Skocz do zawartości
laris52

Wieloszczety

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie może jakiegoś specjalistę pokarmowego żywiacego się wieloszczetami ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu je chcesz zabić?

Equetus acuminatus, Mandaryny (jak jeszcze są małe)


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie mało maja wrogów naturalnych nadających sie do akwarium


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem ze nic tego nie zjada, może jak by pogodzić mandaryna to by zmienił zdanie ale ryby karmie regularnie. A wieloszczety są przydzielanie i kujawsko szczecinami

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety są pożyteczne, zeżerają padlinę i trzymają baniak w czystości. Ja osobiście posiadam parę sztuk większych niż 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio chcesz może więcej pożytecznych wieloszczetow?:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn może i skubnie, ale te małe. Za to na moich oczach krewetka czyszcząca wyciągnęła takiego koło 10cm z dziury w skale i rozerwala na strzępy! Gdybym nie widziała, to bym nie uwierzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wieloszczety wylaza ze skały jak papu wlewam i wyjadaja to, co spadnie. chyba po takiej kolacji detrytus juz im nie smakuje. Kiedyś mandaryn miał obgryziona płetwe i podejrzewam, że to robota wieloszczeta. Ale chyba nie da się uniknąć wieloszczeta w akwarium, prędzej czy później z jakąś szczepka zawita.

Ktoś kiedyś pisał, że mu ryba pływala z wieloszczetami w pysku i odkąd ja ma to przestał je widywać. Nie pamiętam jaka to ryba, ale coś mi dzwoni, że może hexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki pistoletowe pięknie wcinają.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tylko wieloszczety...Slimakiem czy inna krewetka tez nie pogardza. a i mały krabik tez padnie łupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio chcesz może więcej pożytecznych wieloszczetow? :)

Posiadam już parę lat akwarium morskie, więc już trochę zaobserwowałem, nigdy nie zauważyłem żeby zeżarły jakieś żywe stworzenie, za to trupa chętnie. Więc nie widzę problemu z ich posiadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bokserki skutecznie tępia wieloszczety, kilka razy widziałem w nocy jak wyciągała je ze skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie solidnie przekopywał dno w poszukiwaniu wieloszczetów Pseudochromis porphyreus. Wtedy nie widziałem żadnego w akwarium, a odkąd go nie mam wyłażą nawet w dzień.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas od pewnego czasu hepatus zasmakował w wieloszczetach ...

Na naszych oczach wciągnął 4-ro cm osobnika.


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chetnie przyganę jakiegoś bo mam jednego od poczatku i rzadko go widuję ale wygląda zaje fajnie jak go zauważyłem miał ze 4mm teraz okolo 4 cm. Wężowidła i inne żyjątka również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.