Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Wykończysz się jak tak będziesz wstawać w środku nocy. Proponuję jakiś przekaźnik i alarm dźwiękowy trzeba podłączyć tak żeby zwieralo styk po zaniku napięcia i możesz spać spokojnie. Jedź do jakiegoś sklepu elektrycznego powiedz o co chodzi i na pewno Ci pomogą.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończysz się jak tak będziesz wstawać w środku nocy. Proponuję jakiś przekaźnik i alarm dźwiękowy trzeba podłączyć tak żeby zwieralo styk po zaniku napięcia i możesz spać spokojnie. Jedź do jakiegoś sklepu elektrycznego powiedz o co chodzi i na pewno Ci pomogą.

Wysłane z galaktyki S4

Ok, dzięki, pójdę i zapytam, a w razie czego ten sygnalizator to tez dobry patent. Mogę go sobie wpiąc w gniazdko w sypialni, bo wszystkie gniazda (prócz dwóch dodatkowych kradzionych ze światła) mam na jednym obwodzie :thumbsup:

Mam zgryza z nową rybką. Szlam do sklepu, pływała sobie raźno, wróciłam po 20 minutach i przepadła gdzieś. zauwazyłam, że ramki z siatką nie połozyłam idealnie, byla szparka, więc przeszukałam pod szafką, wszedzie dookoła i nie ma. W kominie nie ma. rybeńka jest tak mała, więc obawiałam sie, czy pogoniona przez doktorka nie wskoczyła do komina i nie wciagnelo jej przez sito. Otworzylam bardziej spływ i nic. Obszukałam w akwarium, wszystkie ryby pływały, tylko atro nie było nigdzie w widocznych szparkach. Pozostaje nadzieja, że poszedl wczesniej spac i akurat, jak mnie nie było znalazl sobie sympatyczną szparkę i jutro kiedy wróce z pracy zobacze rybkę wesołą.

Przy okazji znalazla się lybia, znalazlam pomponiki w miejscu, które juz kilka razy przeszukiwalam z latarką i nie było. Chociaz jedna zguba znaleziona, ale bilans na razie dalej 3 sztuki zaginione: berghia, mitrax i nowy pasażer nostromo.

To akwarium miało być antydepresantem na zimę, a ja zamiast wylegiwać się na kanapie z piwkiem i relaksować się pieknym widokiem, ciągle się stresuję i szukam kogoś pod szafą :( Fakt, cześć z tych ataków paniki jest na wyrost, ale i tak dużo złego się działo i nadal dzieje.

Dotarła dziś paczucha z componentami od AF, bedziem lać, bo wszystko leci w dół. Gdyby tak no3 zechciało zgodnie z trendem tez lecieć w dół, to bym się nie pogniewała. Mam już test na Ca wreszcie. Kh udało mi się podnieść do 7, a Ca do 380 (testy sprzed chwili), Ca nadal dużo za nisko, ale przynajmniej Kh juz nie straszy, więc mały kroczek naprzód. Dwa do przodu, trzy do tyłu :baby:

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nastawiam sobie budzik na 2:30, wstaję, sprawdzam, czy pompy działają i wracam spać. taki mam plan co noc do czasu, aż wykombinuję jakiś alarm.

Jeziu... Kobieto..... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno wykończysz się :dizzy: Trochę melisy i do łóżka, a nie budziki nastawiasz (zdrowy sen to podstawa)....


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym tak miał sie przejmować akwariem, to wolał bym je wyp..... (wywalić) za okno :shock: Pomyśl że ludzie jeżdżą na wczasy, nie wspomnie o weekendach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam przyczyny, dlaczego wyłączył się bezpiecznik, więc wolę pilnować. Mnie to wstawanie nie przeszkadza, i tak bardzo często budzę się w nocy.

Meiacanthus cały i zdrowy, mam nadzieję, że dziś coś zje :)

Ooo, dzieki, ten za 3 dyszki wezmę :) Poszperam jeszcze u tego sprzedawcy, może jeszcze jakieś fajne płytki ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści z placu boju:

- KH i Ca doszły do przyzwoitych wartości, Mg niewiele poniżej normy. Ph lata 7.9-8,1

- znalazł się mitrax, więc jedynie berghia póki co ma status "zaginiona"

- żółtkowi wczoraj pojawiły się białe kropki na płetwach i kilka pyłków na ciałku, od razu wlałam herbtanę. Może niepotrzebnie, ale wolałam dmuchac na zimne. dziś jak sie mocno przypatrzyc, to widac jakieś ledwo-ledwo ślady, chyba herbtana pomogła, tylko odpieniacz znów nieczynny

- nowa rybeńka (mieiacanthus atrodorsalis) bardzo fajnie się zaaklimatyzowała, jakby od zawsze mieszkała w akwarium. Niczego się nie boi, nie chowa się, cały dzień pływa na widoku, zakumplowała się z doktorkiem, który w pierwszy dzień ja gonił. Jedynie nie kuma jeszcze za bardzo, o co chodzi z tymi mrożonkami pływającymi w toni. Zanim zatrybi, że to się je, to już jest prawie pozamiatane. Ale udaje jej się złapać jakieś okruszki. Nie jest wychudzona i coś tam dłubie w skałkach, więc jestem dobrej myśli. Co jakiś czas ociera się o sarco, a raczej odbija się na nim, jak na trampolinie. Nie wiem, o co chodzi.

- nie wiem, co się stało z grzybkiem rhodactis złapanym przez quadri. Nigdzie go nie widac, a quadri jest półflaczkiem i ma z boku jakieś wybrzuszenie. Może zastanawia się, czy zjeśc, czy wypluć, albo chce się pozbyć grzyba, ale sie mu przykleił miedzy mackami i nie potrafi. Nie wiem, nie wtrącam się.

Wczoraj i dziś zawitały nowe koralowce od Jadwigi i Coralhouse:

- echinophyllia

- euphyllia paradivisa

- knopia

- grzybek discosoma metalic blue

- Clavularia virdis PAPAYA ULTRA GREEN

Mam nadzieję, że się przyjmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedy fotki? ;) bo czyta się fajnie heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mnie niedawno prosił o foty mojej dyi siatki na akwarium, to wkleję i tu, może komuś sie przyda i pomoże zaoszczędzic kilku rybich istnień, przedwcześnie zakończonych na panelach tudzież dywanie. Z tego miejsca proszę: nie kupujcie babek, ślizgów, mandarynów, doktorków i nawet błazenków, jeśli nie macie przykrycia lub wysokiej korony. Babki potrafią wyskoczyć przez najmniejszą szparkę, sama tak dwie straciłam mimo, że akwarium było przykryte. Ale przez kaskadę i odpieniacz nie było przykryte w 100%. Wystarczyła mała szparka. Teraz, odkąd mam wieksze akwarium i sump, bez wystającej kaskady i odpieniacza i jednolicie przykryte siateczką nie teleportowała mi się żadna rybka na podłogę :)

Poczyściłam dziś przednią i boczną szybę nowym czyścikiem-chińczykiem za 49 zł z promocji w sklepie u sponsora forum. Trzeba się namachać, bo ma bardzo mocny magnes i ostrze trochę nierówno zbiera, ale 49 zł a 150 czy 200 zł to jednak jest różnica, dla której jestem skłonna raz czy dwa w tygodniu wytężyc mięśnie. Szyba z przodu czyściuchna, wszelkie zielone kropki i algi wapienne zniknęły, ryby pływają po pokoju :)

Sarco nadal nie chce wypuścić długich polipów, nie wiem dlaczego. Są na wierzchu, ale krótkie, tuż przy skórze, sam grzyb pompuje się ładnie. jak go zachęcić do polipowania?

Z nowych korali pierwsza gwiazda to euphyllia paradivisa od Jadwigi, przepięknie się napompowała juz od drugiego dnia i zdrowa jak rydz. Nie mogę się na nią napatrzyć :) podobnie knopia. Inne korale z każdym dniem coraz ładniej sie otwierają, jedynie echinophyllia nie za bardzo. Pewnie przez parametry :(

Meiacanthus atrodorsalis ze sklepu ma się dobrze, nadal jeszcze kombinuje, do czego służą mrożonki i wiele czasu spędza na przeszykiwaniu skał. Chyba mysis łowi. Wygląda ładnie, nie ma ości na wierzchu. Miał niewielkie ubytki na płetwie grzbietowej, widzę, że się zmniejszyly. Tylko nie wiem, dlaczego nie ma takich kolorków, jak na zdjęciach w necie. Przód bladoniebieski, tył białoszary i tylko na płetwie ogonowej 2 paseczki żółte. Wybarwi się na niebiesko-żółto, jak dorośnie, czy trafiła mi się bledsza wersja kolorystyczna? tak czy siak bez wzgledu na kolor fajnie go obserwować :)

JWe4sTs.jpg

yZTBh5W.jpg

rmsz227.jpg

XLLHHAF.jpg

0gfNYMv.jpg

T9UqIW0.jpg

F3CtYG1.jpg

UADcUzg.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka pierwsza klasa!

Mój lobo także bardzo marudny, wystawia polipy, ale nie do końca, te frędzelki tylko raz widziałem a i tak malutkie.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foty ::) świetna robota. Musze także pochwalić umiejętności oratorskie. Kazdy machniecie płetwą czyta sie jak niezły thriller.

Co do sietki, to czy nie tracisz przez to na doświetleniu akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Nik@. Nie myslisz, ze ta siatka jest za gęsta? Zabiera dużo światła. Moim zdaniem oczka powinny byc duuużo większe.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka na pewno część światła blokuje, ale mam zapas mocy w lampie. Teraz jest ustawiona na 80% niebieskie i 50% białe, dla tych korali, które mam wydaje się wystarczać.

Siatka na pewno część światła blokuje, ale mam zapas mocy w lampie. Teraz jest ustawiona na 80% niebieskie i 50% białe, dla tych korali, które mam wydaje się wystarczać.

Szukałam siatki z drobniejszymi oczkami, niestety, nie znalazłam idealnej. Była siatka ogrodowa na krety, zielona, z dużymi okami, ale okropna :) Tkaninowej (oka gęściejsze, ale cieńsza) na owady nie chciałam, bo obawiałam sie, że jak rybka podskoczy, to może sie zaplątac płetwą. Bylam tez na budowlanym, byly siatki o idealnych okach służące jako podkład do tynków, ale z włókna szklanego, wiec odpada.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać 45 stron,ale czy masz oświetlenie nocne?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam lampę dyi ze sterowaniem arduino i na noc zostają 2 niebieskie diody na 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś zdjęcie tej nowej rybeńki? Ciekawa jestesm jak się komponuję z resztą rodzinki nostromo :thumbup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam przyczyny, dlaczego wyłączył się bezpiecznik, więc wolę pilnować. Mnie to wstawanie nie przeszkadza, i tak bardzo często budzę się w nocy.

Meiacanthus cały i zdrowy, mam nadzieję, że dziś coś zje :)

Ooo, dzieki, ten za 3 dyszki wezmę :) Poszperam jeszcze u tego sprzedawcy, może jeszcze jakieś fajne płytki ma.

Tak się składa ,że w czasie burz które moja okolice nawiedziły parę dni temu były kilku sekundowe przerwy w dostawie prądu i

po takim mignięciu też mi zaczęło wywalać eske(bezpiecznik) z obwodu akwarium . To samo co u ciebie w nocy było.

Powód takiego wybijania bezpiecznika jest tylko jeden przy chwilowym braku napięcia,słaby bezpiecznik(na pewno B16) .Po takim mignięciu wszystkie urządzenia w akwarium ruszają w tym samym czasie na raz powodując gwałtowny skok poboru na obwodzie i eska wybija jak za słaba .

Trzeba wymienić bezpiecznik na większy B20 ,koszt bezpiecznika ok 20zł i dwie minuty roboty

jak masz eski to wymień na mocniejszą a jak stare wkręcane kup wkład 20 i głowa spokojna .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałam zwykłe bezpieczniki wkrecane 16A. Teraz mam skrzyneczkę z suwakami i jest na nich opis B16.

Z tego, co mi mówił elektryk nie moge dac mocniejszego bezpiecznika, niz na klatce schodowej.

Już mi kolega shellik też mówił, tak, jak Ty, że mógł byc chwilowy zanik prądu i jak wszystko na raz zaczęło startowac, to było za duże obciążenie i wybiło bezpiecznik. Wtedy powinien mi się zresetowac zegarek na piekarniku, a nie zrestartował sie. Może ma jakies podtrzymanie. Może rozwiązaniem jest włozyc opóźniacze czasowe do każdego urządzenia i kazdy ustawic na inny czas startu? Ta sytuacja zdarzyła się w nocy, kiedy tylko urządzenia w akwarium były włączone, ale pewnie sporo z tej mocy zabrała lampa z zasilaczem... może lampę i odpieniacz ustawię z opóźnieniem, pozostanie pompa obiegowa i falownik uruchamiane bezposrednio po powrocie zasilania.

Myśle tez, aby poprowadzic zasilanie akwarium do osobnego bezpiecznika, ale muszę najpierw trochę finansowo się pozbierac. Nie wiem, ile może kosztowac taka modyfikacja, żeby pociagnąc dodatkowy kabel bez prucia scian, dowiem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to inna sprawa jak główne masz 16A to większy da ci tyle że wybije ten na klatce, umie ostatnio po trzecim mignieciu i wywaleniu bezpiecznika ciekawy byłem co powoduje takie przesilenia i sam migalem prądem. Wystarczyło podpiąć lampę do innego obwodu i już nie wywalało bezpiecznika, nawet jak lampa była na nocnym oświetleniu to też nie wybiło. Ale dałem B20 dla spokoju :) tylko że ja główne mam 25A

Założyłem też opóźniacz na odpieniacz z aqua trendu, startuje za 10min po zaniku zasilania, ale to za sprawą przelewania syfu po starcie jak poziom wysoki w sumpie

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, może póki co opóźniacz na lampe własnie kupie i na odpieniacz tez, żeby z kubka nie wylazło. na razie zanim wszystko porobie to staram się codziennie opróżniac i myc kubek, żeby w razie draki nie poszła tygodniowa zupa do akwarium, tylko w miarę świeży urobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób, można użyć bezpiecznika 16A ale z większym prądem rozruchu, np C16 lub D16. Ten z oznaczeniem D powinien wytrzymać przy rozruchu 10-15 krotność prądu znamionowego.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim bladym pojęciem o prądzie wole nie kombinować z bezpiecznikami, bo jeszcze coś przekombinuję...

Jeśli ktoś ma ochotę zmarnować kilka minut, to zapraszam na krótkie filmiki kręcone pod wodą. Jakość marniejsza od marnej i nie widziałam, co filmuję, ale coś tam widać.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczyłby jakiś podkładzik i super filmik z głomodorami by był :clap:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że sarco powoli dochodzi do siebie :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie sarco... cały czas odkąd trafił na pokład ma takie króciutkie polipy. Spojrzałam na zdjęcie w ogłoszeniu, z którego go kupiłam i tam też miał krótkie. Madizal ma od tego samego sprzedawcy brata mojego "sarco" i na zdjęciach Madizala polipy tez są krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.