Jump to content
bober6662

Używa ktoś tego pokarmu, Fauna marine coral balans? Efekty są?

Recommended Posts

Na RC piszą dość dobre opinie o tym produkcie, mam w planie zakupić sobie na próbę, a może ktoś już używa i podzieli się swoją opinią na jego temat? Jak reagują korale, czy faktycznie opis ze poprawia jakość wody jest prawdziwy. ..

http://erybka.pl/product-pol-11442-Fauna-Marin-Coral-Balance-250-ml.html

Edited by bober6662 (see edit history)

4803_4815.png

-koszmarnie się miesza z woda

-woda po podaniu - totalne mleko, ale nie widziałem stresu u zwierząt.

-odpieniacz normalnie, choć potem w kubku pełno białego mułu.

-druzgocących efektów nie widziałem, ani w trakcie podawania,ani po zużyciu całego dużego opakowania.

-na ulotce troche marketingowego bełkotu

Stosowałem jakiś rok temu przez kilka tygodni. Osobiście myślę, że to coś ma wiele wspólnego z zeovitowym Coral B

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

Ja po lekturze RC też się skusiłem i pierwsza dawka (20% zalecanej) wczoraj poszła do baniaka.

Co mogę potwierdzić, to mieszanie z wodą. Preparat to pył i ciężko go rozmieszać. Dopiero jak zamknąłem w pudełku z zakrętką i solidnie wytrzepałem to się sensowna zawiesina zrobiła.

Wpływ na życie ocenię za kilka tygodni najwcześniej.

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, obecnie prowadzę baniak na AF i zastanawiam się jak coral balance ma się do coral b AF ? Czy można je stosować równolegle ? Obecnie Coral B leję codziennie po zgaszeniu świateł.

Sent from Nokia 3210 using Tapatalk

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, obecnie prowadzę baniak na AF i zastanawiam się jak coral balance ma się do coral b AF ? Czy można je stosować równolegle ? Obecnie Coral B leję codziennie po zgaszeniu świateł.

Sent from Nokia 3210 using Tapatalk

Chyba bym nie mieszał.......

Podpytałem na fb Pana Krzysztofa Tryca o jego dalsze doświadczenia z Coral Balance.

https://www.facebook...d_comment_reply

Dla stroniących od fb zacytuję:

"..wniosek jest taki, że, gdy stosujemy jakieś źródło węgla, np wódka, pelety (u mnie peletki) trzeba być bardzo ostrożnym z dawkowaniem coral balance i stosować naprawdę bardzo małe dawki. Jeśli mamy zerowe PO4 i NO3, odradzam ten produkt. Natomiast, gdy chcemy obniżyć te parametry, polecam. Jest to dość silny środek i nie należy zaczynać od dawek podanych na opakowaniu, tak jak napisałem wcześniej."

No to dobre wieści,pokarm obniżający te parametry to moim zdaniem super sprawa.Ale ciekawe czy podawanie tego pokarmu przy refugium nie spowoduje powolne zanikanie glonów przez wyzerowanie parametrów.

4803_4815.png

Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.