Skocz do zawartości
Dawid006

białe kropki - ospa, stres?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co im dolega? Mają to veliferum, żółtek, hepatus i troszkę loricula reszta obsady nie ma zbytnio śladu - błazenki, babki, pterapogony...Jedyny zgon to dzisiaj gramma loreto bez objawowo. Rybki żwawo jedzą i karmie teraz na full. Tydzień temu wpuściłem żółtego i dzisiaj jest trochę niemrawy. Na zdjęciach tak źle nie wyglądają. Niestety hepatus jest bardziej biały jak niebieski.

Pozdrawiam

b97ced64fd7c.jpg 6f321625beb9.jpg d687893ae2f4.jpg

Edytowane przez Dawid006 (wyświetl historię edycji)

600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ze zdjęć można wnioskować, że ospa ale bez podstawowych informacji jak parametry wody możemy tyko zgadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh 6.7

Ca 450

Mg 1500

Po4 0,03

no3 5

zasolenie 1.026

temp 24.7

no2/nh4 0


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa . Lampa UV na zmniejszonym objegu. Więcej alg do jedzenia nasączony fish vitamin sery. Mniej stresu czyli nie wsadzamy łap do akwarium. Można podać jedzenie z czosnkiem-nie zaszkodzi .

I spokojnie czekamy aż zejdzie.

Ps. Żółtek jest mega wychudzony , ciekawe dlaczego? Widać jego szkielet :(

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek dopiero w baniaku od tygodnia. Karmie mrożonkami i suchymi - spirulina i algi nori wszystko moczone w czosnku dodatkowo garlic oil z af do akwa i w żarcie. Veliferum wygląda jak balon od przejedzenia. Zółty ma apetyt a skóra i ości. Brak Uv na stanie.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brak UV na stanie to bardzo źle. Proponuję zakupić -przy pokolcach rzecz niezbędna. Ale póki co chociaż 5ml./100l. Wody utlenionej takiej z apteki. Działanie na zasadzie ozonatora , tyle możemy zrobić na tę chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować tego na "chudzielca "

i to nie jest stres :(

http://erybka.pl/pro...oly-250-ml.html

pol_pm_Preis-Coly-250-ml-1950_1.jpg

Preis Coly chroni przed pasożytami w oskrzelach i jelitach. Znane na całym świecie produkty do pielęgnacji dyskowców, ryb z jeziora Malawi i Tanganika i wszystkich ryb morskich. Niezbędny dla importerów.

Z Preis Coly leczenie trwa tylko dwa dni. Likwiduje pasożyty w oskrzelach i jelitach, jak również robaki z okolic oskrzeli i jelit. Wskazane jest leczenie ryb pochodzących z importu. Symptomy chorobowe: zapadnięte okolice brzucha, gwałtowny oddech, choroby oskrzeli, ciemne zabarwienie, niechęć do jedzenia.

Dawkowanie:

15 ml preparatu na każde 100 l wody w akwarium. Następnego dnia powtórzyć taką samą dawkę i leczenie jest zakończone.

Preis Coly składa się z czystego roślinnego koncentratu i jest bezpieczny dla zwierząt niższego rzędu i roślin wodnych.

Leczenie powtórzyć po 8 dniach, aby zlikwidować larwy pasożytów. Na przewlekłe pasożyty w jelitach dawkę Preis Coly dodać do pokarmu, poczekać aż wsiąknie, następnie podawać rybom.

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten żółtek nie wyglonda najlepiej ale gorsze bywały ja bym nic nie robił jak przyjmuje pokarm. z tym czosnkiem też bym nie przesadzał .co do lampy uv się nie wypowiadam od 2-3 lat mam w zbiorniku 12 do 20 pokolcy i jeszcze lampy nie używałem .im więcej będziesz teraz ingerował tym gorzej dla ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, woda utleniona poszła i zamówienie też.

Edytowane przez Dawid006 (wyświetl historię edycji)

600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis coly jest ok ale odstawiłbym czosnek i jak jedzą to Preis na pokarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą woda utleniona to coś pewnego? Nie dalej jak tydzień temu słyszałem o wysadzonym baniaku 300L w Lodzi po wodzie utlenionej..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dino lałem 100ml jednorazowo codziennie przez 10 dni i nie było skutków ubocznych na dino też nie działało ale to inny temat.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą woda utleniona to coś pewnego? Nie dalej jak tydzień temu słyszałem o wysadzonym baniaku 300L w Lodzi po wodzie utlenionej..

To może zamiast wody utlenionej ktoś nalał nitroglicerynę :)

Wiemy jak działa woda utleniona-ozon w tańszej wersji . Stosowałem ją przy walce z Dino przez ponad 14 dni.

Czy wysadziłem zbiornik? -zobacz w linku poniżej .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dino lałem 100ml jednorazowo codziennie przez 10 dni i nie było skutków ubocznych na dino też nie działało ale to inny temat.

Dawid za szybki jesteś -a to w akwarystyce morskiej nie popłaca. Ja lałem 5ml/100l i nie przez 10 dni lecz powyżej 14 i Dino od pół roku odeszło w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam jeszcze szczegółów a zbiornik kiedyś widziałem na żywo gdy był w na prawdę dobrej kondycji. Gość z poza forum więc na więcej info trzeba będzie poczekać.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stosowałem 2 razy wode utlenioną. Mialem 3 razy dino. Pierwszy raz zeszło samo. Drugi raz woda utleniona po jakimś czasie chemia(dinoxal). Trzeci raz woda na początku po 5ml na 100l przez 5 dni potem końskie dawki. Fakt pod koniec widziałem delikatne zbielenia, ale nie dało rady. Skończyło się na dinox i narazie spokój. Przerobiłem wszystkie sposoby z dino na przestrzeni roku oprócz zaciemnienia. Przy ostatniej akcji zmieniłem sól, którą miałem od początku bo miałem straszne krzemiany. Adsorber sery musiałem zmienić po 2 tygodniach od skończenia chemi bo już się zapchał i zrobił się żółty. A jeszcze mam atak okrzemek. Odrazu mówię że ro wporządku i żywica(1,5l zmieniana z wszystkimi wkładami co 2-3 miesiące. Takie są moje doświadczenia.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przy walce z Dino zmieniłem sól :)

Z drogiego Preisa przeszedłem na tanią Blue Treasure. I jest okej.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoltek juz nie pobiera pokarmu wysypke mają glownie tylko pokolce reszta ok.

Mogę uruchomić akwa 54l z sumpem i odlowic 3 pokolce i zalać świeżą solanka pod ręką mam jakiś Ichito do slodkowodnego, jak myslicie?


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa nie ospa zoltek nie ma tendencji to lapania kropek jesli juz je ma widocznie musi byc to strasznie slaba sztuka co u ciebie widac wyraznie, juz nie je , on wyglada jakby od dawna nic nie jadl albo nie jadl w sklepie i taka kupiles albo nie karmiles.Jesli ryba juz nie je nic na ospie to zostaje paciorek.

Jedynie co mozesz zrobic to karmic pozostale suchym granulatem - gdyz ten zawiera wiecej witamin i mineralow niz mrozonki moze ocalisz reszte.

Po odlowieniu do swiezej solanki padna ci jeszcze szybciej.

Masz krewetki czyszczace??

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam krewetek i zastanawiam się czy lecieć 100km po nie?

Teraz jest masakra rybki widać, że się już duszą.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek niestety jest na wiecznej rafie i ospe zaczynają łapać ostro loricula i pullearis plus lekkie oznaki na hexateni i blazenkach. Co mnie ciekawi gdyż cykl ospy trwa 20-30 dni a one zarażają sie jak grypą. Wlałem Preis coly polecany wczesniej po fakcie ale póki co reszta ryb w formie.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Silne napowietrzanie

2 chore ryby na kwarantanne i to migiem

3 Lampa UV

4 Wysoka temp

5 Czosnek +artemia na wzmocnienie

6 Zmniejszyć światło w akwarium i nie podchodzić w ogole do baniaka

7 woda utleniną dawkuj jak dawkowałeś

8 modlitwa

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis Coly nie jest lekiem na ospe, niepotrzebnie to lejesz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.