Skocz do zawartości
yagen

Akwarium 64 litry Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wystartowałem miesiąc temu z akwarium morskim. Do tej pory mam w domu 5 zbiorników z krewetkami słodkowodnymi.Po półrocznym czytaniu forum i porad od kolegi, który ma kilkanaście zbiorników z morszczyną udało mi się wystartować mój pierwszy baniaczek:

Akwarium:40x40x40 full opti white

Ośietlenie: ledy tube 2x od aquaela

filtracja: Kaskada fzn3 z wkładami typu siporax,, bio pellets itp.

podłoże:piasek koralowy

6 kg żywej skały

Zalany 100 procent wodą z działającego zbiornika.

Akwarium funkcjonuje ponad miesiąc. Z plag miałem atak brązowego nalotu i trochę zielonych glonów, które już ustąpiły. Po zbadaniu wody stwierdziłem,iż trzeba wprowadzić pierwsze życie:

1x Lysmata amboinensis

2x Rhynchocinetes durbanensis

1x Neopetrolisthes oshimai

2x Nassarius

W tej chwili nie planuję zwiększenia obsady. Mam zamiar stopniowo dokładać koralowce miękkie i lpsy.

Na dzięń dzisiejszy prezentuję się to tak:

Edytowane przez yagen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik. Powodzenia.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup krabowi ukwiała.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ujęte życie w kropelce. Powodzenia.


Jest ok. 250L w obiegu, cyrkulacja: 1x6095, obieg: ER 3700, deltec sc1455, światło: 4x24W, dolewka.

Start: 04.11.2010, zmiana: 12.2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cyrkulatora. Kaskada robi mocny wir. Boję się,że jak dołożę to zrobi mi się straszna wirówka w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No... Ja mam tez taka sama kostkę, taki sam filtr, oświetlenie i dodatkowo- odpieniacz Slimskin Nano od Hydora. Mam cyrkulator jvp-110 i ... no właśnie... jest włączony non-stop. Wiru nie robi, piasku nie podrywa, ale błazenki siedzą poprzestraszane w jednym kącie. Gdy go dziś wyłączyłem- jakiś tam ruch wody widzę, za to ryby chętnie opuszczają swoje miejsce zakwaterowania. Sam już nie wiem co robic, wyłączyć w jasną cholerę, czy trzymać włączony. Poeksperymentuję, zobaczę co będzie przy wyłączonym ze 3 dni. Z obsady oprócz błazenków mam parę (6) różnych ślimaków 3xsexy shrimp,1xamboinensis, 1xkrab pustelnik i same miękkasy. W filtrze -1l siporax, 50ml Purigen, 50ml Phosguard, 100ml Sera Silicate Clear (czy jakoś tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej dam sobie spokój z dodatkowym cyrkulatorem. Może kiedyś jak będę miał większa obsadę i korale się rozrosną.

Teraz kaskada mi wystarcza w zupełności. Mam ją ustawioną równo z powierzchnią wody i jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. To ma kształt kostki.Zobaczymy jak będzie więcej koralowców.Dołożę jak będzie potrzeba.

Edytowane przez yagen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium. Co do cyrkulacji to pewnie z czasem dojdziesz do odpowiednich wniosków, zdecydowana większość w takich litrażach ma cyrkulatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że kolejny kolega z Bydgoszczy startuje :-). Jeśli chodzi o cyrkulator to po prostu po jakimś czasie ta kaskada przestanie wyrabiać, moze jvp to przegięcie ale koralia nano radzi sobie dobrze.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim sprzętem robisz takie fajne filmiki?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.Dołożę koralie jak będzie trzeba.Filmiki robie aparatem :) nikon d5100 plus pierscienie z przeniesieniem automatyki.Mieszkam blisko sklepu z akwarystyką morską więc nie będzie problemu z dostępem do towaru.

Edytowane przez yagen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę zdjęć zrobionych na szybko:)

Będzie troszkę czasu to zrobię ładniejsze wszystkim mieszkańcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poproszę o identyfikacje stworzonek z czułkami?

To są jakieś ślimaki?

Groźne dla koralowców?

Mieszka w tym koralowcu także krabik który wygląda jak pajączek lądowy, ale nie zdążyłem go uchwycić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update po 3 mięsiącach:)

Walka z dino powoli dobiega końca. Pozostało na jednej ściance i w kilku miejscach na skale. Doszły dwa gobiodony okinawe, babka kopiąca oraz 2 dzikie błazenki. Jestem z nich strasznie zadowolony. Filmik nie oddaje kolorów tych pięknych rybek.

Z korali doszły tylko euphillie.

Zapraszam do obejrzenie moich amatorskich wypocin w HD i z muzyczką :smiling:

Edytowane przez yagen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update po 3 mięsiącach:)

Walka z dino powoli dobiega końca. Pozostało na jednej ściance i w kilku miejscach na skale. Doszły dwa gobiodony okinawe, babka kopiąca oraz 2 dzikie błazenki. Jestem z nich strasznie zadowolony. Filmik nie oddaje kolorów tych pięknych rybek.

Z korali doszły tylko euphillie.

Zapraszam do obejrzenie moich amatorskich wypocin w HD i z muzyczką :smiling:

eee a ja myślałam że zobaczę twoje akwarium ;)


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jego kanale jest filmik chyba z jego baniaka. Nie mniej przydałby się kadr ogólny, a i jakimiś fotkami byśmy nie pogardzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje akwarium a niby kogo ma być? Wolę robić filmiki niż zdjęcia. Postaram się w przyszłości o jakieś foto.Całość nie jest jeszcze efektowna bo w niektórych miejscach mam jeszcze dino. Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje akwarium a niby kogo ma być? Wolę robić filmiki niż zdjęcia. Postaram się w przyszłości o jakieś foto.Całość nie jest jeszcze efektowna bo w niektórych miejscach mam jeszcze dino. Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.

w takim razie nie wiem czy dobry link dodałeś, ale akwarium jest podpisane "750 litrów kolegi" ;)

Edytowane przez MeaCulpa (wyświetl historię edycji)

ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pomyliłem się :smiling: i wkleiłem akwarium mojego kolegi, które filmowałem u niego. Teraz już można moją kostkę obejrzeć.

Edytowane przez yagen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pomyliłem się :smiling: i wkleiłem akwarium mojego kolegi, które filmowałem u niego. Teraz już można moją kostkę obejrzeć.

stanowczo brakuje mi tam ujęcia w całości .... i czy te filmiki nie zaczynają się tak samo? :rolleyes:


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.