Skocz do zawartości
bober6662

Colombo-Aiptasidol

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ten produkt tydzień temu,szukając czegos na róże,a że byłem zadowolony z preparatu na cyjano tego producenta to postanowiłem go wypróbować,ogólnie opis produktu igla zagieta w 180stopni,strzykawka 1ml,jak w testach Salifert.Dozowanie proste 1strzykawka na okolo 5 rozyczek,na obrazku pokazane że trzeba wstrzyknac do paszczy bestii,tak też zrobilem.Jako że stosowałem już brzydala,który jest większym szkodnikiem niż pożyteczna ryba,przeszedłem na krewetki ale ze mam 2debeliusy i 2kukenthali to 4 wundermanni o ile to były one szybko zostały wyeliminowane przez braci pokrewnych.Więc pozostała chemia,

I mogę szczerze polecić ten preparat ,aptasie po jednym dniu zniknęły,te które ubilem oczywiście.Preparatu jest sporo więc gdyby się odrodzily to wystarczy na klikanascie zabiegów.

Polecam bo warto dać odsapnac korala od tego dziadostwa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"odgrzeje" troszke temacik ...

jakie są Wasze opinie o skuteczności tego produktu ? ... czy Ktoś stosował może ten specyfik w walce z majano ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem i zdecydowanie nie polecam ! Pozornie wydaje się ze  "zabija " Aiptasie  ale tylko pozornie ,ponieważ te duze "niby"umierają ale zanim to zrobią to wypuszczają (nie wiem jak to nazwać zarodniki?rodniki?) w każdym bądź razie rosną male Aiptasie i to w wielkiej ilości .Mialem kilka dużych szt ale mnie drażniły i kupiłem ten preparat (skusiła mnie ilość preparatu) po zastosowaniu wszystkie zniknęły ,lecz po jakiś 2-może 3 tygodniach zauważyłem setki -dosłownie setki małych ,rosły wszędzie na skalach ,szybach piasku ..tragedia ...a ze nie miałem w tym czasie żadnego naturalnego wroga to rosły w najlepsze..miałem takie chwile ze chciałem zrezygnować..Pozbyłem się ich przy sporym nakładzie sprzętowo-zwierzęcym tzn ,2 brzydale ,ślimaki berghia ,krewetki,chelmon i preparat Joes Juice .Ten preparat używałem już wcześniej w mniejszym akwa i nie było z nim problemow tzn.Aiptasie zabijał .

Tym preparatem od Colombo to "rozmnażam " Aiptasie w akwa ze ślimakami :)  

Co do majano to nie wiem ,wiem natomiast ze slimaki berghia ich nie jedzą .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć skałę poza akwarium i dopiero można zaaplikować preparat. W akwarium nie ma sensu stosowania tego preparatu.  Woda zdecydowanie osłabia jego działanie. Moim zdaniem jest to rozrobiony kalkwasser do postaci pasty (wysokie ph).Tak naprawdę za pomocą tego preparatu nigdy nie pozbędziemy się aiptasi. Wystarczy, że zostanie jedna sztuka pod skałami i za kilka tygodni mamy kilka nowych sztuk. Bardzo ciężko wypatrzyć małe sztuki na skale. Można stosować jedynie do ograniczenia populacji przy niewielkiej ilości skały. Pamiętam ,że jak stosowałem w akwarium to za kilka dni pojawiały się nowe sztuki  w miejscu stosowania preparatu.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej ten aiptasidol ... to kicha:thumbdown:    , i  krótko mówiąc szkoda kasy !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Fajne rybki n aiptasie. 26 minuta 50 sekund.



Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba  Parachaetodon ocellatus - faktycznie rybki na filmiku w "mgnieniu oka" rozprawiły się z różyczkami ... nie wiadomo jednak czy wszystkie egzemplarze tak ochoczo wcinają "nielubiane" przez nas ukwiały / czy np. dla potrzeb tego filmiku/pokazu -rybki nie były celowo przegłodzone/

.... no i  jak zwykle pozostaje pytanie które setki razy było poruszane przy okazji tematów o chelmonach ,aurigach ,brzydalach czy innych "naturalnych wrogach"  tego dziadostwa  -jak będzie zachowywała się ryba kiedy "wytnie" już wszystkie ukwiały ... czy zacznie zżerać Nasze koralowce ??   /a jak wiemy na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i nikt nie może dać gwarancji że dany osobnik będzie reef safe/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na filmiku opowiadał że te 2 sztuki oczyszczają mu wszystkie baniaki z aiptazji na zmianę.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aiptasidol to totalna porażka. Stosowałem i nic nie dało, po tygodniu pokazywały się w tym samym miejscu. Ja to mam lepszy sposób. Dwie łyżeczki kwasku cytrynowego mieszam w połowie kubka (arcoroc) z wodą RO i wstrzykuję w polipy. Po dwóch dniach nie ma śladu p[o nich i długo minie zanim się pokażą. Taki zabieg robię średnio raz na pół roku rozbijając to na 2-3 dni aby za dużo kwasku nie wlać na raz. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.