Skocz do zawartości
Newa_30R

Pytanie o filtr kubełkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam morszczaków mam pytanie o filtr kubełkowy może ktoś używa jaki wybrać i z jakiej firmy mam 30 litrów I potrzebuje zrobić lepszą filtrację ta kaskadowke która posiadam nie daje rady i ciężko poukładać w nią jakieś media nie dam rady ja wymienić gdyż jest zintegrowana z oświetleniem wiec musze zostawić może ktoś posiada i może doradzić jaki i czy mogę wybrać każdy model dobrany oczywiście do litrazu i przepływu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się nie stosuję?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubel nazbiera brudu i to bedzie gnic. Chcesz sie bawic w odlaczanie, wyjmowanie wszystkiego i mycie kubla co kilka dni ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno. W kuble zbiera się brud i będzie gnić. A jak się zbiera w filtrze kaskadowym, to nie gnije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w kaskadowym masz gabke, wate itp. to tez bedzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, że w kaskadzie mam sam siporax. Będzie gnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jaka filtracja jak masz sam siporax a nie masz gąbki lub waty.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wiec jeśli do kubełka by ktoś zapakował do pełna siporaxu to tez tam za bardzo nie ma co gnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za miesiac wyjmiesz Siporax i go wrzucisz do wiadra z woda po podmianie zeby wyplukac, to przyjdzie moment na refleksje. :blushing:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za miesiac wyjmiesz Siporax i go wrzucisz do wiadra z woda po podmianie zeby wyplukac, to przyjdzie moment na refleksje. :blushing:

A czym się tak zabrudzi ,w 30-litrowym akwarium?

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo inaczej wygląda Siporax po miesiącu z kubła, niżeli po miesiącu z sumpa.

Ponadto jak zatrzymasz na dłużej obieg w kuble, robi się tam trucizna dla ryb :p załączysz i większość obsady szlag trafi.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy na dłużej godzina 5 10 24h jeszcze się nie spotkałem żeby nie było prądu w mieście

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Co to znaczy na dłużej godzina 5 10 24h jeszcze się nie spotkałem żeby nie było prądu w mieście

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Newa_30R (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie wielokrtonie czytałem o braku możliwości wykorzystania filtra kubełkowego w akwarium morskim. Zakładając jednak swój pierwszy zbiornik prócz zewnętrznego odpieniacza z uwagi na brak sumpa pokusiłem się o jego użycie (EHEIM 2078). Filtr pracował bez przerwy przez pół roku wypełniony siporaxem , purigenemi węglem. To ostatnie medium wymieniałem co miesiąc. Szczerze powiem, że przy takiej konfiguracji miękie, zoa i LPS a także niektóre proste SPS miały się doskonale. W filtrze po jego odłączeniu żyło całe mnóstwo życia, asteriny, wężowidła, wieloszczety i inne robactwo. Tak na zdrowy rozsądek filtr taki i jego zasada działania niczym nie odbiega od filtra przepływowego. Oczywiście decyzja czy nadaje się on do użytku czy nie to wybór osobisty jednak wielu akwarystów wspomaga filtrację zbiornika przy wykorzystaniu tego urządzenia. A jeśli mówimy o wytwarzaniu się w nim toksycznych substancji po wyłączeniu przez niego przepływu wody sytuacja taka będzie miała także miejsce w filtrze przepływowym.

Pozdrawiam Artur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia szczegulnie porównanie kaskady vs kubeł tu i tu bez zasilania woda nie krąży do tego dodam z własnego doświadczenia kaskada popularna aquaela przy braku prądu do połowu jest pusta woda spływa przez rurkę jak w naczyniu połączonym i jak u mnie dawniej siporax pięknie się suszy

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokaże ładne akwarium na filtrze kubelkowy i utnie tę może setną dyskusję ne tej temat.

Od razu mówię, że akwaria z wątku "Poligonowo" nie uważam za ładne.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam, że filtra używałem jako dodatkowej filtracji a w zbiorniku pracował odpieniacz. Nie chcę nikogo przekonytwać ale w takim układzie jak wspomniałem sprawdzało się to całkiem dobrze. Niestety nie mam fotografi tego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak kupie kubeł bo nie mam wyjścia. Dzięki za info Policmen przynajmniej ty miałeś i testował eś i nie było tak źle.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie wielokrtonie czytałem o braku możliwości wykorzystania filtra kubełkowego w akwarium morskim. Zakładając jednak swój pierwszy zbiornik prócz zewnętrznego odpieniacza z uwagi na brak sumpa pokusiłem się o jego użycie (EHEIM 2078). Filtr pracował bez przerwy przez pół roku wypełniony siporaxem , purigenemi węglem. To ostatnie medium wymieniałem co miesiąc. Szczerze powiem, że przy takiej konfiguracji miękie, zoa i LPS a także niektóre proste SPS miały się doskonale. W filtrze po jego odłączeniu żyło całe mnóstwo życia, asteriny, wężowidła, wieloszczety i inne robactwo. Tak na zdrowy rozsądek filtr taki i jego zasada działania niczym nie odbiega od filtra przepływowego. Oczywiście decyzja czy nadaje się on do użytku czy nie to wybór osobisty jednak wielu akwarystów wspomaga filtrację zbiornika przy wykorzystaniu tego urządzenia. A jeśli mówimy o wytwarzaniu się w nim toksycznych substancji po wyłączeniu przez niego przepływu wody sytuacja taka będzie miała także miejsce w filtrze przepływowym.

Pozdrawiam Artur.

Ha ha

Witam

Szczera prawda.

Ja już prawie od pół roku jade na 2 kubłach i co lepsze nawet tam nie zaglądałem , i jeszcze lepsze przy tanganice co miesiąc już mi lamoki spadały do zeraz co byl oznaka ze jest zabrudzony tu normalnie szok , cały czas sa na full - co oznaczy super czysty filtr . w ogóle to zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem że założe sobie sump i z niego będe podawać wode do akwa za pomocą tego filtra co teraz .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opisz swoje sukcesy w akwarystyce morskiej, może poza PO4, bo to widać w stopce.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no szeryf zaraz bedzie doradzał

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf, pochwal się jeszcze, że masz problem z ospą i PO4 na toksycznym poziomie, bo ktoś jeszcze podłapie i będzie chciał Cię naśladować.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynałem swoją przygodę z solniczką i od początku czyli od roku używam tylko filtra kubełkowego FLUVAL 205 na zbiorniku 120 l i myślę ze jest spoko .W kuble mam Siporax , węgiel aktywny i kawałki skały koralowej i PhosGuard ( to usuwa fosforany i krzemiany) .Raz w tygodniu podmieniam 20 L solanki i czyszczę kubeł z wymianą całkowitą węgla , a ceramikę płuczę solanką .

post-26469-0-70512700-1459013463_thumb.jpg

post-26469-0-36924100-1459013629_thumb.jpg

post-26469-0-02452600-1459014075_thumb.jpg

Edytowane przez darek42 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakbym chciał czyścić co tydzień to też dałbym kubeł :)

i po co wkładasz co tydzień nowy węgiel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.