Skocz do zawartości
Gość

Quadricolor- karmienie krewetką....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Pytanie dot. mojego nowego przybysza... Piękne i ciekawe stworzenie. Super. Wiem, wiem, krewetka, kurczak itp. Owszem, kurczaka surowego (białe mięsko) to nie problem. Jak jest z krewetkami? Te ze sklepów są ponoć już podgotowane, a nie surowe. Dawać mu kawałki takiej, czy lepiej nie? A jak z rybką n.p. kawałek surowego łososia? Połknie? Próbował ktoś?

P.S. Kupiłem go dla błazenków, ale nie wydają się go zauważać. Łaziło "to" po całym akwarium i wreszcie znalazło swoje miejsce. Ile trwało średnio zanim błazenki się nim zainteresowały? Wiem że może to nigdy nie nastąpić, ale ciekawi mnie ile średnio trwało to u was.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moj wedruje od same pocatku do dzis dzien. blazen wiekszy po miesiacy zainteresowal sie ukwialem i teraz go pilnuje chyba ze gdzies zawedruje za daleko wtedy ma go w nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa , jeden się podzielił mam 3 , w sklepach zoologicznych są krewetki mrożone ja tym karmie raz na tydzień, tez łaźa ale w obrębie jednej skałki

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj krewetek surowych, które nie były niczym przyprawiane. to jest ważne. wydaje mi się, że krewetki które nie były poddane żadnej obróbce (czyli nie gotowane) moga byc trudne do zdobycia w sklepach spożywczych. ja kupowałem krewetki w makro i ukwiały jadły to bez problemu.

błazenki które wcześniej żyły bez ukwiału potrzebują czasu , żeby sie do niego przystosować. organizm błazenka musi wytworzyć warstwę śluzu o składzie takim , że ukwiał nie będzie ryby zauważał kiedy jej dotknie, w przeciwnym przypadku traktuje ją jak każdego innego intruza i atakuje nematocystami. różne błazenki zależnie od wieku, kondycji, odżywania etc etc w różnym czasie sie do ukwiału przystosowują.

quadri to ukwiały żyjące na podłożu skalnym, więc wędrują sobie tak długo aż znajda sobie miejsce które jest twarde (nie na piachu) i takie , które uznają za bezpieczne, to po części zalezy od cyrkulacji, po części od ustawienia skały, świetlenia etc etc . docelowo ukwiał powinien szukać miejsca które pozwala mu sie ukryć w szczelinach między skałami w wypadku wystąpienia jakiegoś niebezpieczeństwa. pewnie są od tego odstępstwa, ale tak zachowuje się ten gatunek w naturze.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha, czyli zoologiczny lub Makro. Ok. Dzięki. Co do przyzwyczajania się- cóż, poczekam. Mam nadzieję że znajdą w nim swój domek. Bardzo bym tego chciał, choć słyszałem że te pochodzące z hodowli raczej rzadko to robią. Co prawda nabyłem oba w sklepie, a nie od hodowcy, ale wątpię żeby sklep sprowadzał żyjące na rafie bajtle. Moje to ocellarisy, a te- mnożą się łatwo w niewoli i podejrzewam że sklepowa większość stąd właśnie pochodzi.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby mial mozliwosc wybieral bym zwierzaki tylko z hodowli ;) takie mam poglady . poczekaj bedzie dobrze zadomowia sie dzisiaj blazen wyrywa krewetke z ukwiala i wkladal spowrotem musial osobiscie nakarmic heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko samica mieszka w ukwiale, zakolegowała się z nim jakiś tydzień po wsadzeniu. Samiec natomiast woli rhodactisa. Błazenki hodowlane żeby nie było.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup stynke mrożona jak solowiec . 1 na tydzień i po kłopocie. U mnie blqzenki oba wlazyly po 5 miesiącach. Przyjdzie dzien że jeszcze będziesz go przeklinal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli zoologiczny lub Makro. Ok. Dzięki. Co do przyzwyczajania się- cóż, poczekam. Mam nadzieję że znajdą w nim swój domek. Bardzo bym tego chciał, choć słyszałem że te pochodzące z hodowli raczej rzadko to robią. Co prawda nabyłem oba w sklepie, a nie od hodowcy, ale wątpię żeby sklep sprowadzał żyjące na rafie bajtle. Moje to ocellarisy, a te- mnożą się łatwo w niewoli i podejrzewam że sklepowa większość stąd właśnie pochodzi.

W bajki o smokach też wierzysz? :)

Już podaję instrukcję obsługi:) :

- mrożone krewetki kup w lokalnym zoologicznym (daj chłopakom zarobić - muszą z czegoś żyć, a Ciebie paczka na kilka miesięcy nie zuboży :)) będziesz miał pewność że są bez konserwantów

W celu zasiedlenia ukwiału błazenkiem, wsadź rękę do baniaka przy samej szybie - jak najdalej od niego, tak żeby błazenek znajdował się między Twoją ręką a ukwiałem. Zbliżaj do niego powoli, bardzo powoli, rękę, żeby nie czuł się zagrożony (nie uciekał w skały), ale jednocześnie reagował na nią - będzie się odsuwał. Jak już załapiesz melodię, delikatnie nakieruj go na okolice z ukwiałem, będzie się cofał. Niech się otrze raz i drugi o ukwiał. Przytrzymaj go w tych okolicach. Potem, to już tylko kwestia czasu. Myślę że jeśli jest typowym przedstawicielem i nie jest zestresowany za bardzo, w ciągu dnia czy dwu zobaczysz zadowolony pysk wychylający się z ukwiału :)

A jak błazny są dobrane w parkę, jeden za drugim wejdzie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Real Auchan Żabka Biedronka ... itp. krewetki koktajlowe (surowe - głęboko mrożone) paczka wystarczy lekko licząc na rok

moje 3 sztuki Cribrinopsis crassa sobie chwalą a i krab czy krewetka nie pogardzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już kupiłem w zoologicznym. Paczka wystarczy mi chyba na 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie daje zwykła rybę morska co zostaje z obiadu. Quadri nie są wybredne, ale już heteractis malu nie chce jej jeść. Z tym że heteractis owi pewnie nie pasują parametry, będę musiał zmierzyć.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój przyweiziony "flak" miał może z 5cm. Karmię go regularnie co tydzień i jak się rozciągnie i napompuje- jest już większy niż spora męska dłoń. Zastanawiam się nad dietą... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam macki ośmiornicy z biedry :D jedną odcinam i kroje na 5-6 kawałków a reszta do bulionu :D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam macki ośmiornicy z biedry :D jedną odcinam i kroje na 5-6 kawałków a reszta do bulionu :D

Ja kupiłem w hipermarkecie mrożonkowy mix owoców morza, tam są właśnie jakieś ośmiornice, krewetki, mule i tym też właśnie go karmie. Jak mu dam za duży kawałek to przez 2-3 dni jest flakiem. Dlatego nie ma co przesadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mixy są w pewnym stopniu już przetworzone, podgotowane

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te mixy są w pewnym stopniu już przetworzone, podgotowane

Nie mówiąc że mają pewnie tonę konserwantów. Jak pisałem- ja kupiłem za kilka złotych w akwarystycznym krewetki. Paczka wystarczy na bardzo długo, quadri je uwielbia i rośnie jak na drożdżach. I to rozwiązanie polecam. Bezpiecznie, krewetki nie gotowane, bez żadnych świństw konserwujących, parę groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc że mają pewnie tonę konserwantów. Jak pisałem- ja kupiłem za kilka złotych w akwarystycznym krewetki. Paczka wystarczy na bardzo długo, quadri je uwielbia i rośnie jak na drożdżach. I to rozwiązanie polecam. Bezpiecznie, krewetki nie gotowane, bez żadnych świństw konserwujących, parę groszy.

A mozesz sptryknąć fotkę opakowania

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić paczkę Stynek za 3 zl ? Ja daje po pół raz w tygodniu i szamaja jak wściekłe

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić paczkę Stynek za 3 zl ? Ja daje po pół raz w tygodniu i szamaja jak wściekłe

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Mój właśnie nie chce ich jeść, woli taką krewetkę z biedronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu daję stynkę ale krewetki czyszczące zaraz mu ją wyrwią , dosłownie wyszarpują mu ją z macek . taki niezdara ten quadri hehe. Muszę dać po 1 kawałku krewetkom i wtedy quadri zdąży zjeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najlepszym pokarmem jest to co złapią podczas karmienia ryb.

Nie rozumiem po co je w ogóle dokarmiacie...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.