Skocz do zawartości
waldek123blau

POKOLCE w akwarium Obecnie 2350l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że żenada ale na jego podstawie można zilustrować że tyle pokolców może istnieć na małej przestrzeni


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DALE ja nic nie chcę przeczytaj od początku to zrozumiesz o czym piszemy.

Gdybym chciał ignorować wiedzę ludzi z forum to nie pytał bym tylko kupował ryby.

Ściemniasz rybeńko. Post 7, 9 ... "ale może jednak..."

To samo co Adam, pisało Ci wcześniej kilka osób. Vzy potrzebujesz jeszcze instrukcji w formie komiksu :) ?

Odpuść kilka pokolców, wpuść maksymalnie 3 (nawet borsuka - jak znajdziesz małego), ale ustaw skały w wyspy,

żeby miały dużo przesmyków. Ryba, jeśli ma gdzie pływać, nawet nieco większa, w stosunku do baniaka, będzie mniej zestresowana, niż dobrana rozmiarem, ale w

towarzystwie agresywniejszych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sobie celowo obetnie rękę też będzie żyć ale ptasi móżdżek dalej zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium 210 X 70 X70 i powiem szczerze jak dla mnie ryby są na pierwszym miejscu ( co nie oznacza ,że nie mam korali) .Zakochałem się w pokolcach i uważałem,że można ich mieć dość dużo. Póki były małe nie ma problemu ale dość szybko "bestie rosną " okazało się,że nie ma miejsca i zaczynają się problemy.Każdy większy koral podczas gonitwy zostaje przewrócony( mimo,że są wklejone na klej) .Redukcja nastąpiła dość szybko ( jak dla mnie jest to dość łatwe gdyż moje "wyrośnięte ryby " lądują w muzeum w Świnoujściu.

Obecnie mam dużego sokala i 5 pokolców i uważam,że nadal jest za dużo ale jest mi trudno się z nimi rozstać .To co wyprawiają dwa hepatusy może wprawić w szok wielu akwarystów ( każdy około 20 cm po 2 latach).Moja rada ,jeżeli nie masz problemu z pozbyciem się ryb to próbuj ale wiem z doświadczenia,że jest to duży problem i szkoda pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochałem się w pokolcach i uważałem,że można ich mieć dość dużo.

Moja żona i ja również zakochaliśmy się w pokolcach stąd ten temat.

To że przewracają korale to nie wiedziałem - super sugestia - dzięki

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldku czytam Pana wątki i ręce opadają, a wpuść Pan 10 pokolców i kup Pan 3 kg paletek i zwiększ przepływ !


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie ludziska :) przecież człowiek pyta i chce rozmawiać, a nie wysłuchiwać oszczerstw :) Węgiel w płynie dla wszystkich %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldku czytam Pana wątki i ręce opadają, a wpuść Pan 10 pokolców i kup Pan 3 kg paletek i zwiększ przepływ !

Paletki w morskim?zwiększenie przepływu? Przenieś się na inne forum! Szkoda tylko że zaśmiecasz ten wątek.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z białobrodym spróbował.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie forumowicze wystraszyli - chyba się nie odważe.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy centrophyge bicolor tez jest zaliczana do pokolcow?

Wysłane z mojego MS4503 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażm sobie akwarium bez Białego. Ryba ma charakter , jest wymagająca ale tylko podczas aklimatyzacji. Ale jak sie zadomowi to je z ręki i merda ogonkiem jak Pancio idzie z algami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał a ile i jakie pokolce masz w swoim szkiełku?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne może być dolozenie chelmona do żółtka, a Ty masz 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał a ile i jakie pokolce masz w swoim szkiełku?

A jakie to ma znaczenie co ma Rafał, Monika i Kasia?

Jeśli chcesz wpakować rybę to kup i nie zawracaj gitary. Przeżyje ci więcej niż 3 małe. Otworzycie z żoną szampana i będzie wystrzałowo i bajecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po to jest forum. Aby się wymieniać doświadczeniami.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci napisałem. Masz podstawę większą ode mnie o 8cm taki zbiornik jak ty masz nadaje się góra na 2 może 3 małe pokolce.

Jeśli dasz więcej też ci przeżyje ale będzie to wyglądało najwyżej szkaradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, ja zawsze robię tak jak mi sie podoba i jak ja chcę mieć.

Miałem 6 pokolcow w 200 litrach - bo mogłem. Jak były małe to było super, niestety po dwóch latach zaczęły sie mega problemy z utrzymaniem parametrów wody, pokłolce mega ja zaśmiecają. Ktoś wcześniej rownież napisał o problemach z koralowcami, jak sie hepcio rozpędzi to zanim wyhamuje to nawet milkę połamie w drobny mak.

Dzis mam zbiornik trzyktotnie większy i mam 3 pokolce, dwa zotki ( parę - co jest bardzo istotne ) bialobrodego i chelmona , a potem drobnicę.

Dla zbiornika największym zagrożeniem na wystrój jest hepatus i białobrody, ponieważ one lubią mega szybko pływać. Kolorystycznie są podobne - dzis bym razem tych ryb nie trzymał, reszta dla mnie ok.

Tomek

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje żółtki to chyba para ale pewności nie mam, śpią razem w odległości około 2cm w jednej kryjówce skalnej

A w akwarium rządzi garbik Chrysiptera chemicyanea Tak pilnuje swojej skałki że żaden żółtek tam nie może podpłynąć

może to się zmieni jak żółtki podrosną lub jak dojdzie rybcia silniejsza która go pogoni

Co do sprawy rośnięcia ryb to planuje czwartą zamianę akwarium na większe.

Będzie ściana z salonu do ogrodu zimowego rozwalona i w tym miejscu

postawię akwarium długości całej formatki szkła - ponad 3 metry więc o przyszłości na razie nie ma co mówić.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbnik zawsze będzie dominował przy swojej skale, nawet skrzydlicy raz podskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6 pokolcow w 200 litrach - bo mogłem.

Waldek, ja zawsze robię tak jak mi sie podoba i jak ja chcę mieć.

Jeszcze głupota nie jest zakazana, podejrzewam że problem leżał gdzie indziej a mianowicie na sali porodowej w tamtym miejscu się wszystko zaczęło i trwa aż do czasów obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł do mojej obsady rybek Chelmon rostratus,

obawiałem się że żółtki potraktują go jak rywala ale aklimatyzacja przeszła bezboleśnie

- nie wchodzą sobie w paradę co mnie strasznie dziwi!

- wrzuciłem go do zbiornika w trakcie karmienia ryb bezproblemowo przyjął solowca ze 3 cztery razy znaczy że nie zdechnie z głodu jak wszystkie aptazje i rurówki wykosi. Sprzedawca poinformował mnie że ten pincetnik jest u niego od 2 tygodni i przyjmuje mrożonki dlatego go kupiłem a pojechałem tylko po algi nori dla żółtków! Fotka niżej ale przepraszam za jakość wody spowodowane jest to intensywną pracą babek od tygodnia bardzo intensywnie przesiewają piasek i czekam aż się w końcu to uspokoi.

4354765_20160212_134022.jpg

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie !

Te niebieska to moglbys gdzies wymienic na pokarm itp. Niepotrzebnie robi tlok i zamieszanie, choc to ladne rybki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.