Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Bo te w akwarium to jak dzieci są. Karmisz, dbasz, patrzysz jak rosną :baby: A one co... rozbijają się po szybach (ewentualnie o jeżowce), wyskakują sobie świat na dywanie pozwiedzać :ninja: Sama radość :alien:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy da się zebrać w jednym akwarium cały alfabet ryb i korali?

Litery D nie możemy zaliczyć :). Discosoma się teraz nazywa Actinodiscus. Ale za to będzie pasował pod G. Jako grzybowieniec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

D - Dendronephthya


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncanopsammię axifugę mam, więc D mam zaliczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka ze słabymi nerwami :thumbsup: Chyba każda kobieta tak ma :blushing:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, jednak jestem kobietą mimo silnej niechęci do garow :D

Mam problem z A, bo acanka, którą kupiłam nie urzekła mnie. Ale niech sobie żyje, pewnie za chwilę ją pokocham

Uff, jednak jestem kobietą mimo silnej niechęci do garow :D

Mam problem z A, bo acanka, którą kupiłam nie urzekła mnie. Ale niech sobie żyje, pewnie za chwilę ją pokocham

Uff, jednak jestem kobietą mimo silnej niechęci do garow :D

Mam problem z A, bo acanka, którą kupiłam nie urzekła mnie. Ale niech sobie żyje, pewnie za chwilę ją pokocham

Forum ma czkawkę?

Forum ma czkawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdziwi światowcy "do garow" to faceci ;)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że na A mam jeszcze Acropore i Anthellię :thumbup: Ale te z linków tez piękne, niestety akwarium i karta kredytowa się sa z gumy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przypomniałam, że minęło kilka dni temu 4 miesiące. Wyczyściłam dziś akwarium, poprzyklejałam korale, żeby szczepki się nie walały po piachu i tak to teraz wygląda:

UPpYL9g.jpg

ugIzgkg.jpg

GRBXePM.jpg

N1XT2qj.jpg

lRjnIcd.jpg

enjPBtS.jpg

qwAFyIm.jpg

Tu fajnie udało mi się wyraźny pyszczek chrysuska złapać:

uVU6G6M.jpg

bQJyShA.jpg

RIBDBJk.jpg

Ogólnie jest fajnie, korale zaczęły rosnąć, nie nadążam dolewać komponentów. Rybki wydaja się zadowolone, już jest pełna zgoda, póki co tłuściutkie i zdrowe (tfu, odpukać). Kręciłam dziś filmik, pokolec ciągle na pierwszym planie, ma chłopak parcie na szkło. jak obrobię film to wrzucę. Udało mi się fajnie sfilmować mitraxa i rozgwiazdę.

Pół dnia moczyłam łapy w solance, ale rybki jakoś wytrzymały.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to już wygląda. Mówiłaś, że nie ma miejsca na więcej korali (myślę, że da się coś jeszcze wepchnąć). A jak nie to może za jakiś czas większe postawisz :smiling:

A tak z ciekawości, twoja babeczka spędza w ogóle czas na piasku? Ciagle ją w toni widzę :question:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka jest wszędzie :) Piach jest czyściutki, bo stale go czyści, ale też i na pływanie znajduje dużo czasu. Na prawdę super babeczka mi się trafiła :D Pieszczotliwie z córą nazywamy ją kiełbaską, bo jest taka okrąglutka. Ma przepiękne, złote oczy, uwielbiam tę rybkę :kiss:

A przy okazji twarda z niej babka, bo nawet królem akwarium, czyli pokolcem rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia babki są mało "toniowymi" rybami (chyba, żę akurat chcą posypać piachem lub sobie wyskoczyć) Fajnie, że twoja to obieżyświat :smiling: Chrysus fajnie wyszedł na zdjęciu. Szkoda, że słabo widać ślizga. Wybarwił się już czy wciąż blady jest?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizg jeszcze blady, ale już ma wyraźne, czarne kreski od oczu i na pletwie grzbietowej zaczyna się pojawiać czarny pasek. Na ogonku troszkę żółtego też widać, a pyszczek jakby bardziej niebieski. Może to dziecięce ubarwienie jeszcze i z czasem nabierze kolorów?

Mnie też zaskoczylo upodobanie babki do pływania w toni, spodziewałam się, że będzie siedziała na piachu cały czas. Ale moja kielbaska wyjątkowo lubi pływać, co mnie bardzo cieszy. Ciekawe, dlaczego, jeśli to nie leży w ich naturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miała jakieś wyraźne zdjęcie ślizga to wrzuć. Ładne rybki, a w większości ludzie midasy kupują. A co do babki to myślę, że ciekawska sztuka się trafiła :thumbup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się dotąd takiedo soczystego zdjęcia jej zrobić, jak chrysusowi, ale cos tam widać:

kooYxWj.jpg

JOWmYXM.jpg

qGBJCvn.jpg

ty6dYEI.jpg

Udało mi się zrobić zdjęcie pteraśka, na którym wyraźnie widać pod brzuszkiem dwie wypustki. Rybki jeszcze nie były dziś karmione, może po jedzeniu byłoby widać jeszcze lepiej. Jedna mniejsza jest tuz za płetwa piersiowa, a druga większa jakiś milimetr za małą

gVkPrUT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest :thumbup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pteraś czy ślizg? :)

Wiekszośc ludzi z slizgów to fasciatusy albo midasy ma. Salarias ma niesamowite oczka, ale z tego co widze u innych, to mało pływa, raczej gdzies przycupnie i tak siedzi sporo czasu. Midas przepiekny, szkoda, że musiałam oddac :) Ale meiacanthus tez będzie piękny, jak urośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midas jest ładny ale meiacanthus też piękny. mój salarias też ciągle jakby na warcie siedział. Pterki są fajne ale nie są moimi faworytami (ale to kwestia gustu), są ciekawe, miałam kilka w poprzednim akwa (dominująca parka wybiła resztę). Odchowałam jednen narybek i muszę przyznać, że miałam radochę


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam dla pteraśka dziewczynki, mnie się ta rybka bardzo podoba.

A co do niemobilnych, to przybyl grzybek nowego koloru, niebieski w kropeczki różowe. bardzo lubie grzybki. Wiem, wiem, rozrastają się, ale tak bardzo je lubię, że chce mieć ich dużo.

Ukwiał zielony z dnia na dzień jest coraz większy, jego niektóre polipy maja chyba prawie 20 cm. Piekny!!! Niedługo zajmie pół akwarium, ale spoko, jest tak piękny, że niech rośnie. czerwony quadri też coraz bardziej się rozkłada, musiałam ewakuować tubkę. Nie było gdzie jej dac, więc dałam na piach, będzie trudniej ją karmić. Trzeba wymyślić jej jakiś tron, bo to moja królowa akwa. królem jest zielony ukwiał :) Tubka tez mnie zdumiewa, pół dnia i całą noc jest pięknie napompowana i cieszy oczy. Jeszcze nie karmiłam ryb, tylko przeniosłam tubeczke na dół i natychmiast pokazały się słoneczka. Może zakodowała sobie pore karmienia, bo zwykle o tej godzinie wlewam pokarm, co też zaraz zrobię. Ryby już w narożniku, w którym zawsze wlewam jedzenie, obserwują mnie, kiedy wreszcie z kubeczkiem podejdę :D

Odkąd zaczęłam dozować komponenty AF korale zaczęły ładniej rosnąć. Wczesniej pomimo dużych podmian, po 50-60 l co tydzień spadało kh, ca i mg. Znów muszę zwiększyć dawkę, bo nie wystarcza i kh schodzi poniżej 7.

Dunca tez wariuje :) Mam ją od 1 główeczki od kolegi moljzesza, teraz ma 3 duże głowy, 3 maleńkie i z 3 nastene zaczynają rosnąć. Caulastree chyba też powolutku zaczną chcieć się dzielic. najnowsza dwukolorowa, która mam od ponad tygodnia pięknie się pompuje, ale coś nie chce polipów wystawiać, jak ta fluo i pistacjowa. Może potrzebuje więcej czasu.

No3 ciagle wysokie, ale rybki zadowolone, tłuste i zdrowe, korale rosną i się pompują. SPS by się rozpuściły w takich parametrach, poza monti i nie wiedzieć czemu tą jedną acrą, która na przekór wszystkiemu zyje, polipuje i nawet zaczęła rosnąc w góre, zamiast tylko oblewać podstawkę. Aaa i jeszcze jest chalice (echinophyllia) od niedawna, też sps. Polipuje i naprawia uszkodzenia tkanki po transporcie. Miała troszkę poruszone brzegi i widzę, że już się trochę wyleczyły, wyrównały.

Ja nie rozumiem tego systemu. Dokładam co jakiś czas po jednej rybce, a no3 jest cały czas na tym samym poziomie, nie rośnie, nie spada. Zaklęta 50tka. Choc według starej skali saliferta, takiej z prostokącikami zamiast kwadratów wychodzi mniej, bliżej 25 niż 50.

Może ma ktoś w okolicy hankę na no3? Chętnie bym porównała z salifertem.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, u mnie wyzerowało się PO4 jak zacząłem podawać fosfor azotany spadły. Jak to wygląda u Ciebie?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pół litra wody podjedź do erybki i zrobią Ci wszystkie testy na miejscu. Tylko że to wiążę się z tym że znowu coś w oko Ci wpadnie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie zdjęcie śmiało może konkurować w konkursie zdjęcie tygodnia albo i miesiąca .

Bardzo dobrze wyszło jak na rafie i ostrość itd .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pytałam jakiś czas temu w erybce, nie maja hanki do no3 i mierzą salifertem. ja mierzyłam 3 różnymi salifertami. Nowym wychodzi 50, starym ponad 25 ale mniej niż 50. Gdzies tak bliżej 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był konkurs na zdjęcie miesiąca to tu jest kilka, na które bym zagłosowała :thumbup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.