Skocz do zawartości
mateusz85

Ukwiał chyba odchodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 tygodnie temu kupiłem biały ukwiał, niestety nie znam nazwy..

Aklimatyzacjabardzo długa, kropelkowa... wszystko było ok do wczoraj. Zwinął się w przeciągu paru godzin (4-5h i go nie było).

Czy da się go odratować ?

Coś o zbiorniku.

114l, odpieniacz wewnętrzny tunze, żywa skała około 25kg, zywy piach 5l.

Zbiorik działa od 8 miesięcy, nie miałem problemów z żadnymi plagami. W zbiorniku są inne roślinki i są w porządku.

Obsada: ekipa czyszcząca (ślimki, kraby), rozgwiazda, hepatus, brzydal, mandaryn, błazenek, krewetki 2x, plus boksująca

Parametry: wszystko ok oprócz Mg którego dodatkowo dozuje do ballinga, altualnie jest na poziomie 1100

post-26207-0-99461100-1450023389_thumb.jpg

post-26207-0-50999700-1450023454_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go natychmiastowo wyciagal

nie wyglada to na podzial a na rozklad ...

albo sprobuj do jakiegos pojemnika innego i delikatna cyrkulacje lub kostke napowietrz tam dac

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka pomoc,

dziwne jest to że zwinął się tak dzis od rana, mozna powiedzieć ze z godziny na godzine jest gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałam o takim samym ukwiale innego forumowicza, jego podobnie zareagował i w koncu odszedł :( to chyba wyjątkowo wrażliwe zwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylowilem, miales racje to juz rozkład był.... dzieki,

zasolenie sprawdzam sera marin hydrometer, ale przy podmianach dla pewnosci stosuje metodę na wage ilości soli wg zalecen producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylowilem, miales racje to juz rozkład był.... dzieki,

zasolenie sprawdzam sera marin hydrometer, ale przy podmianach dla pewnosci stosuje metodę na wage ilości soli wg zalecen producenta.

ten splawikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ........ to była śliczna crispa. Ale na drugiej fotce to już tylko rozkładający się śluz. Wyłowić i zutylizować.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylowilem, miales racje to juz rozkład był.... dzieki,

zasolenie sprawdzam sera marin hydrometer, ale przy podmianach dla pewnosci stosuje metodę na wage ilości soli wg zalecen producenta.

To bardzo zła praktyka. W zależności od wilgotności i zbrylenia soli jej ciężar właściwy jest bardzo różny. To co podaje na opakowaniu producent jest tylko orientacyjną wartością. Po dłuższym mieszaniu należy sprawdzić zasolenie i poprawić. Inwestycja w refraktometr zawsze się zwraca (nie w spławik bo to badziewie).


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zła praktyka. W zależności od wilgotności i zbrylenia soli jej ciężar właściwy jest bardzo różny. To co podaje na opakowaniu producent jest tylko orientacyjną wartością. Po dłuższym mieszaniu należy sprawdzić zasolenie i poprawić. Inwestycja w refraktometr zawsze się zwraca (nie w spławik bo to badziewie).

one klamiom wez wode i popros kogos na forum z twojej okolicy kto ma refraktometr i sprawdz u niego to moze byc przyczyna i raczej na pewno jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz zasolenie i aktualnie mam, 1.025.

Może i gdzieś popełniłem błąd ale musze go wyeliminować bo kupic kolejny ukwiał i go uśmiercić to mi się nie uśmiecha.

Zastanawiam się czy nie zrobić podmianki wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz zasolenie i aktualnie mam, 1.025.

Może i gdzieś popełniłem błąd ale musze go wyeliminować bo kupic kolejny ukwiał i go uśmiercić to mi się nie uśmiecha.

Zastanawiam się czy nie zrobić podmianki wody ?

wez ten splawik i sprawdz go na wodzie ro nie zasolonej i zobacz ile wskazuje powinien wskazywac zero a ido o piwo ze wskazuje inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój spławik w czystej Ro pokazuje 1.0. nie ma na skali 0.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój spławik w czystej Ro pokazuje 1.0. nie ma na skali 0.0 :)

sprawdz u kogos na pewnym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie badanie hydrometrem jest jak badanie temperatury polizanym palcem ....

ja mam sonde zasolenia, ktora i tak potrafi przeklamac

z kazda podmianka idzie refraktometr...

a co pol roku kalibruje refrakto, chwilke po wymianie rodi. jak mam pewnosc ze tds pokazuje 000 :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T... Inwestycja w refraktometr zawsze się zwraca (nie w spławik bo to badziewie).

Tu muszę zaprotestować, jeśli używamy naprawdę dobrego spławika, jak np. Tropic Marin i mierzymy wode o temp. 25 stopni, to mamy bardzo dokładny pomiar. Jak dla mnie, to bardzo wygodny sposób, i tak podgrzewam wodę na podmiany do 25.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dobrego spławika oscyluje w granicach ceny średniej klasy refraktometru. A dokładność jest nieporownywalna.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja zważyć sól i wrzucić spławik po wymieszaniu. Tyle że jedne sole sypie się 36g a inne 38g na litr do zasolenia 1.023 trzeba to sprawdzić. Spławika używam może raz na miesiąc w głównym. A tak to zawsze waga kuchenna i ok.38g/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje coś ok, 35 Euro, nie wiem czy za tyle można kupić dobry refraktometr. Dokładność pomiaru moim zdaniem jest wystarczająca. Poza tym, ja po prostu lubię spławik, zaczynałem od spławika, ma dla mnie sentymentalną wartość i stanowi dla mnie nierozerwalną część tej całej celebracji związanej z akwarium morskim :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wygadujecie ? Dobry precyzyjny spławik zawsze bedzie lepszy do reflektometru. To mechaniczne urządzenie, które nie ma prawa sie zepsuć . Ja mam. Taki co kupiłem 6 lat temu jest bardzo dokładny i ma skale od razu z termometrem . Nie zamieniłbym go na nic innego.

post-25858-0-77969500-1450086242_thumb.jpg

post-25858-0-57473000-1450086431_thumb.jpg

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.