Skocz do zawartości
Eliza Seemann

Z 460 na parterze na 1400 z sumpem i glonowym w piwnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadałam kiedyż zbiornik 350 l z połączonym w obiegu glonowym 150 l - po 5 latach zlikwidowany w bólu z powodu przeprowadzki. Na nim zdobywałam pierwsze szlify. Teraz od dwóch lat buja się 460 litrów - niestety...stało się za ciasne.

Zależało mi tez na podłączeniu sporego glonowego zbiornika nie wymagającego osobnej obsługi. Postawiłam więc zbiornik 180/75szer/65 na wysokość z sumpem umieszczonym w piwnicy. Zrobiłam przewiert w podłodze. Sump obszerny aby pomieścił cały sprzęt - 180/60/60 - ostatnia komora 60/60 to zbiornik glonowy z osobnym zrzutem z głównego zbiornika. Wychodzi ok 200 litrów. Chcę wrócić do podłoża w sumpie produkcji Kenta - już zakupiłam. Sump stoi na stelażu, będzie zabudowany do samego sufitu ale zbiornik glonowy będzie widoczny z dwóch stron(stąd skrajne umiejscowienie).

Pompa Jebao 1500. Część sprzętu pozostawiam. Aktualnie pracuje zakupiony pod nowy zbiornik odpieniacz AquaSpec 250. Celowo zmieniłam lampę na LED Lumini Asta 1200 aby oświecać aktualnie dwiema i potem dołożyć dwie kolejne. Postaram się wrzucić fotki aktualnego baniaka i jeszcze pustego przyszłego. Największy stres....przenosiny....

post-6667-0-04083800-1456503355_thumb.jpg

post-6667-0-35194500-1456503393_thumb.jpg

post-6667-0-84029700-1456503534_thumb.jpg

post-6667-0-04187700-1456503573_thumb.jpg

Edytowane przez Eliza Seemann (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kurde będzie się działo.

Ze swojej strony oczekuję relacji z całej akcji i późniejszego funkcjonowania systemu. Trzymam kciuki :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej komora glonowego - wkleiłam teraz czarne tło. Muszę jeszcze przyciąć pleksi do przykrycia i chcę je uruchomić najpierw sump na własnym obiegu. Zasadniczo...sump może być traktowany jak 200 litrowe akwarium z sumpem z boku ;)

post-6667-0-01911400-1456504056_thumb.jpg

post-6667-0-97658400-1456504068_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przegroda zieleniaka nie jest za wysoka? Z fotek ne można ocenić jaki będzie poziom wody w glonowym i ile jest w stanie przyjąć wody przy wyłączonym obiegu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie :)

Jaką obsadę planujesz? Jak sprawdzają się te lampy?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się lampy sprawoja ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooooo Pieknie :thumbsup:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kobitka i taki projekcik - szacun :)

Ile metrów pompka będzie pchać w górę? Liczyłaś jaka będzie jej wydajność na tej wysokości?

Rozumiem , że pompka dct 15000 a nie 1500 jak napisałaś:)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - 15000 oczywiście - sump na stelażu 90 cm (piwnica 220) aby zmniejszyć drogę tłoczenia. Zrzut z głównego zbiornika jest poprowadzony do komory zrzutu za glonowym - do glonowego na bypasie aby go uregulowac na niewielki. Z glonowego woda przedostaje się do kolejnej komory przez otwór w szkle zabezpieczony sitkiem spływu więc poziom będzie niższy niż przegrody. Dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość przelewu przez grzebień. Zależało mi na glonowym jako typowej wysokości zbiorniku - tak jakby stał osobno ale w formie doklejonej do sumpa fla wygody zabudowy i oszczędności miejsca. Woda będzie się mieścić w pozostałej cześci sumpa a tam jest spory zapas. Kilka fotek z aktualnego zbiornika...obsadę przekładam oprócz jednego ślizga. Także skałę i resztę życia - dokupiłam już 11 kg żywej skały - dogryza się w zbiorniku. Chcę mieć więcej przestrzeni w nowym akwa - tu mi ją zajęły korale. Nie zależy mi na rybach szczególnie - nie wiem czy coś dorzucę. Moze gobiodonki moje kochane:)

Do przepchania 110 do sufitu i do brzegu akwa na górze. Radzono mi nawet mniejszą ale i tak jest sterowalna. Powinno być 8000 l/h - dokładnie nie pamiętam.

post-6667-0-69915400-1456506923_thumb.jpg

post-6667-0-25559900-1456506935_thumb.jpg

post-6667-0-23348100-1456506948_thumb.jpg

post-6667-0-33884200-1456506963_thumb.jpg

post-6667-0-86465200-1456506986_thumb.jpg

Edytowane przez Eliza Seemann (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do takiego systemu polecam taka pompę jako obiegową .

http://www.theaquari...eltec-e-flow-16

Pozdrawiam

Akwarium 880l różnica poziomu ok. 3m max można osiągnąć 10m3/h - czyli w miarę ok.

Tylko to wszystko kosztem 180W :wallbash:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam dyskretnie ktos pomaga w tym projekcie ? Czy sama ??? Tak


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam dyskretnie ktos pomaga w tym projekcie ? Czy sama ??? Tak

Akwa to moja działka :) Obmyślanie co chcę i jak. technicznie oczywiście ktoś musi wspomóc z wiertarką - lapmy wymyśliłam na aluminiowym stelażu - kratownicy podwieszonej pod sufitem aby móc je powiesić w dowolny punkcie. Klejenie rur - tu się już nie bawię i pomogli panowie z AM :) Tło do glonowego natomiast wklejałam sama no i koncepcja to mój wytwór ale staram sie dopytywać, konsultować. Przy wyborze pompy kierowałam się tez zużyciem prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Mało kiedy spotyka się osobę, która wie czego chce i dlaczego. Wygląda bardzo profesjonalnie. Super, czekam na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odwagi i pomyslowosci naprawde chyle czola milo bedzie obserwowac rozwoj zbiornika bede podgladal. ;)


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli się nie mylę to koleżanka @Eliza Seemann to nie nowicjusz , a doświadczony akwarysta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalizmu to jeszcze daleko...zawsze się okazuje że coś nie tak, że można było inaczej albo ograniczenia różnego typu. Zakładanie tego zbiornika zaczęłam od ...zrobienia rekuperacji w domu aby zmniejszyć przyszły problem z wilgocią. Staram się nie wymyślać za bardzo i wykorzystuję te rozwiązania, które się wcześniej sprawdziły we wcześniejszych zbiornikach. Mam nadzieję, że spore glonowe wspomoże odpieniacz i odciąży system, będzie miejsce na reaktor którego teraz brakuje. Obsada jest bardzo mala: żółtek, strigosus, babka sztuk dwie, mini wargatek, cztery gobiodonki, slizg bicolor. Nie będzie innych zwłaszcza dużych ryb.

Witam

Jeśli się nie mylę to koleżanka @Eliza Seemann to nie nowicjusz , a doświadczony akwarysta.

Pozdrawiam

Dziękuje za nadmiarowe słowa - tak bym siebie nie określiła. Z takim rozwiązaniem - piwnica/ parter jestem zielona. Aż się boję co to będzie jak włączę pompę ...mam wizję fontanny w pokoju. I okaże się czy rury szczelne....

Kiedyż popełniłam taki opis swojego systemu pt "Morskie dwa w jednym" w Naszym Akwarium. Nie wiem czy jest gdzieś dostępny. Ale to były początki. Kraba który tam mieszkał nie mogę odżałować do dziś :(

Znalazłam: opis wkleiłam na stronę psotnik.eu - w dziale Moje akwarium czy jakoś tak.

Edytowane przez Eliza Seemann (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt. Co będzie w sumpie w komorze przed pompa?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej komorze oczywiście odpieniacz. W drugiej na tylną ścianę przenoszę z obecnego akwarium dwa filtry przepływowe (wegiel i absorbenty) - będą zasilane osobną niewielką pompką. Dodatkowo w sumpie stanie zamiast na zewnątrz mikser i reaktor. Na poprzecznej przegrodzie zawisną dodatkowe koszyczki na absorbenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis na stronie konkretny i wyczerpujący :) gratulacje i powodzenia


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis na stronie konkretny i wyczerpujący :) gratulacje i powodzenia

To były stare czasy....zobaczymy jak sprawdzi się nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytałem, gdyż zazwyczaj tylko w ostatniej komorze stosuje sie zmienny poziom a u Ciebie jest przepływ dołem więc w połowie sumpa bedzie zmieniał sie poziom wody. Jesli nie bedzie tam odpieniacza to nie ma to znaczenia, zaciekawiło mnie dlaczego własnie tak.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.