Skocz do zawartości
mareko1

Acropora bieleje od dołu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co może być przyczyną bielenia acropory ze zdjęcia? Koral u mnie od ok. 1 m-ca, przez pierwsze trzy tygodnie stał na samym dole, normalnie polipował aż zaczął powoli bieleć od dołu, teraz od kilku dni przeniesiony w połowę zbiornika. Parametry stałe, Ca-410 , kh - 7,3 , mg - 1310, PO4 - 0 ( mierzone fotometrem) NO3-0,1. Czy przyczyną może być zbyt mało światła, kiedy to koral stał przez dłuższy czas na samym dole, czy może zbyt niskie wartości PO4 i NO3. Świecę Ati 8x39 przez 10h dziennie, korale karmione co 2-gi dzień Coral A,B,E,V, dwa razy w tygodniu kostka zmiksowanej mrożonki ( plankton czerwony, zielony, ikra morska, wrotka, lasonogi itd.)

23w2lfl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps kupujecie tak naprawdę na 2 max na 3 lata i to dla wytrwałego wydawacza kasy na preparados.

to tak na szybko :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps kupujecie tak naprawdę na 2 max na 3 lata i to dla wytrwałego wydawacza kasy na preparados.

to tak na szybko :smiling:

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było, kh raczej stałe od dłuższego czasu ( w przedziale 7.0-7.3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi to stary "mięczak" dlatego tak zniechęca do SPSów :)

Nie tylko w tym wątku.

Szkoda, szkoda.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

chyba trzeba te szczepke uciac powyzej bialego miejsca i od nowa przykleic do skaly. Parametry i swiatlo masz super.

Za szczepka widac na skale sporo detrytusu. To moze byc znak, ze ostatnio byly troche mniej stabilne, jakby jakas "wpadka" z dolewka, zasoleniem itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps kupujecie tak naprawdę na 2 max na 3 lata i to dla wytrwałego wydawacza kasy na preparados.

to tak na szybko :smiling:

WTF ? :p


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi to stary "mięczak" dlatego tak zniechęca do SPSów :)

Nie tylko w tym wątku.

Szkoda, szkoda.

jeśli mięczakiem nazywasz osobę która już dawno przejrzała na oczy i nie wypierdziela kasy w błoto naiwnie

to super,zawsze to lepsze niz frajer :thumbup:

Waldi możesz rozwinąć swoją wypowiedź ?

nie ma czego rozwijać ,kupowanie sps to wywalanie kasy w błoto

nie do utrzymania na dłuższy okres czasu

i nie zależnie od tego czy ma się ledy,hqi czy świetlówki :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria ;p


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria ;p

a no ciekawa,pobaw się kilka lat w sps,się przekonasz hehe

czy warta skórka za wyprawkę


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi daj prosze fotę swojego akwa


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale są jakieś fotki w temacie

nowe oświetlenie zagadka


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze akwa fajne , ale nie zgodzę sie z twoja teoria . SPS nie znoszą zmian jak ich niema jest wszytko ok , ja miałem ciągiem przez 4lata full SPS zbiornik i tak naprawdę 0 problemów. Musze Przyznać ze masę kasy wtopiłem na sprzęt itp ale działo ok


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że się podoba

a powiedz ,mówisz że 4 lata ,a co się potem stało?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi może miejsce na pochwaly nieodpowiednie ale trudno. Zbiorniczek pierwsza klasa. Ustawienie skały mistrzowskie.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są sps i sps - czasem twarde patyki ładnie wyglądają - tak dla urozmaicenia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powodem być nieodpowiednia cyrkulacja lub miejsce jej nieodpowiada , tnij powyżej , zmień miejsce , jak masz dip czy rx wypłucz i czekaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ucięta i przestawiona w inne miejsce. Zobaczymy czy się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o to gdzie stała względem tego co napisał Grzegorz i czym karmili i jak


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no ciekawa,pobaw się kilka lat w sps,się przekonasz hehe

czy warta skórka za wyprawkę

Czy to ma coś wspólnego z "syndromem starego akwarium " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.