Skocz do zawartości
endriu3005

odebralem nowe akwarium - watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@edi - to do mojej wypowiedzi ?

to pełna zgoda i to napisałem (a przynajmniej próbowałem - w skrócie :) )

jeżeli towar jest zgodny z projektem to nie ma podstaw, jeżeli pozostawiłem wykonawcy "wolną rękę" to płacę i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS ma super stosunek ceny do jakosci :) ktos kto liczy sobie grosz a nie swiecace jajka powinien byc zadowolony :) .Obsługa na plus.

To pewnie za sprawą forumowiczow ktorzy mowia kolegom od ucha do ucha a za oszczedzone pieniadze na reklamach mozna zrobic cos taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się chydraulika kosztowała więcej . A transport ponownie my znaleźliśmy by dojechał od ciebie lecz ty nie potrafiłem odebrać telefonu i potwierdzić odbioru .

I nie wiem o czym piszesz ale kolegi Andrzeja nie znam nigdy z nim nie rozmawiałem ☺. post-9206-1455726653,02_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Proszę cię sprawdz w słowniku przez jakie h pisze się hydraulika bo już nie mogę patrzeć na ten błąd ortograficzny. :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
endriu projekty wysylaj zrobione w sketchup jest darmowy i nigdy nie bedziesz miał do nikogo pretensji, ten rysunek to wiesz... ciesz sie ze wogole komin dostałeś ;)

Rysunek rysunkiem to byla prosba przy zamawianiu, moze nie jest dokladny ale telefonicznie bylo dokladnie to opisane i powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek rysunkiem to byla prosba przy zamawianiu, moze nie jest dokladny ale telefonicznie bylo dokladnie to opisane i powiedziane

Telefonicznie to sobie mozna..... jak nie bylo nagrywane to niech obydwie strony nie powoluja sie na 'telefonicznie'. Ja tez kiedys dzwonilem do LOTTO ze trafilem 6 i mi uwierzyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat,akurat zamówiłem akwarium u Przemka i ma być w tym tygodniu u mnie,ale jestem dobrej myśli.

Marek a ty przypadkiem już 3 tygodnie nie czekasz na to szkło? :w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje zamawialem w Hamburgu. Na dostawe czekalem 5 tygodni. Klejone bylo w NRD. :secret:

Moim zdaniem to normalny termin.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium czekam 5 tydzień,tak było w umowie.Akwarium 220x60x60cm ale to będzie Malawi.

Marek a ty przypadkiem już 3 tygodnie nie czekasz na to szkło? :w00t:

jaki wymiar tym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium czekam 5 tydzień,tak było w umowie.Akwarium 220x60x60cm ale to będzie Malawi.

Czyli idziesz Marku coraz bliżej początków :) zmęczyło Cię bawienie się w laboratorium czy zatęskniłeś za prostotą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem akwarium do uk tyle że od innego producenta. Też były problemy z terminem dostawy ale wynikało to z trudnościami znalezienia przewoźnika który się tego podejmie. Jak dla mnie temat zrozumiały, gdyż towar raz niegabarytowy a dwa szkło więc nie każdy się tego podejmie. Co do Polaków na migracji to niektórym się wydaje że to dziki zachód i wszystko można robić. Oczywiście do pierwszego oberwania po łapkach.:)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idziesz Marku coraz bliżej początków :) zmęczyło Cię bawienie się w laboratorium czy zatęskniłeś za prostotą?

Głównie brak funduszy,Malawi to jednak najprostsze akwarium i najtańsze w utrzymaniu,woda prosto z kranu,oświetlenie z modułów ledowych za 4zł za sztukę,piasek z Castoramy 25kg 7,50zł.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem akwarium do uk tyle że od innego producenta. Też były problemy z terminem dostawy ale wynikało to z trudnościami znalezienia przewoźnika który się tego podejmie. Jak dla mnie temat zrozumiały, gdyż towar raz niegabarytowy a dwa szkło więc nie każdy się tego podejmie. Co do Polaków na migracji to niektórym się wydaje że to dziki zachód i wszystko można robić. Oczywiście do pierwszego oberwania po łapkach. :)

Pozdrawiam

troszke nie w temacie jestes :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke nie w temacie jestes :yes

Zależy co przyjąć za temat: czy wątpliwości dotyczące projekty/wykonania akwarium czy antyreklame dla szklarza, które to akwarium wykonał. Bo mam wrażenie, że to drugie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie rozumiem po co tyle sr....ć?

Nie znam szczegułów zakupu ale jednym mnie kolega zraził, nie zapłacił bo tak uważał !!

A JA MIAŁEM baaardzo złe doświadczenia z 2 kolesiami co tak zrobili, jeden nawet na Ukrainę spierdzielił (widocznie miał to w planach już przed zakupem) - ja głupi mu zaufałem i za marne 350 zł musiałem podwarszawskie miejscowości zwiedzać, ale święta przyszli hehe i po jego byłej kobicie adresik ustaliłem z on został trafiony ---- dosłownie trafiony :veryangry:

teraz tylko małą grupę znajomych mam którym ufam i z którymi mogę robić bezgotówkowe interesy, ale chłopie Tobie to bym nie zaufał :rtfm:

a i zapomniałem dodać, baran buraki i jakieś płody rolne sprzedawał i też przez to adresik jego starych ustaliłem, tylko już mi się nie chciało jego plugawej mordy obijać o zwrot paliwa za moją fatygę ale wstydu miał że hohohoh, przy kobicie oberwać to lipa, nie umiał zachować się jak dżentelmen i do końca o grosze się kłócił i cenę za to zapłacił!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wzieliscie strone wykonawcy czyli Przemka . Rozumiem .

Ale nalezy sie rowniez postawic po stronie kolegi ktory zamowil zestaw u Przemka . Zestaw przyszedl z kiliu tygodniowym opuznieniem i doszedl tylko dlatego ze sam kolega zalatwil transport bo Przemek nie mogl sobie z tym poradzic . Jak sie okazalo zestaw przyszedl z kilkoma nie dociagnieciami i brakiem hydrauliki . Po rozmowach z Przemkiem mial doslac reszte a Przemek reszte kasy . On temat olal i kasa zostala w UK .

Jest jeszcze jeden problem finansowy gdzie dostawca ktory mial odebrac zestaw za pierwszym razem zada £100 zaplaty za poniesione straty , jest to polowa transportu . Jak juz pisalem w dniu odbioru po moim telefonie do Przemka nie odwrotnie okazalo sie ze zrobil calkowicie inny zestaw ( sciema ) dostawca tego dnia jechal z Tarnibrzega pk zestaw i byl juz 60 km od Szczecina jak go poinformowalem o calej sprawie .

Wyszlo jak wyszlo ale Przemek jest sam sobie winien za swoje bledy . Jego podejscie do klienta jest beznadziejne i jest chamski a jak mu cos nie idzie po jego mysli to zaczyna chamsko pisac . Tyle na temat .

I by bylo jasne szkla robi super .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej dalej można drążyć i drążyć, Ty napisałeś To a Przemek napisze coś naprzeciw lub oleje temat (co by było już wskazane).

Nie trzymam niczyjej strony ale chętnie zamówiłbym baniak u Przemka jak będę zmieniał, niestety po wydaniu kilkast.teś na dom nie stać mnie,....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz .... nie olal tematu bo mnie nadal straszy windykacja ze podal mnie gdzies tam ( wczoraj otrzymalem taka wiadomosc ) ale napisal rowniez ze jak mu wysle polowe to zamknie sprawe


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i powinieneś mu zapłacić .... a później rób jak chcesz..możesz sprawę wytoczyć lub co innego.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy czegos nie rozumiecie tak jak Przemek co mnie bardzo dziwi . Kase ma zamawiajacy zestaw . Ja za swoj zestyaw od Przemka jestem z nim rozliczony . Zamawialem wiele z polski do swojego baniaka i nigdy nie bylo problemu z zaplata .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sory...nie gniewajta się. Tylko już zaczynam się gubić kto co z kim z z czym za co....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to sie zrobilo skomplikowane . Temat dotyczy calkowiecie czegos innego .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nakazuję dogadać się, wyjaśnić wsio i sprawę z happy endem opisać i zamknąć. Wszystko jest do załatwienia jak się chce. Jestem przekonany że i Przemas to podziela ( a znam go jeszcze misiaki z forum nie morskiego, już od kilku lat, co prawda tylko znam po łączach ale znam :evil: )


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz tylko tak szczerze . Co z pracami ktore zamawiajacy musial wykonac ? Przerabianie sumpa , sklejanie komina , sprzatanie zalanej podlogi , poprawianie korony bo byla za malo wcieta i nie zakrywala poziomu wody , czas straciny na szukanie i zamawianie hydrauliki ? Co z tym ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamawiający po prostu mógł nie przyjąć i tyle - albo dogadać się że trzeba przerobić to czy tamto i zażądać upustu - ale nie sam decydować - przecież to "proste jak budowa cepa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.