Skocz do zawartości
karol86

zabezpieczenie przed awarią elektrozaworu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak sie można zabezpieczyć przed awarią elektrozaworu podłączonego do automatycznej dolewki. Boje sie że jak sie zawiesi to będzie lał cały czas wodę z filtra ro.

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr mechaniczny przez zaworami, dwa zespolone Zawory, dolewka z programowanym limitem pracy.


www.reef-poznan.pl,

mail sklep@reef-poznan.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam w sumpie otwór przy górnej krawędzi i odprowadzenie na zewnątrz mieszkania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JerzyB ale to cię nie zabezpiecza przed ewentualnym odsoleniem... a jedynie przed przelaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JerzyB ale to cię nie zabezpiecza przed ewentualnym odsoleniem... a jedynie przed przelaniem.

Witam

Tak przed przelaniem ,i zalaniem mieszkania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co drożej wyjdzie odsolenie czy zalanie mieszkania?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z "zawieszonym" zaworem.

Prędzej może ci się spalić cewka a wtedy zawór się zamknie i nie będzie dolewał wody.

Ale jak już chcesz to to Sebastian ( reef-poznan) podał ci kilka przykładów.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby

Nie spotkałem się jeszcze z "zawieszonym" zaworem.

Prędzej może ci się spalić cewka a wtedy zawór się zamknie i nie będzie dolewał wody.

Ale jak już chcesz to to Sebastian ( reef-poznan) podał ci kilka przykładów.

Ale przezorny zawsze ubezpieczony


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie elektrozawór w przypadku awarii powinien się zamknąć, ale zawsze może dojść do sytuacji jego mechanicznego zablokowania. Ja aktualnie planuję to w taki sposób: zbiornik na wodę RO z odprowadzeniem nadmiaru do ścieku do którego jest dolewana woda przez elektrozawór. I dopiero z tego zbiornika - dolewka do sumpa.... Dolewka z zabezpieczeniem czasowym (Pacific Sun) zabezpieczy przed zawieszeniem się czujnika i odsoleniem w akwarium,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 2 czujniki? Jeden w sumpie a drugi w pojemniku na dolewkę?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi notorycznie zawiesza się elektrozawór. Poradziliśmy z tym sobie wiercąc otwór w górnej części zbiornika na dolewkę i odprowadzając ewentualny nadmiar wody na zewnątrz zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi notorycznie zawiesza się elektrozawór. Poradziliśmy z tym sobie wiercąc otwór w górnej części zbiornika na dolewkę i odprowadzając ewentualny nadmiar wody na zewnątrz zbiornika.

Też mam taki zbiornik. Tylko planowałem dać wężyk z ro prosto do akwarium na dolewkę i przelew dać do sumpa w którym jest czujnik dolewki tylko jeśli sie zawiesi elektrozawór to dalej będzie sie przelewało do sumpa. I nici z rewizji w akwarium na dolewke


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się może zepsuć albo zawór albo elektronika zaworu spotkałem się z tymi awariami korali poleciało aż serce boli jest jeden pewny i sprawdzony sposób na końcu dolewki zakładasz dolewkę grawitacyjną ( zasada jak w spłuczce wc) i ustawiasz na pożądanej wysokości w sumpie jak coś się zepsuje to dolewka grawitacyjna zamknie dopływ wody sposób sprawdzony na 100%


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się może zepsuć albo zawór albo elektronika zaworu spotkałem się z tymi awariami korali poleciało aż serce boli jest jeden pewny i sprawdzony sposób na końcu dolewki zakładasz dolewkę grawitacyjną ( zasada jak w spłuczce wc) i ustawiasz na pożądanej wysokości w sumpie jak coś się zepsuje to dolewka grawitacyjna zamknie dopływ wody sposób sprawdzony na 100%

I chyba tak zrobię. Dzieki za odpowiedzi


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po co kombinować z dodatkowymi zbiornikami. Jak się boisz o elektrozawór to wstaw dwa np. takie http://www.aquacoral.pl/product.php?id_product=51 i będziesz spał spokojnie

Pozdrawiam

Tylko ja mam już zamontowany elektrozawór. I sie zastanawiam jak sie zabezpieczyć. Mam zamiar zalewać ok 500l i chce spać spokojnie. Lepiej teraz coś przemyśleć niż później kombinować jak będzie wszystko zalane


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zawory szeregowo i po sprawie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak elektronika zaszwankuje to co dadzą te dwa zawory ?

Witam

O jakiej elektronice piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze jako pierwszy założyć zawór NO i dodatkowy pływak w sumpie. Jak woda dojdzie do określonego poziomu, poda napięcie na zawór i go zamknie. Ostatnio oglądałem zawory z Danfossa i jest z czego wybrać. Dodatkowo mogą pracować cały czas, a nie jak inne max 10 min.

Ja planuje w kolejnosci od wyjścia wody ze ściany : 1xNO i 2xNC w szeregu. NC do pływaków z dolewki, a ten NO na osobnym pływaku awaryjnym.

Wysłane z TapaTalka

Edytowane przez SzymonH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi zaworami nigdy nic nie wiadomo, u mnie też się zawiesił, na szczęście mam przelew w zbiorniku na dolewkę, więc nadmiar poszedł w kanał. po tym incydencie, wiedziałem, że to był dobry wybór. z tego zbiornika wodę do akwa uzupełnia mi sprzęt od PS, który ma tam swoje zabezpieczenia, więc o to jestem spokojny.

jeszcze jeden plus na takie rozwiązanie to dostęp do wody rodi w każdym momencie,


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 2 czujniki? Jeden w sumpie a drugi w pojemniku na dolewkę?

Tak. pierwszy czujnik ma być w zbiorniku dolewki i on będzie sterować elektrozaworem. Drugi w sumpie steruje pompą do dolewki. Obie dolewki maja zabezpieczenie czasowe, czyli dolewają tylko określony czas co zabezpiecza przed przelaniem. Dodatkowo zbiornik na dolewkę mam zamiar podłączyć pod kanalizacje co zabezpieczy na wypadek zablokowania elektrozaworu no i kolejny plus - mam zawsze dostępne trochę RO. Zamiast podłączenia pod kanalizacje zastanawiam sie nad rozwiazaniem podobnym z wc czyli pływak który przy wysokim stanie zamknie dopływ z elektrozaworu.... Co do pomysłu z dwoma elektozaworami. Pytanie jak często kontrolować ich stan. Może się zdarzyć ze zablokuje się jeden o czym nie będziemy wiedzieć a potem drugi i wtedy woda przez oba poleci...

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą dwa elektrozawory lub podwójny jak ja miałem,z resztą bywały tematy na ten temat i jakoś nikt nie pisał by mu elektrozawór zaciął się i nalewał wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. pierwszy czujnik ma być w zbiorniku dolewki i on będzie sterować elektrozaworem. Drugi w sumpie steruje pompą do dolewki. Obie dolewki maja zabezpieczenie czasowe, czyli dolewają tylko określony czas co zabezpiecza przed przelaniem. Dodatkowo zbiornik na dolewkę mam zamiar podłączyć pod kanalizacje co zabezpieczy na wypadek zablokowania elektrozaworu no i kolejny plus - mam zawsze dostępne trochę RO. Zamiast podłączenia pod kanalizacje zastanawiam sie nad rozwiazaniem podobnym z wc czyli pływak który przy wysokim stanie zamknie dopływ z elektrozaworu.... Co do pomysłu z dwoma elektozaworami. Pytanie jak często kontrolować ich stan. Może się zdarzyć ze zablokuje się jeden o czym nie będziemy wiedzieć a potem drugi i wtedy woda przez oba poleci...

Witam

Tak jak napisałem wcześniej , dwa zawory i po sprawie . Pewnie , że można zabezpieczyć się w inny sposób. Tylko po co tyle kombinowania. Czy jest tu ktoś na forum ,co by mu zawiesiły się dwa zawory jednocześnie?

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.