Skocz do zawartości
dale

Obieg i cyrkulacja do 130x60x45 (i inny sprzęt)?

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie domykam projekt baniaka o w/w wymiarach, pod lps/sps (ale sps bez "zadęcia")

No i przede wszystkim rybcie:). Co polecacie do obiegu i cyrkulacji?

Czy na obieg DC-6000 czy DC-8000 ( i jakie do nich przeloty na spad i powrót)?

Czy na cyrkulację 2 x RW-4 czy 2x RW-8 Jebaoo i jak wygląda ta łączność między nimi w praktyce, czy będą mi tak samo

dmuchały. Czy jest możliwość ustawienia fali na nich w praktyce ? Bo zakładałem że jedną ustawię w jednym rogu akwarium, a drugą po przeciwnej

stronie w drugim rogu (po przekątnej), tak by wywoływały ruch wirowy w baniaku...

Czy jeśli fala to tylko wavebox?

Czy odpuścić obie i dać jedno "Giro" ?

Dodatkowo chciałem zrobić dwa lub więcej wylotów z "powrotu", co też cyrkulację winno wspomóc.

Proszę o poradę, zwłaszcza te osoby, które już to przerobiły w praktyce.

Skałę chciałem ustawić w dwu wyspach, przy tylnej ściance, ale z odstępem - raczej mniej skały niż więcej i ażur.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obiegu daj mocniejszą pompę i lock line . Będzie robić za cyrkulatory. Ja mam dwie jebao i można ustawić fale. Jeden mam ustawiony na w1 i robi fale a drugi na w2 czyli zmienny przepływ.

Edytowane przez pepitopl86 (wyświetl historię edycji)

66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCT-8000 i zmniejszysz moc - będzie niesłyszalna wtedy. Powrot najmniej 25 a spad nie mniej niż 32 a nawet 40. RW-4 będą za małe


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do czegoś podobnego planuje

DCT-8000

RW-8 + Vortech MP10 (którego mam). Jakbym nie miał, to 2 szt RW-8 (na początek)

spływ / spad - 40mm

rewizja i powrót na 32mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda praca synchroniczna tych pomp RW? Czy one mogą się "zgrać razem"?

A gdyby dać dct-8000 na maksa, z dwoma lub trzema wylotami, i jedną RW, nie załatwi to cyrkulacji?

Hydraulikę dam 40 (spad i rewizja) powrót 32 i wyloty 2-3x 16 mm.

Dziękuję za uwagi i poproszę o jeszcze :)

RW liczę że rozbuja baniak trochę. Była opcja wbudowanego waveboxa, ale nie wiem czy tak mały (podstawa 10x15 cm i wysokość 30 cm, sterowany najmniejszą tunzę sterowalną) wystarczył by do ruszenia baniaka

Myślę że nie :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spięte RW8 Jebao i WM8000 Blau na podwójnym sterowniku wszystko śmiga i pasuję

http://erybka.pl/pro...Controller.html

Fale też robi super .

Docelowo będą właśnie chodziły na nim 2 x RW8 :)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i o to mi chodziło :) Dzięki bardzo. Tu widzę podwójny sterownik, a dwie takie same nie będą "gadać" ze sobą?

Po co to "wifi" im jest? Przecież chyba nie do ustawiania z poziomu komputera? Bo jednak im mniej urządzeń, tym lepiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wpadnij do mnie mam bardzo podobny baniak zobaczysz co i jak jest u mnie powiem ci co ja bym poprawił a co zostawił ,może będzie ci łatwiej podjąć decyzję

pozdrawiam Jacek 507-183-132


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku bardzo dziękuję :) Chętnie skorzystam, numer już wklepuję. Na pewno będzie mi łatwiej, bo obecnie niby coś wiem, niby parę błędów popełniłem, ale

każdy zbiornik jest inny i na inne problemy się natyka :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na kalkulatorze przepływu i wyszło mi że zakładając wydajność pompy, na znamionową, czyli te 6000 l/h

powonieniem mieć spływ o średnicy 40 mm. Ok, taki planowałem, ale wychodzi mi też grzebień o długości 50 cm.

Czy ta wartość jest realna i faktycznie wymagana? Do jakiej długości mogę zmniejszyć ją? Jak to wygląda u Was (to znaczy długość grzebienia do

wydajności pompy).

Wiem że teoria, teorią, praktyka pozwala tutaj coś okroić, ale w grę wchodzi bezpieczeństwo i sprawne działanie systemu, bez wąskich gardeł....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też w obliczeniach wyszedł 30" :) Ponad połowa tylnej szyby.

Popytałem, pooglądałem i zrobię ok 40cm. Zawsze można wyłamać co któryś ząb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWIST ci zrobi grzebień z mniejszą ilością zębów


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dale w akwa 130x55x50 obieg mam na dct 4000, a cyrkulcję rw8 i rw15. 15 dość mocna, ale aktualnie nawet na full nie robi szkód. Jeszcze kwestia wybory parametrów. WiFi, pozwala im na komunikację tylko między sobą, a nie z kompem.. oznacza to że jedna z pomp może być master a druga slave, praca naprzemienna. U mnie pracują na 2 trybie płynne przejście mocy od min do max wybranej. Dodatkowo mam małą jvp za skałą :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Trochę mnie przeraziłeś tą ilością pomp. Spróbuję na starcie obejść problem cyrkulacji za skałami poprzez wyloty obiegu.

Spróbuję na jednej mocniejszej pompie cyrkulacyjnej, żeby falowanie wywołać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An3500 u mnie się sprawdza w większym 32/32/25 powrót. Nie ma w zasadzie dużych spadków wydajności. Wystarczy raz na 3 miesiące ją umyć co zajmuje ok.10min po wyjęciu.

jedna Rw-8 powinna już małą falę zrobić na 2-3cm. Przy taki ustawieniu skały jeśli chcesz wir jedna pompa + obieg wystarczy. Jeśli będzie mało możesz dokupić. Gdybyś jednak kupił mocniejszą to jedną pompą byś zrobił już dużą falę i ewentualnie miał sporo czasu żeby ją wyczyścić- mógłbyś najpierw dać słabszy tryb później mocniejszy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to damy mocniejszą...:) Tak sobie czytam o odbłyśnikach. Obecnie w kostce mam odbłyśniki aqua medic, natomiast na forum chwalą ati

Już sam nie wiem jakie wybrać do składanej lampy - będą 4 rury t5 54W, A te odbłyśniki jednak swoje kosztują, więc wolał bym "raz a dobrze" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ATI :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale ja mam 130x60x60 i mam 1 rw 8 i 1 rw 15 ale w tym same miekkie i ukwialy i falnie wszystko buja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja chciałem raczej w kierunku takim iść :) Jest może gdzieś na forum zdjęcie Twojej szafki? Lub stelaża? Z czego masz zrobioną ?

Bo ta masa, niby podobna do tego co stało, ale jednak "przytłacza" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjec brak zepsity aparat mam stelarz 130x50 nie wiem jaka wysokosc 35mm aluminiowa prostokat bez wzmocnien a akwa na nim stoi 130x60x60

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sytuacja się wyklarowała będą drobne zmiany w konfiguracji, ale o tym potem (we właściwym temacie). Akwarium ma dojechać na koniec przyszłego tygodnia, a mnie jeszcze czeka masa roboty (plus malowanie pokoju).

Zaplanowałem powrót przy dct 6000 na 25 mm i wylot jednopunktowy. Pytanie tylko do osób posiadających pompy o takiej wydajności, czy zauważyły doświadczalnie różnicę w wydajności pomiędzy 25 mm a 32 mm? Bo są różne projekty w sieci, pompa ma kilka końcówek i już sam nie wiem co będzie optymalnie - będzie podnosić na jakieś 130 cm.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma dojechać na koniec przyszłego tygodnia,

Gdzie zamawiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Przemka (tam gdzie poprzednie baniaki) - więc poślizg może być :)). Ale jak ktoś chce mieć "gwarantowane terminy dostawy" - to może zamówić w Rybce. Też kleją ładnie (inaczej nieco, ale ładnie).

Miało być przełożone wszystko ze starego, a wyszło że przez najbliższe pół roku będę na "mleku i bułeczkach" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechało już akwarium ?

Ja wysłałem zamówienie w weekend i cisza. Chyba kolega Przemek nie ogarnia wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Przemka trzeba byc cierpliwym:) ale za to potem jakość wykonania wszystko nadrabia

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.