Skocz do zawartości
Pajutoja

Sposoby na wyskakujące ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie też będzie dobry. I fajna cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nię będzie wydzielał nic trującego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro to klej do rur, między innymi do wody pitnej, to nie będzie. Druga rzecz, że będziesz kleil obudowę, która będzie miała znikomy kontakt z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś tam kontakt będzie , woda wkońcu paruje i się skrapla znów do zbiornika ( przy pokrywie ) ale nie wiem jak to będzie z wywietrznikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklej obudowę w innym pomieszczeniu, żeby ewentualnie opary nie zaszkodziły. Jeśli bardzo obawiasz się, że klej może zaszkodzić, to użyj cyjanoakrylu. Ten jest wykorzystywany do klejenia korali bezpośrednio w wodzie przez wiele osób i nie było negatywnych skutków. Cyjanoakryl, czyli na przyklad kropelka lub pattex w żelu, do wyboru jest wiele klejów różnych producentów. Cyjanoakryl na pewno jest bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym dał ten pierwszy co podałem i od środka w razie czego sylikon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej przykryć to plexi. Ja za 50x30cmx2mm zapłaciłem niecałe 20 zł. Spokojnie mogą przyciąć ci na wymiar. metr cięcia laserem to ok 2zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajutoja chyba ma własną wizję, co by chciał mieć a jedynie obawia się czym to pokleic. Na pewno bezpieczny jest silikon, którym klejone są akwaria, cyjanoakryl i pewnie też kleje do PCV. każdy czymś innym klei rury i nie słychać na forum, aby jakiś klej do rur powodował katastrofę. Ja bym nie mieszala 2 rodzajów kleju, bałabym się ewentualnej reakcji chemicznej między nimi. ale nie jestem chemikiem, żeby się na tym znać co z czym może wejść w reakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak klej do rur firmy dragon, ale klej do plastiku z ich firmy u mnie nic nie pokleił. Ja swoją koronę kleiłem na kropelkę w żelu, gęsta i zastyga w kilka sekund, a z tym dragonem nic się dało zrobić.

Klej do hydrauliki też będzie dobry, jest bardzo mocny i szybko łapie, tylko lepiej kleić w innym pomieszczeniu i wietrzonym, bo bardzo śmierdzi :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły klej na ciepło odpusc. Klejenie kropelka czy innym cyjanoakrylem mija się z celem- bardzo wolno i słabo wiąże, jest nie elastyczne i kruche, ciężko zrobić tak by było szczelne. Wg mnie TYLKO i wyłącznie silikon akwarystyczny. Przerabialem ostatnio klejenie spienionego PVC różnymi środkami. Osobiście koronę z pokrywa zrobiłem skrecana. Uzylem takich plastikowych katowniczkow i wkrecikow nierdzewnych. Na plastikach opiera się na szkle i jest super. Jeżeli będziesz robił pokrywę, licz się z możliwością przegrzania akwarium, problemu z pH, cieknaca wodą po ścianach akwa (skraplanie). Sama korona to z kolei duże parowanie i codzienna dolewka, nieraz duże skoki parametrów. W zależności od światła i zaawansowania twoich możliwości konstrukcyjnych, byłbym raczej za korona(a nawet jej brakiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki będzie dobry: http://allegro.pl/klej-cyjanoakrylowy-gesty-20g-i6009398639.html

kup sobie ze 2-3 tubki i napewno starczy.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pokrywę chcę wmontować 2 wentylatory komputerowe i 2 otwory podobnej wielkości z siatką . pcv będzie miało grubość 4 mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pokrywa a nie korona? Sztywna czy otwierana na zawiasie? Jakie w niej oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem pokrywę na 30x30x30 to zakupiłem kątowniki aluminiowy 1,5x1,5 złożyłem z niego ramkę taką jak akwarium minus kaskada i to byla rama dla pcv.

Pcv po docieciu przykleiłem taśmą 2 stronnie klejąca (tą o podwyższonej sile klejenia) i trzymało elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz uruchomie painta i rozrysuje to jak ma mniejwięcej wyglądać ale bez dokładnych wymiarów bo muszę jeszcze pomierzyć ile na kaskade itd

jak mogę wstawić obrazek ?

http://www.tinypic.pl/qdpppwo4p6tr

jak można to proszę o ocenkę projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz, aleś nakombinował... Proponuję tak:

-haownik aluminiowy (http://images.budujesz.pl/i256/32283_0_i256.jpg) - jedna strona wchodzi na szkło(jakąś uszczelkę naklej wewnątrz - choćby taką okienną), w drugą stronę wsadzasz PVC na cienką warstwę silikonu,

-na wierzch takiej korony płyta PVC na zawiasie(albo z kwasówki zawias albo co najmniej nierdzewny, od biedy dokładnie zalepić silikonem)

- wentylację zrób po bokach, tak by dmuchało w taflę wodę pod delikatnym kątem(1 nawiew, 2-gi wywiew),

- transformatorki przykręć/przyklej do tyłu obudowy/kaskady

- na kaskadę wytnij po prostu dziurę na wymiar i już,

- oświetlenie w takim wypadku tylko i wyłącznie ledy - sam będziesz lutował i zabezpieczał przed wilgocią? Czy gotowe moduły?

- w jakim celu aż 3 klapki?

- te siatki u Ciebie to po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie 4 moduły led z aquaela

3 klapki po to abym nie musiał zdejmować całej pokrywy , a samą góre przy pracach przy akwarium

siatki na odpływ powietrza z wentylatorów

na kaskadę wolę jednak zrobic według projektu , uważam że tak będzie lepiej wyglądać

co do wentylatorów na bokach to jeszcze przemyśle

ale myśle że zostane na robieniu z samego pcv , wszystko powinno ładnie i sztywno siedzieć .

Myśle że jeśli pujdzie po mojej myśli to będzie ładnie i funkcjonalnie

ja od siebie polecam Ci kratkę lęgową plastikową dla gołębi,oczko ma 2,5 cm.

mógłbyś podesłać link ( najlepiej do allegro )

a co do pokrywek jeszcze to jeszcze najmniejsza na karmienie a reszta aby łatwo było ściągać

Edytowane przez Pajutoja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie nocne i ryby nie będą wyskakiwać z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne będzie z aquaela moonlight ale mimo to wole tez zabezpieczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne światło wcale nie zapewnia, że ryba nie wyskoczy. U mnie i w dziennym cinctus wyskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.