Skocz do zawartości
wilson

Pompy EcoRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do użytkowników pomp Aqua Medic EcoRunner jak z głośnością i niezawodnością ?

Miłe widziane inne spostrzeżenia z użytkowania tych pomp.

Prosze Moderatorów o usunięcie jednego posta nie wiem jaki sposobem pojawiły sie dwa takiesame moje posty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytuj ten post zmieniając temat na "do usunięcia" wtedy moderator łatwiej zlokalizuje


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze cena bedzie rowniez w Twoim przypadku odpowiadac jakosci. Zawsze jest "cos za cos".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze cena bedzie rowniez w Twoim przypadku odpowiadac jakosci. Zawsze jest "cos za cos".

Hmm Stani nie do końca zrozumiałem Twoj przekaz ... że to jeszcze nie ta cena aby było cicho i bezawaryjnie ...?

... czy może to już jest ok poziom gdzie zaczynaja sie pompy przyjazne rownież dla ucha...😆

Dzięki Nikiel za info....

Edytowane przez wilson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie od AM jedną eco runner 2700 (obieg) która pracuje od listopada 2013 oraz drugą dc runner 1200 (filtr) którą mam od października.

Jedna i druga są mega ciche.

Na tej 2700 (pracuje ponad rok) nie zauważyłem żadnego zużycia ani różnicy w kulturze pracy, jak była niesłyszalna tak jest do tej pory.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie od AM jedną eco runner 2700 (obieg) która pracuje od listopada 2013 oraz drugą dc runner 1200 (filtr) którą mam od października.

Jedna i druga są mega ciche.

Na tej 2700 (pracuje ponad rok) nie zauważyłem żadnego zużycia ani różnicy w kulturze pracy, jak była niesłyszalna tak jest do tej pory.

A co z wirnikami nie zauważyłeś jakiegos zużycia @Nikiel pisał ze sa oblane jakaś masą i ta masa pęka ? Moze to jakies wybrane modele albo jakaś seria taka była ?

Edytowane przez wilson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejam z poprzedniego zdublowanego postu:

Nie wiem jak wyższe numery, ale 2700 bym nie brał. Lepiej kupić chińczyka, taniej i jak się zepsuje to nie będzie tak strasznie żal.

W modelu 2700 jest wirnik który wykonany jest z rdzewiejącego materiału, więc producent oblał go białym plastikiem. Nie ma leszcza że z czasem nie zrobi się mikropęknięcie. A jak już będzie mikropęknięcie, to rdza zrobi resztę. Przerabiałem to. Po roku czasu wirnik był do wywalenia. Rozbuliło go na potęgę. Oczywiście wymienili mi po długim czasie na nowy, ale wykonany w tej samej technologii, więc leży w szafce jako rezerwa.

Jak na taką firmę to jest to nieporozumienie.

Oto ta niemiecka myśl techniczna (na polski rynek)

06e5dc54b96d829dmed.jpg

e389f42e847f1d25med.jpg


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wirnikami nie zauważyłeś jakiegos zużycia @Nikiel pisał ze sa oblane jakaś masą i ta masa pęka ? Moze to jakies wybrane modele albo jakaś seria taka była ?

Swoją pompę czyszczę co 3-4 miesiące, i nie zauważyłem nic takiego. Mam nadzieje że sytuacja którą opisuje @Nikiel to tylko jednorazowy przypadek od AM.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie są jednorazowe przypadki. Ciekawe czy ktoś mi powie dlaczego aquamedic oblewa wirniki plastikiem, bo na pewno nie ze względu na wyciszenie.

http://nano-reef.pl/topic/66451-am-ecorunner-3700-uwaga-sprawdzcie-wirniki/

A jakby ktoś nie wiedział ile kosztuje wirnik:

http://sklep.aquamedic.pl/wirnik-eco-runner.html

Masakra.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z wirnika, wymieniłem pompe na chinczyka

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy to w 2700 kumplowi w trakcie pracy odprysla oś wirnika. Dość sporo na długości 7-10 mm. W zasadzie na całej długości panewki od strony stojanu. Uszkodzona chodzi od około 2 a w sumie 3 lat. Nadal cicha i działa ale jednak niesmak jakiś tam jest. Z mojego doświadczenia to mam 12000 która napedzala Schurana 250. Po około roku zaczęły się problemy ze startem pompy. Po kolejnym pół roku modlitwa przy uruchamianiu była bardzo wskazana. Następne 6 miesięcy i nie jestem w stanie zastartowac pompy. Umyta czeka w pudełku na wysyłkę do serwisu już tak ze dwa lata :-) Z plusów pompa może nie cichsza od chinczyka ale z pewnością mniej uciążliwa. Zastępczy chinol zamiast mruczeć, gwizdal jak najęty. Kolejny plus to to że jeśli AM miał 12000 l./h to chińczyk na którym pisli że ma 10000 miał może góra 8000 l./h . Szczerze to nie wiem co spowodowało usterkę mojego ecorunnera i może nigdy się nie dowiem. Z pewnością chcę zapomnieć o kasie jaka wtedy za niego dałem. Jednak myślę że to rozsądne pompy za rynkowo średnią kasę zwłaszcza przy tych mocniejszych modelach. Chyba przy pompach jest pewna losowosc. Byłem fanem pomp aquabee. Dziś się zawiodłem przez spuchnięty magnes na wirniku a pompka pracowała jednynie 1-2 miesiące przez ostatnie 3 lata. Co mogę polecić to newjet. Mam na obiegu jeszcze zielonego 4500 i po 6 latach ciągle bzyczy jak pszczólka. Kolega takim samym zasila pienidło KZ M po tym jak Aquabee 5000 spuchł wirnik. Nie słyszałem żeby powiedział na nią złe słowo. I tak to jest niestety ze puty się nie dowiesz puki nie kupisz.... Idę patrzeć dalej na bąbelki w odpieniaczu ;-)

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.