Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalam o zeovit I aquaforest Bo te dwie najbardziej mnie przyciagnely, tylko ze z tego co wyczytalam to na aquaforescie nie osiągnę takich efektów jak na zeovit ale znowu zeovit czytałam , ze jest trudny dlatego pytam o wasze doświadczenia , czy ktos tu stosuje te metody ? czy naprawde trudne jest uzyskanie tak dobrych kolorów na zeovicie ,który kusi . Nie chce wydać kasy w błoto . A nie wiem czy na aquaforescie uzyskam zadawalajace efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:)

To ja proponuje pooglądać trochę akwariów-te które sie bedą podobały to pewnie poczytasz na czym sa prowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz akwarium debory, egona czy sewera. Jak takie kolory Ci nie pasuja to juz nie wiem:) wszystkie te zbiorniki sa na AF. Jesli wachasz sie miedzy af a zeovit to ja bym bral af bo jest prosta dla nowicjusza

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim da się wyciągnąć kolory ale nie potrafiąc obserwować swojego akwarium to żadna metoda Ci nie pomoże .

Zeovit nie jest trudny :)http://nano-reef.pl/topic/47381-zeovit-poradnik-podstawy/page__st__20


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz jest konkretnie :)

chyba zabiorę się za aquaforest bo jak widzę takie akwaria jak wyżej wymienione to przyciąga :) tylko pytanie jaki jest tego sekret ? ze niektórym nie wychodzą takie kolory a niektórym tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olu proponuję przez co najmniej rok prowadzi baniak na samych podmianach ( nie wiem ile juz masz doświadczenia i jak długo masz akwarium morskie)

jak załapiesz o co chodzi, korale zaczną rosnąć i zacznie brakować KH, C, MG to wtedy się będziesz zastanawiać a nie terez zawracać gitarę


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem wyżej ... bez wiedzy i doświadczenia to ratuje Cie tylko to czy potrafisz obserwować akwarium ,bo nie napisze przecież , że np. miedzią się wyciąga kolory .... bo bez czytania tego się nie dowiesz no i pewnie zapytasz w jakich produktach znajdziesz miedź ? no i co ona robi z koralami ,że są takie pastelowe czytaj czytaj

Edytowane przez Evoker (wyświetl historię edycji)

100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zamykam temat , jak będę chciała cos wiedzieć o metodzie probiotycznej to juz wiem gdzie szukac , dziękuję za odpowiedzi , chociaż niektórzy nie do konca mnie zrozumieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeo vit to już metoda?

Nie znam jej-nigdy nic KZ nie używałam wiec zastanawiam sie dlaczego jedno jest metoda a drugie nie jest. Wiec dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie:)

Ogólnie metoda to probiotyka. A czy z zastosowaniem systemów preparatów Zeo, KZ, AF to nie ma znaczenia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to myślanie i zrozumienie tego co się dzieje w akwarium.

Nie ma schematów pasujących do każdego amwa.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evoker nie nie mam w domu wszystkiego polskiego i nie o to mi chodziło. Cóż jak nie zrozumiałeś co źle robisz to bardzo mi przykro.

A odnośnie metody to przez klika lat próbowałem kilku i najlepsze efekty są przy probiotycznych metodach. Tylko np kulki są strasznie drobie, zeo wymaga mnóstwa pracy. Jak dla mnie najprostsza jest wódka i AF. Jedno i drugie polskie najlepsze :wine: .

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię , dziękuję bardzo wszystkim za zainteresowanie :) Poczytalam głębiej o aquaforescie i sadze ze w niedługim czasie sie za to wezmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz jest konkretnie :)

chyba zabiorę się za aquaforest bo jak widzę takie akwaria jak wyżej wymienione to przyciąga :) tylko pytanie jaki jest tego sekret ? ze niektórym nie wychodzą takie kolory a niektórym tak :)

Sekret jest taki, że Debora, Egon i Sewer są bardzo blisko związani z firma AF oraz są to doświadczeni akwaryści.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn , ze jezeli ja nie jestem doswiadczona to nie osiągnę tego ?

jezeli będę robila wszytko z zaleceniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od firmy Aquaforest trzymaja sie z daleka chyba ze chcesz miec same problemy w zbiorniku i z ich niepewnymi produktami, lepiej kupic cos sprawdzonego i miec swiety spokoj a sie potem zastanwaiac co moze byc nie tak w zbiorniku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz mam mętlik w glowie , to jednak zacząć zeovit ? lepsza metoda ? A miałeś problemy ? czego używasz teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak można wysadzić produktami każdej firmy jeśli stosuje się je na pałe i leje na potęgę licząc na cud . Jeszcze raz powtórzę NA POCZĄTKU JEDŹ NA SAMYCH PODMIANACH to na pewno wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzję o tym jak poprowadzić swój zbiornik musisz podjąć sama - sama wiesz najlepiej co w nim będzie, na pewno masz jakąś wizję jakie zwierzęta mają tam mieszkać. Sama wiesz też ile czasu jesteś w stanie poświecić na pracę techniczne przy zbiorniku.

Nie dostaniesz gotowej odpowiedzi co jest najlepsze dla Ciebie a już na pewno nie na forum bo jak sama widzisz ile osób tyle opinii. Każda metoda (i nie metoda?) ma swoje plusy i minusy, najważniejsze jest aby się na którąś zdecydować i potem konsekwentnie się jej trzymać - jak zdobędziesz doświadczenie to możesz kombinować ale na starcie lepiej pójść sprawdzoną ścieżką bo przez serię porażek łatwo się zniechęcić do tego pięknego hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec sprobuje na tym aquaforescie , przeciez od razu nie bede miala super efektow wiem ze na to trzeba czasu , tylko martwia mnie te opnie ze moge miec problemy z baniakiem , bo jak piszesz trzymac sie jednej a jak cos nie wypali i sie zniechece ? dlatego pytam o opinie bo nie stosowalam , wyzej ktos mi pisze ze same podmiany ale ile mozna ?w koncu musze cos wybrac. No ale sprobuje tego aquaforestu , najwyzej kupie malo , zeby sie nie rozczarowac wydaniem sporej ilosci kasy jak nie wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybkaa przynajmniej przez pół roku nie potrzebujesz żadnej metody tylko podmiane 10% raz w tygodniu, tez nie jestem doświadczony mam baniak od 7 miesięcy i dopiero teraz wybiorę metodę, zalej zbiornik daj jakieś dobre bakterie np biogro i xzekaj czytaj ucz się , nienzawracaj sobie teraz głowy metodami .

Teraz zauważyłem ze zalałas juz baniak, no i niech się kręci.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, za wcześnie na obieranie metody, kupowanie dziesiątek preparatów, supplementów czy innych tam. Pozwól zbiornikowi dojrzeć i zacząć żyć własnym życiem a potem to życie bedziesz rozwijała stopniowo wprowadzając kolejne elementy wybranej metody/gamy produktów.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn , ze jezeli ja nie jestem doswiadczona to nie osiągnę tego ?

jezeli będę robila wszytko z zaleceniami

Dokładnie tak. Masz małe szanse na osiągniecie topowego zbiornika. Ponieważ nie da się opisać w krótkiej instrukcji wszelkich zależności.

Aquaforest ma preparaty posiadające wszelkie potrzebne składniki. Ma preparat będący źródłem węgla dla bakterii. Ma adsorbent na fosforany - bardzo dobrze działający. Ale żeby na tym prowadzić akwarium, musisz się go nauczyć.Wiedzieć że np. dodanie (nawet w dawce zalecanej) pożywki dla bakterii po podaniu zalecanej dawki wspomagacza dla korali wywoła na drugi dzień olbrzymia ilość filmu bakteryjnego na szybach. Piszę o swoim akwarium oczywiście. Że na przykład, o ile woda kranowa przefiltrowana przez prefiltry i wkład węglowy nie zrobiła wrażenia na moim akwarium, zaś po podmianie na soli AF z probiotykami dostałem okrzemek...

Jeśli chcesz startować na AF - odpal baniak zgodnie z zaleceniami, ale potem zaczynaj od połowy dawki zalecanej - dobranej dla danego zbiornika. To znaczy, masz zbiornik świeżo obsadzony, poniżej średniej, stosuj nie połowę, ale jedną czwartą dawki. Przez tydzień. I uważnie przyglądaj się. Jest OK, podnieś do połowy i znowu patrz co się dzieje.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam ze należy przygotować i wybrać metodę przed założeniem akwarium.

Jak ma byc "jakoś to bedzie" to zazwyczaj jest "byle jak". Takich akwariow jest najwiecej.

Moze autorka tematu pokaze swoje akwarium?

I jakich efektow oczekuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.