Skocz do zawartości
volf

ocet w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie tematy o metodzie vodka i ktoś napisał że zamiast alkoholu stosuje ocet,niestety temat się urwał i nie znam zakończenia.Czy ktoś stosował taki bezalkoholowy system u siebie

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś ze stosuje się połączenie wódki i octu ale chętnie też poznam szczegóły jak to stosować

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda vsv - wódka cukier i ocet. Pełno jest tego na nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem o vsv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stezeniu ale wiele osob stosuje, ja stosowalem na poczatku 1ml na 100 litrow przerwalem poniewaz no3 mialem zerowe

sklad w jednej lyzeczce octu winnego TO same rarytasy Tabelka z neta zaciagnieta

Węglowodany 0.01 g 0.0 % Błonnik 0.0 g Cukry ogółem 0.00 g 0.0 % Białka i aminokwasy Białka 0.00 g 0.0 % Witaminy Witamina A, jm 0 IU Witamina C, łącznie kwas askorbinowy 0.0 mg Minerały Wapń, Ca 0 mg 0.0 % Iron, Fe 0.02 mg 0.2 % Magnez, Mg 0 mg 0.1 % Fosfor, P 0 mg 0.1 % Potas, K 2 mg Sód, Na 0 mg 0.0 % Cynk, Zn 0.00 mg 0.0 % Miedź, Cu 0.001 mg Mangan, Mn 0.002 mg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marine czy to odpowiedz na pytanie moje czy kolegi Gothmog ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marine czy to odpowiedz na pytanie moje czy kolegi Gothmog ?

Na mysli mam sam ocet bez dodatkow


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem w jakim stezeniu ale wiele osob stosuje, ja stosowalem na poczatku 1ml na 100 litrow przerwalem poniewaz no3 mialem zerowe

sklad w jednej lyzeczce octu winnego TO same rarytasy Tabelka z neta zaciagnieta

Węglowodany 0.01 g 0.0 % Błonnik 0.0 g Cukry ogółem 0.00 g 0.0 % Białka i aminokwasy Białka 0.00 g 0.0 % Witaminy Witamina A, jm 0 IU Witamina C, łącznie kwas askorbinowy 0.0 mg Minerały Wapń, Ca 0 mg 0.0 % Iron, Fe 0.02 mg 0.2 % Magnez, Mg 0 mg 0.1 % Fosfor, P 0 mg 0.1 % Potas, K 2 mg Sód, Na 0 mg 0.0 % Cynk, Zn 0.00 mg 0.0 % Miedź, Cu 0.001 mg Mangan, Mn 0.002 mg

napisano czego nie ma :)

ale brakuje tu ile ma węgla , a o ile pamiętam to właśnie chodzi o węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf - jak juz zalozyles nowy temat o starej sprawie to chociaz dopasuj go do tresci.

Temat o wodce ale w tresci o occie ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stezeniu ale wiele osob stosuje, ja stosowalem na poczatku 1ml na 100 litrow przerwalem poniewaz no3 mialem zerowe

sklad w jednej lyzeczce octu winnego TO same rarytasy Tabelka z neta zaciagnieta

Węglowodany 0.01 g 0.0 % Błonnik 0.0 g Cukry ogółem 0.00 g 0.0 % Białka i aminokwasy Białka 0.00 g 0.0 % Witaminy Witamina A, jm 0 IU Witamina C, łącznie kwas askorbinowy 0.0 mg Minerały Wapń, Ca 0 mg 0.0 % Iron, Fe 0.02 mg 0.2 % Magnez, Mg 0 mg 0.1 % Fosfor, P 0 mg 0.1 % Potas, K 2 mg Sód, Na 0 mg 0.0 % Cynk, Zn 0.00 mg 0.0 % Miedź, Cu 0.001 mg Mangan, Mn 0.002 mg

Jaki ocet dawałeś? ten 1ml dawałeś codziennie?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz przeleciałem tematy w necie i dawki są podane tylko dla systemu vsv i wódka, dla samego octu nikt nic

Rodzaju octu też ni hu hu

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma na celu ta metoda tak wgl ?

Zbicie NO3

Edit:

Znalazłem taką dyskusję z przed kilku lat i wspominany jest spirytusowy, ale nic o stężeniu.

http://nano-reef.pl/topic/46073-jaki-rodzaj-octu/

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kosztowo ?

Jeżeli spirytusowy to jakies pare zł w spożywczaku :) Dziś zakupiłem i będę testował.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś negatywne skutki uboczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozowalem ocet winny , dawke indywidualnie trzeba dobrac do swojego zbiornika

dozowanie codzienne.

ocet to zrodlo weglowodanow ktore jest pozywka dla bakterii.

Pamietajcie tylko ze VSV jest w 100% sprawdzone i potwierdzone tak ze nie musicie szukac zamiennikow

Roznica cenowa zadna tak ze dobry odpieniacz i lac.

Pajutoja skutek uboczny jest zawsze ten sam BUM jesli nie oczytasz sie i zrozumiesz czemu twoje dzialanie maja sluzyc.

Lanie dlatego ze inni leja nie jest madre trzeba poczytac o metodzie vsv

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długo stosuje sam ocet spirytusowy 10%. Wcześniej była sama Vodka potem VSV ale miałem dino i cyjano. Najpierw ocet lałem z ręki potem rozcieńczony z RO podłączony do pompy dozującej. Ostatnio przestawiam powoli zbiornik na NPrpo jednak jeszcze z pomocą octu (tym razem z ręki) bo gwałtowne przejście na samo NPro nie dało efektu. Powoli teraz zmniejszam dawkę octu. Parametry jak w stopce. Bakterie ProbioS.

Octem zbijasz tak samo szybko jak Vódką paramtery ale jednak ta metoda bardziej mi przypadła do gustu. Polecam.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajutoja skutek uboczny jest zawsze ten sam BUM jesli nie oczytasz sie i zrozumiesz czemu twoje dzialanie maja sluzyc.

Lanie dlatego ze inni leja nie jest madre trzeba poczytac o metodzie vsv

Wiem , przed stosowaniem napewno musiałbym jeszcze poczytać . A lac puki co nie mam w planie ale w razie czego warto wiedzieć że jest taka metoda i poprostu jestem ciekaw czy nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajutoja skutek uboczny jest zawsze ten sam BUM jesli nie oczytasz sie i zrozumiesz czemu twoje dzialanie maja sluzyc.

Lanie dlatego ze inni leja nie jest madre trzeba poczytac o metodzie vsv

Wiem , przed stosowaniem napewno musiałbym jeszcze poczytać . A lac puki co nie mam w planie ale w razie czego warto wiedzieć że jest taka metoda i poprostu jestem ciekaw czy nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi bo to jest tak samo bezpieczna a wg mnie lepsza metoda niż sama vódka czy VSV. Może się mnie ktoś zapytać, że skoro ta metoda jest taka skuteczna to dlaczego chcę przechodzić na NPpro. Ponieważ ta metoda niesie za sobą takie same skutki uboczne jak w przypadku vódki czy VSV gdzie zwiększasz stopniowo dawkę i potem zmniejszasz (są na to odpowiednie tabelki dla tych metod) po których masz ciągnące się gluty/zakwity bakteryjne. U mnie akurat występowały te gluty większości w sumpie więc nie jest tak źle. Zależy też jakie poziomy masz do zbicia. Ja mając problemy z NO3 10 czy nawet większych, żeby zjechać do niskich wartości bez glutów się nie obyło.

P.S. Co innego jeszcze jest gdzie masz podwyższone NO3 a PO4 zerowe albo na odwrót,wtedy te metody bez dodatkowych kombinacji się nie obejdą. Ja właśnie tak miałem. Albo zarąbiste PO4 koło 0.25 przy NO3 zero albo NO3- 25 a PO4 zero i wtedy miałem problem jak to zbić.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przeszedles z vsv na ocet, tez mam problem z dino i cyjano wiec moze sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przejść z dnia na dzień ja tak zrobiłem. Czy to miało akurat wpływ na palgi to nie mam pojęcia. Może napisałem za dużo, wpływem na dino czy cyjano bym się nie sugerował jednak. Ja kiedyś przeszedłem na tą metodę i plagi nie powróciły. Spróbowałem po przeczytaniu jednego z tematów na tym forum...tego jestem pewien. Ten temat dotyczył tylko tej metody. Jak znajdę to zapodam.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.