Skocz do zawartości
bober6662

Używa ktoś tego pokarmu, Fauna marine coral balans? Efekty są?

Rekomendowane odpowiedzi

Na RC piszą dość dobre opinie o tym produkcie, mam w planie zakupić sobie na próbę, a może ktoś już używa i podzieli się swoją opinią na jego temat? Jak reagują korale, czy faktycznie opis ze poprawia jakość wody jest prawdziwy. ..

http://erybka.pl/product-pol-11442-Fauna-Marin-Coral-Balance-250-ml.html

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-koszmarnie się miesza z woda

-woda po podaniu - totalne mleko, ale nie widziałem stresu u zwierząt.

-odpieniacz normalnie, choć potem w kubku pełno białego mułu.

-druzgocących efektów nie widziałem, ani w trakcie podawania,ani po zużyciu całego dużego opakowania.

-na ulotce troche marketingowego bełkotu

Stosowałem jakiś rok temu przez kilka tygodni. Osobiście myślę, że to coś ma wiele wspólnego z zeovitowym Coral B


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po lekturze RC też się skusiłem i pierwsza dawka (20% zalecanej) wczoraj poszła do baniaka.

Co mogę potwierdzić, to mieszanie z wodą. Preparat to pył i ciężko go rozmieszać. Dopiero jak zamknąłem w pudełku z zakrętką i solidnie wytrzepałem to się sensowna zawiesina zrobiła.

Wpływ na życie ocenię za kilka tygodni najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, obecnie prowadzę baniak na AF i zastanawiam się jak coral balance ma się do coral b AF ? Czy można je stosować równolegle ? Obecnie Coral B leję codziennie po zgaszeniu świateł.

Sent from Nokia 3210 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, obecnie prowadzę baniak na AF i zastanawiam się jak coral balance ma się do coral b AF ? Czy można je stosować równolegle ? Obecnie Coral B leję codziennie po zgaszeniu świateł.

Sent from Nokia 3210 using Tapatalk

Chyba bym nie mieszał.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem na fb Pana Krzysztofa Tryca o jego dalsze doświadczenia z Coral Balance.

https://www.facebook...d_comment_reply

Dla stroniących od fb zacytuję:

"..wniosek jest taki, że, gdy stosujemy jakieś źródło węgla, np wódka, pelety (u mnie peletki) trzeba być bardzo ostrożnym z dawkowaniem coral balance i stosować naprawdę bardzo małe dawki. Jeśli mamy zerowe PO4 i NO3, odradzam ten produkt. Natomiast, gdy chcemy obniżyć te parametry, polecam. Jest to dość silny środek i nie należy zaczynać od dawek podanych na opakowaniu, tak jak napisałem wcześniej."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobre wieści,pokarm obniżający te parametry to moim zdaniem super sprawa.Ale ciekawe czy podawanie tego pokarmu przy refugium nie spowoduje powolne zanikanie glonów przez wyzerowanie parametrów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak wykopię ten temat. Jakie bakterie stosujecie do tej pożywki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2016 o 18:46, bober6662 napisał:

Na RC piszą dość dobre opinie o tym produkcie, mam w planie zakupić sobie na próbę, a może ktoś już używa i podzieli się swoją opinią na jego temat? Jak reagują korale, czy faktycznie opis ze poprawia jakość wody jest prawdziwy. ..

http://erybka.pl/product-pol-11442-Fauna-Marin-Coral-Balance-250-ml.html

Ja najczęściej sięgam po produkty Brightwell, na przykład https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/brightwell-aquatics-phytogold-s-125ml-zawiesina-fitoplanktonu-w-rozmiarze-4-10-um-dla-miekkich-koralowcow-sps-malzy-gabek-filtratorow-4278 - polecam, jakość jest fenomenalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.