Skocz do zawartości
Lukasz82

Po podaniu napiecia odpieniacz przelewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam spory problem i niebardzo wiem co zrobic. Otóż po zaniku napiecia i ponownym jego podaniu odpieniacz szaleje. Zamiast odrazu pienic pietrzy wodę i zalewa, a wlaściwie przelewa kubek. Moj odpieniacz to Aqua Medic Turboflotor 3000 Blue na pompie Aquabee 2000/1 z wirnikiem igiełkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma znaczenie w tym odpieniaczu? Przecież on jest zewnętrzny wiec chyba głębokość zanurzenia nie ma znaczenia. Moze sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lo nie spojrzalem co to za jaki, sorki. Taka rutyna jak z telefonu pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic nie szkodzi tylko dalej jestem w kropce:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocna pompa do tego odpieniacza one sa standardowo na duzo gorszej pompie sprzedawane.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo oryginalna pompa do tego odpieniacza to Ocean Runner OR 3500 wiec bardziej wydajna od mojej pompy. Wydaje mi sie, że to nie jest ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"W starszych modelach odpieniacz był wyposażony w pompę OR 3500 (bez wkładu typu mesh). Przeprojektowana dla nowej pompy OR2500 zwężka Venturiego i wirnik igiełkowym z meshem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz oryginalna pompe AM to odrazu zobaczysz ze nic nie przeleje, te pompy to nie ta liga.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam problem bo oryginalnej pompy brak:-/ Niestety źle mi doradzono. Czy z tą pompką nie da sie nic zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zrobisz bo ona nie ma regulacji, jedyne co Ci pozostaje regulacja na odpieniaczu przeplywu wody moze to pomoze.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplywem niestety nic nie zrobie bo podczas normalnej pracy jest ok. Problem pojawia sie gdy odpieniacz startuje. Bede musial rozejrzeć sie za pompą OR 2500 bo ta oryginalna OR 3500 jest dla mnie za silna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaniku napięcia odczekać 10 mjnut aż się woda w systemie ustabilizuje i dopiero włącz pienidlo

Jak zniknie napięcie nadmiar wody spływa do sumpa, czylinpodnosinsie tampoziom wtedy pienidlo jest za głęboko

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem czekac 10 min i to nic nie daje.

Mam jeszcze pytanie, moze glupie ale zaryzykuje :-)

Czy brak zwężki Venturiego mozr powodować taki problem? Przygladam sie teraz tej pompce i widze, ze tam jest zwykla rurka i otworek na wezyk. Jakas prowizorka, a nie zweżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że powinna być zwężka odpowiednio dobrana do pompy

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze pójść w tym kierunku? Kupie zwężke i bedzie ok. Chyba ze to nie ma znaczenia w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być zwężka ponieważ teraz pompa zasysa maxymalną ilość wody i dtatego przelewa,zwężka spowoduje ograniczenie wody


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowac mozesz, jest nadzieja ze to pomoze. Ja kiedys mialem podobny problem i nawet na zwezce mi przelewal, poprostu pompy aquabee na wirniku delteca to inna bajka w porownaniu do pomp AM ktore maja beznadziejny wirnik i pienia kilka razy gorzej a pod nie jest on zaprojektowany.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie pojawilo sie światełko

:-D zamawiam zwężke i sie zobaczy.

Dzieki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160306_220320.jpg

Ja mam wersje Blue 1000 i też mi się zdarzyło że mi przelało, ale tylko dlatego że nie otworzyłem wylotu, tym regulatorem :) ale też u mnie pracuje na oryginalnej pompie bez żadnych przeróbek, sam planuje wymianę na wersje 3000, ale bez żadnych modyfikacji tylko na oryginalnych częściach, gdyż jak się kombinuje to można więcej zepsuć niż poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloz sobie zaworek na powietrze i skrec go troche bo to wina tego ze za duzo powietrza dostaje. To jest tansza wersja naprawy niz zwezka choc nie wiem jak wtedy z wydajnoscia bo wiadomo ze oryginalna zwezka najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas podjąć decyzję i kupic nowy odpieniacz. To nie na moje nerwy. Moze pomozecie w doborze jakiegoś normalnie pracujacego odpienka. Oczywiscie ma byc cichy bo mnie zona z domu wyp... :-P Do akwarium 250l, narazie bez obsady bo dojrzewa ale z czasem cos tam wpadnie w granicach rozsadku. Myslalem nad Deltec sc 1350. Liczę na Wasze rady.

Edytowane przez Lukasz82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mam większego doświadczenia i nie znam tego modelu odpieniacza ale w moim odpieniaczu dzieje się podobnie jak u ciebie. Występuje to w momencie kiedy nie podawana jest odpowiednia ilość powietrza. Pompa podaje wtedy samą wodę o pojemności takiej jak podczas normalnej pracy powietrze+woda. Odpływ nie nadąża odbierać. Spróbuj sprawdzić podawanie powietrza bo kilka kropel wody cofniętych do wężyka może powodować taki problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz wszystkiego. Mysle ze teoria Piotr1 jest najbardziej prawdopodobna.

Musial bym zmienic pompe na mniej wydajna ale raczej zaiwestuje w nowe pienidlo tylko jakie?:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.