Skocz do zawartości
TMK

Pompa obiegowa, która jebao? pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Długi weekend zaczął sie awaria pompy obiegowej. AquaNova NCM-3500 przestała działać. Mam nadzieję że baniak jakoś dociągnie do piątku

Zależy mi na niskim zużyciu prądu i rozsądnej cenie. Potrzebuję ok 3500 l/h.

Zaczęłam szukać i pogubiłam się totalnie.

Czym róznią sie pompy Jebao: AC DC DCT ? a Jecod to tylko zmiana nazwy?

Mogę ewentualnie kupić taka samą, ale pewnie i tak będzie dopiero w piątek


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź DCT, może nie będzie się psuła bo ma całe sterowanie wyprowadzone na zewnątrz a nie zalane żywicą razem ze stojanem...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie moja pompa taka jak Twoja zepsula sie w 2 dzien swiat :)

ac - brak sterowania

Dc - sterowalna starsza

Dct - najnowsza sterowana ze sterownikiem na zewnatrz

Ja wziolbym dct o wiekszej mocy niz potrzebujesz zawsze mozesz jej moc zmniejszyc

P.s. pompa brala 25w teraz dct 8000 bierze mi 32w na 4 biegu i wiekszy obieg

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jebao DCT to weź większą z zapasem mocy - będzie chodzić na niższym biegu to i prądu mniej i będzie cicha - jak chodzi na maksa to ma taki charakterystyczny świst


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara nie kombinować z jbao masz na forum AM 2700 do sprzedania bierz to super pompa


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ale 2700 będzie za mała na jej akwa - 3700 to już tak


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jecod dct6000 do 360l i jestem zadowolona. Ma łagodny start i funkcje karmienia (z której nie korzystam) Chodzi na 70% mocy i robi mocny wiatr w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dct 8000 i mój telewizor prowadzi wieczną walkę z nią kto glosniejszy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie DC-6000 od półtora roku i nawet jej nie słychać, baniak 320l chodzi u mnie na 4 biegu


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za informację.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak będziesz brać DCT 6000 to powrót na 32 bo 25 za bardzo tłumi ale wtedy spad musisz mieć minimum 32


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest powrót 25 i do tego koncówka locline, która dodatkowo spręża wodę, może dlatego jest taki wiatr. Może przydałoby sie dac podwójny locline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam na powrocie 25 - zmieniłabym na 32 ale mam spady 25 i one nie wyrabiają ... więc musiałem zostać przy 25 a i tak pracuje u mnie 60-80% - to jest kwestia jest zabrudzenia i spadku mocy po pewnym czasie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na nowe pompy, ja już mam nową dct 7000 odpowiednik 6000. Mniejsza wydajniejsza, bardziej oszczędna. Na odpieniaczu mam dct 6000 jest ciut większa. dct 7000 u mnie pracuje na 70 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro padła mi obiegówka, to raczej nie mogę czekać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dct 8000 i sie nie zastanawiaj :)

Yhy i stopery w uszy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac cos masz nie tak bo ja swojej pompy nie slysze, przez pierwsze pare dni jedynie taki swist wody teraz jedynie powietrze zasysane z odpieniacza :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik mam w baniaku 4 szt jebao, obieg odpieniacz i 2 cyrkulatory wszystkie wyją.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest powrót 25 i do tego koncówka locline, która dodatkowo spręża wodę, może dlatego jest taki wiatr. Może przydałoby sie dac podwójny locline?

Jak chcesz używać locline'a to podziel wylot na dwa, a jak chcesz używać dodatkowo dysz (zwykłych, płaskich), to mocuj na rozdzielaczach - czyli w konsekwencji będzie 4 punkty wylotu. Inaczej masz straszliwie ograniczony przepływ.

Tamara, poradził bym Ci DCT 6000, ale ona będzie chodziła u Ciebie na maksa. Z drugiej strony, z tego co czytałęm, to najbardziej udany model w tych okolicach wydajności...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tadzik mam w baniaku 4 szt jebao, obieg odpieniacz i 2 cyrkulatory wszystkie wyją.

Ja rowniez mam obieg odpieniacz i 2 cyrkulatory kazdy z tej samej firmy jedynie co slychac to rw 15 jak traktorek cichutki a reszta jest ok :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 cyrkulatory Jebao rw 4 i rw8 pompe obiegową Jebao dct4000 i na odpieniaczu tez Jebao wszystkie cichutkie prawie niesłyszalne akwa w sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.