelaż miałeś krzywy przez co akwarium przejęło dodatkowe naprężenia . Nic też nie pisałeś wtedy że wodę będzie bujał wavebox .Ja również zawiniłem ponieważ przelew wody zrobiłem wycięty w szybie .przez co osłabiłem szybę.Od tamtej pory nie stosuję już tego rozwiązania w większych cube.

Marku w ciągu kilku dni miałeś już u siebie naprawione akwarium z kosztami transportu które sam poniosłem .

Ile to było dwa czy trzy lata temu ,jakoś tak . Czasu nie cofnę niestety,choć myśłę że wywiązałem się z reklamacji .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo, na tym stelażu akwarium stoi do dziś, wody nie bujam waweboxem, zrobiłeś akwarium niezgodnie z wysłanym projektem. Akwarium miałem za parę dni od nowa sklejone, potwierdzam.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Marku kłócić się będę .Wycięcie w szkle było głównym czynnikiem . Na forum czytałem że bujałeś wodą . Ale może było innaczej .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.