Skocz do zawartości
ranma11

30l kostka jakich wiele (Celestynów pod wa-wą)

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad UPSem ale

1. brak funduszy

2. to jest 30L i dla mnie to by był tak trochę "przerost formy nad treścią"

Nie mniej jak tak dalej pójdzie to nie będę miał wyboru i będę musiał coś kupić...

Co do zżerania korali to zeżarły mu s. milkę(tu akurat lipa bo miałem chęć włożyć ją do siebie) i chyba coś jeszcze ale nic co do tej pory ja do swojego akwa zdążyłem włożyć.

Poza tym odniosłem wrażenie że akurat wtedy to trochę przeszarżował z kupnem korali(dużo na raz).

U mnie jak na razie nie psocą. Zobaczymy co będzie później.

PS. valonia na briareum ostatnio znowu zrobiła się spora więc przeprowadziłem kolejne czyszczenie żeby nie doprowadzić do takiego stanu jak poprzednio... I niestety briareum znowu marudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 200zł coś znajdziesz. Nie znam się na UPSach ale nie potrzebujesz nie wiadomo jakich skrzyń. W końcu pobór prądu z takiego baniaczka niewielki. A i pewnie coś innego w domu czasem by można podłączyć. Skoro zaniki prądu są dość częste myślę że warto.

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uh... Daaawno mnie tu nie było.

Od tamtego czasu przerwy w dostawie prądu praktycznie przestały się pojawiać.

Natomiast ja biegając do roboty tym razem(w przeciwieństwie do zeszłego roku) jakoś nie mogłem się przestawić na nowy cykl wstawania i rano i... przychodziłem do domu tak padnięty, że akwarium było jedynie podtrzymywane przy życiu.

Straty

Seriatropora padła - z tym że tutaj podejrzewam sexy shrimpy. Wydaje mi się że była sukcesywnie obgryzana.

Zoa padły - no cóż... od początku jakoś nie chciały za dobrze rosnąć. Pewnie moja wina choć nie wiem dokładnie jaka.

Caulastrea chyba dogorywa... mordki jeszcze żyją ale tkanki ubyło i to dużo(tak jakby się podciągnęła)

Reszta w porządku

Gobiodon w pewnym momencie tak się skitrał, że jakoś ze 3 dni go nie widziałem i myślałem, że już go nie znajdę ale potem okazało się że żyje. Ciężko jest mi się mu przyjrzeć ale jeżeli stopień wybarwienia może mówić coś o stanie zdrowia ryby to jest co najmniej git (tak żółty u mnie jeszcze nie był).

Krewetki żyją. Cała 8-ka. (ta 6-ka z erybki rośnie... powoli ale rośnie) Krabik zdrowy.

Euphylia żyje. Ostatnio trochę częściej zdarza jej się nie napompować na 100% (w sumie to zrozumiałe... akwa zaniedbane) ale daje radę.

Xenia dalej szaleje, capnelle rosną, briareum coraz rzadziej marudzi (chyba rośnie! wydaje mi się że zaczyna złazić z podstawki), gorgonia powoli rośnie, rhodactis nie rośnie ale i nie marudzi za dużo... czyli standardowo.

Aha... Jeszcze jedno. Z racji że obsługa akwarium była minimalna przez dość długi czas to karmienie też "straciło" na wartosci... Znaczy karmiłem ale... płatkami tropicala...

Parametry w akwa:

ph - 8

NO3 - pomiędzy 50 a 100 (z naciskiem na to drugie... wysoko...)

PO4 - niewykryte - (poddaje się.. ten mój test musi być popsuty)

kh - 7 (trochę nisko)

Ca 400

Mg 1350

Parametry mierzone przed podmianą.

Jak znowu doprowadzę to do ładu to pomyślę nad nowymi koralami... ale chyba daruję sobie twarde klimaty. myślałem nad grzybkami i sinularią.

Zdjęcia może potem wrzucę. Może nawet jakiś filmik na yt.

EDIT

Żeby nie dublować postów zdjęcia dam tutaj

ogół akwa

1z4efz8.jpg

2n9j891.jpg

capnelle, xenia i briareum (i krewetki)

efp104.jpg

2yypilh.jpg

obraz strat

seriatropora

2ag6o1u.jpg

zoasy

2eyzzg9.jpg

caulastrea

5vyfl5.jpg

A teraz bonusy

Tego dziada wyrzuciłem po tym jak próbował wyleźć z akwa po silikonie w rogu (miał około 3cm)

a4pu9d.jpg

A tu krótki film obrazujący kopanie nory przez kiełża(o ile to kiełż... nie jestem pewien)

Edytowane przez ranma11 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.