Skocz do zawartości
onestone

Pomiar PH salifertem-jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,jakie wam wychodzą wyniki pomiaru wody tym testem i czy ktoś je weryfikował sondą?

Pytam gdyż u mnie od rana do więczora jest kolor moczu,więc chyba 7.4.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie od zalania zbiornika - 7.7 od paru miesięcy. Czy rano czy wieczorem. Sam mam wątpliwości czy ten test jest miarodajny. W sumie ktoś mądrze pisał- kropelkowe są jedynie testami orientacyjnymi. Jak ktoś chce dokładne- musi niestety zakupić poważny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo salifert zawsze 7.7

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem porównanie. Miałem 2 testy saliferta i pomiar elektroniczny. Jeden test pokazywał pH 7,7 drugi 8, a sonda też 8.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie salifert koło 7.4 a elektroniczny i sonda 8.1 więc przestałem saliferta używać. ..


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test saliferta to raczej tylko pod kątem czy mamy poniżej 8 czy powyżej a nie ile mamy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test saliferta to raczej tylko pod kątem czy mamy poniżej 8 czy powyżej a nie ile mamy

Chyba trafiłeś w samo sedno. Raczej wskaźnik niż test :thumbup:


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak byś patrzył na Redox :)

Ilu znas patrzy redox czy ph?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te ph metry na aledrogo za 24-35 zł do pomiaru elektronicznego są ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chińską sondę ph. po ok 6mc dopadła ją rdza. Widać brak druta. Co ciekawe sonda na buforze 9.18 pokazuje 9,5-9,6. Czy komuś sonda padłą może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od koleżanki taki Ph-metr http://www.elmetron....y.html#/CP-105/

co prawda nie kalibrowałem go bo był u nich w firmie i różnica z salifertem jest 0,02.

Tzn. Salifert 7,7 a cp-105 7,68 .

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph jest wiarygodne tylko miernikami elekyronicznymi , na testy kropelkowe szkoda pieniedzy. Przypadkiem nie probuj korygowac ph sugerujac sie testem saliferta bo mozesz narobic wiecej szkody niz pozytku.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,powiem szczerze że już się rozglądałem za jakimiś bufferami.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kropelkowe mają jeden plus- owszem uchowaj Boże korygowanie pH sugerując się nimi, ale... np u mnie od założenia zbiornika pokazuje 7.7. A to daje mi dowód że jest to u mnie (!) raczej wartość stała. Badałem kilkanaście razy od momentu założenia zbiornika. Zawsze tak samo. Ile tak naprawdę jest? Nie wiem. Gdzieś około 8, tak obstawiam. Najważniejsze że nie skacze i nie jest skrajnie wysokie/niskie. To też ważna dla mnie informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak sie ma sprawa z tymi chińskimi mierniki z allle,czy one są bardziej miarodajne?

Czy można jakoś poznać po koralach że ph jest z niskie?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pH się nie zmienia. Musiała by byc tragedia . ale od czasu do czasu /może raz na 1/2 roku/ warto skontrolować- do tego test wystarczą. Trochę inaczej jest jak koledzy mają reaktor wapnia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mnie skłoniły do zakupu miernika elektronicznego wieczne plagi i słabe przyrosty korali. Zawsze salifertem robiłem pomiary w dzień wolny od pracy , zazwyczaj rano ... oczywiście zawsze pokazywał mocne 8. Jakież było moje zdziwienie kiedy podłączyłem miernik do stałego pomiaru/monitorowania ph. W dzień miałem max 7,7 ale w nocy ph spadało do 7,4! Winowajcę moich problemów właśnie znalazłem.

Na szczęście pomogło wystawienie wężyka z odpieniacza za okno i przejście na znienawidzony przez wielu zeovit. Obecnie ph waha się pomiędzy 8,1 a 7,8. Ballinga leję równiutkie dawki co drugi dzień ... i zapomniałem co to glony.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyk ze świeżym powietrzem do odpieniacza zawsze pomaga i rozwiązuje ten problem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to musi być powietrze z dworu ? Czy z pokoju ? Bo nawet w pokoju jest inne powietrze niż w szafce pod aqa

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wyłączenie wystawienie wężyka za okno. Oczywiście możesz próbować wystawić tylko poza szafkę ale chyba mało to da.

Tu chodzi o koncentracje CO2 w powietrzu ... jak w pokoju przebywa dużo osób , mamy szczelne/plastikowe okna , w zimę mało wietrzymy pomieszczenia , spalamy gaz w kuchence to koncentracja CO2 jest bardzo wysoka i poprzez mieszanie takiego powietrza w odpieniaczu gaz ten bardzo obniża ph.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiar od roku Salifertem zawsze 7,7 natomiast elektroniczny Milwaukee 8,2 dodam że kilka razy kalibrowałem w pierwszym tygodniu aby mieć pewność że jest ok, przestałem sprawdzać kropelkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a jaką masz pewność że to pomiar elektroniczny pokazuje dobry wynik ? a może to właśnie salifert daje poprawny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem czy ten pokazuje prawdę.

Wystarczyło by przygotować bufor i wtedy byś miał pewność. Tylko jak go przygotować? wiem, można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.