Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Tlenek glinu = aluminium = 0 , po4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Już tłumaczę czy ja dobże kombinuję że tlenek glinu to aluminium albo jego kładnik itd

A co z tym idzie , sam sobie tak wnisoskuę usuwa Po4 z wody morskiej.

Innymi słowy czy można włożyć aluminium do wody i usunąć fosforany ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem chemicznym dobrze kombinujesz, tylko są 2 aspekty - 1. pH musi być >8, bo inaczej Al3+ przedostanie się do wody; 2. najlepiej jakby była to postać granulek a nie proszku - inaczej się rozpłynie i będzie straszne mleko w akwa...


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są adsorbery fosforanów na bazie tlenku glinu. Mają postać granulek. Najlepiej nadają się do takich filtrów gdzie są stale mieszane, gdyż nie ścierają się. Fosforany są przez nie trwale wiązane. Warunek używania jest taki, że tak jak napisał Kolega pH musi byc niższe niż 8.

Dawkowanie to 500 ml na 1000 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Aluminium to metal który jest bardzo reaktywny, który nie utlenia się w niektorych środowiskach dlatego że na jego powierzchni tworzy się szczelna i dobrze związana z podłozem warstwa tlenków, która zatrzymuje reakcję utleniania aluminium. Ta warstwa tlenków jest bardzo cienka i ma jakieś 5 - 20 nm [ w zalezności od środowiska] i jest tak cienka że w zasadzie jest niewidoczna. W Wodzie morskiej warstwa tlenków zostanie uszkodzona przez jony chlorkowe, siarczany i może dojść do korozji aluminium. Na pierwszy rzut oka może to być niezauważalne bo tlenek aluminium jest biały a wżery które na początku się tworzą są bardzo małe. Jony aluminium będa jednak przechodzić do roztworu.

Tlenek glinu to związek tlenu i aluminium. To zupełnie co innego niż aluminium. Jest to materiał ceramiczny zwany korundem bardzo czesto uzywany w technice [jest bardzo twardy, tani i mozna go wytwarzać na skalę przemyslową] ale takze stosowany jako adsorbent oraz często spotykany w jubilerstwie [jako rubin, szafir, ametyst itd]. Tlenek glinu jest stabilny i już się nie utleni bo ma najniższą energię swobodną. Sam się też nie zredukuje... Natura dąży bowiem do osiągnięcia miniumum energii swobodnej...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włożyć jakis radiator do akwarium i później opisać że twoja metoda zbicia po4 jest skuteczna,zaraz po twoim skutecznym sposobie na ospę i jeszcze skuteczniejszym odpieniaczem z butelki diy.

Lubię się udzielać w twoich tematach są takie pryma aprylisowe.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem chemicznym dobrze kombinujesz, tylko są 2 aspekty - 1. pH musi być >8, bo inaczej Al3+ przedostanie się do wody; 2. najlepiej jakby była to postać granulek a nie proszku - inaczej się rozpłynie i będzie straszne mleko w akwa...

Są adsorbery fosforanów na bazie tlenku glinu. Mają postać granulek. Najlepiej nadają się do takich filtrów gdzie są stale mieszane, gdyż nie ścierają się. Fosforany są przez nie trwale wiązane. Warunek używania jest taki, że tak jak napisał Kolega pH musi byc niższe niż 8.

Dawkowanie to 500 ml na 1000 l wody.

Panowie popierając się przeczycie sobie w kwestii pH :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są adsorbery fosforanów na bazie tlenku glinu. Mają postać granulek. Najlepiej nadają się do takich filtrów gdzie są stale mieszane, gdyż nie ścierają się. Fosforany są przez nie trwale wiązane. Warunek używania jest taki, że tak jak napisał Kolega pH musi byc niższe niż 8.

Dawkowanie to 500 ml na 1000 l wody.

pH musi być wyższe niż 8 - alkaliczne. Zakwaszenie spowoduje, iż glin przejdzie w kation.


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Obaj się mylicie.

Jeśli chodzi o aluminium to sprawa wyglada tak:

image4.jpeg

Oznacza to, że na potencjale 0 V w zakresie od 4 do 8,5 pH Aluminium jest w stanie pasywnym i nie koroduje. Powyżej pH = 8,5 Aluminium koroduje i przechodzi w jon AlO2-

Jeśli dodamy do tego kinetyke reakcji oraz obecność jonów agresywnych w roztworze to sytuacja kompletnie się zmienia...

Nie dotyczy to tlenku glinu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy czy można włożyć aluminium do wody i usunąć fosforany ?

Odpowiedź na pytanie autora wątku brzmi:

nie wystarczy włożyć aluminium do wody aby usunąć z niej fosforany. Kawałek aluminium nie zdziała nic dobrego wewnątrz baniaka. Bo taka chyba była idea autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę mało konkretnie w porównaniu z Waszymi wywodami, ale zaobserwowałem u siebie podobną reakcję.

W tamtych czasach z jakiegoś powodu miałem ciągle problemy z niskim ph. Zazwyczaj około 7.4-7.8. Po dodaniu rowaphos zrobiło mi się w akwarium wcześniej wspomniane mleko. W internetach znalazłem więcej takich przypadków.

Kawałek aluminium nie zdziała nic dobrego wewnątrz baniaka. Bo taka chyba była idea autora tematu.

Szkoda, bo już szedłem po stary blok silnika z mojego poczciwego Ogarka. :thumbsup:


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popierając się przeczycie sobie w kwestii pH :whistle:

Przepraszam. Moje przejęzyczenie. pH powinno być wyższe niż 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Rowaphos nie ma nic wspólnego z aluminium...

Masz na myśli tlenek glinu czy glin?

Masz na mysli środowisko wody morskiej, w którym sa agresywne jony czy zwykły wodny roztwór NaOH?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Dajcie spokój tym wywodom i wzajemnym udowadnianiu sobie czegoś co mocno wykroczyło poza zakres pytania autora tematu.

Odpowiedź na swoje pytanie uzyskał w poście nr 10.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Dajcie spokój tym wywodom i wzajemnym udowadnianiu sobie czegoś co mocno wykroczyło poza zakres pytania autora tematu.

Odpowiedź na swoje pytanie uzyskał w poście nr 10.

Kolego jeśli masz trochę Honoru to prosił bym Ciebie i Ant abyście nie czytali moich tematów a tym bardziej nie pisali nic tylko taka moja prośba.

Aluminium to metal który jest bardzo reaktywny, który nie utlenia się w niektorych środowiskach dlatego że na jego powierzchni tworzy się szczelna i dobrze związana z podłozem warstwa tlenków, która zatrzymuje reakcję utleniania aluminium. Ta warstwa tlenków jest bardzo cienka i ma jakieś 5 - 20 nm [ w zalezności od środowiska] i jest tak cienka że w zasadzie jest niewidoczna. W Wodzie morskiej warstwa tlenków zostanie uszkodzona przez jony chlorkowe, siarczany i może dojść do korozji aluminium. Na pierwszy rzut oka może to być niezauważalne bo tlenek aluminium jest biały a wżery które na początku się tworzą są bardzo małe. Jony aluminium będa jednak przechodzić do roztworu.

Tlenek glinu to związek tlenu i aluminium. To zupełnie co innego niż aluminium. Jest to materiał ceramiczny zwany korundem bardzo czesto uzywany w technice [jest bardzo twardy, tani i mozna go wytwarzać na skalę przemyslową] ale takze stosowany jako adsorbent oraz często spotykany w jubilerstwie [jako rubin, szafir, ametyst itd]. Tlenek glinu jest stabilny i już się nie utleni bo ma najniższą energię swobodną. Sam się też nie zredukuje... Natura dąży bowiem do osiągnięcia miniumum energii swobodnej...

Aha

Dziękuję fajnie teraz rozumiem .

Więc teraz nasuwa mi się pytanie gdzie korundem leży luzem . i tym samym można go zadobyć za flaszkę czy zapłacić psie pieniądze.

Czy dobrze kombinuję iż jesli bym miał te tworzywo to by mi związywało po4 te z wody morskiej , bo jak z Panem rozmawiałem telefonicznie to mówił Pan o tym iż są dwa rodzaje po4 itd.

Zawsze możesz włożyć jakis radiator do akwarium i później opisać że twoja metoda zbicia po4 jest skuteczna,zaraz po twoim skutecznym sposobie na ospę i jeszcze skuteczniejszym odpieniaczem z butelki diy.

Lubię się udzielać w twoich tematach są takie pryma aprylisowe.

A i kolega też bym prosił abyś nie czytał i nie wypowiadał się w moich tematach następne wypowiedzi będę zgłaszał za podpowiedziami admina.

Bo inaczej nie mogę was blokować .

Pozdrawiam .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam twoje posty kolego Szeryf to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Czy ty sobie żartujesz wywołując niepotrzebne dyskusje na forum czy mówisz poważnie. Twoje pomysły mnie trochę przerażają. A najbardziej cierpią na tym twoje zwierzęta. Czemu nie pójść sprawdzona przez doświadczonych akwarystyczne ścieżką tylko wymyślać nowe i kosmiczne sposoby zbijania fosforanów. Nie dziwią mnie też żarty typu wrzucenie starego aluminiowego bloku silnika do akwarium. Bo z taką wiedzą tylko na takie odpowiedzi możesz liczyć.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że się grubo mylisz, Kolego i nie wiesz o czym piszesz to jest tylko chemia i może aż na wszystko są sposoby a to że ty ich nie znasz to nie znaczy że takich nie ma .

I jak będzie trzeba to Tobie to udowodnię a myślę iż takie forum jest do tego aby różne sprawy poruszać i rozwiązywać .

Jak czytam twoje posty kolego Szeryf to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Czy ty sobie żartujesz wywołując niepotrzebne dyskusje na forum czy mówisz poważnie. Twoje pomysły mnie trochę przerażają. A najbardziej cierpią na tym twoje zwierzęta. Czemu nie pójść sprawdzona przez doświadczonych akwarystyczne ścieżką tylko wymyślać nowe i kosmiczne sposoby zbijania fosforanów. Nie dziwią mnie też żarty typu wrzucenie starego aluminiowego bloku silnika do akwarium. Bo z taką wiedzą tylko na takie odpowiedzi możesz liczyć.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A ten twój opis w sygnaturze , myślałem że do czegoś zobowiązuje .

A i co do zwierząt na pewno nie cierpią bo niby z jakiego powodu ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, po śmierci nie cierpią.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie problem z Al nie mogę zbić Aluminium z wody 1,5 mieś temu miałem wyniki z Tritona AL było 14 wsadziłem je...ną RowePhost żeby zbić Al po dwóch tygodniach wyniki z Tritona AL 78 teraz zmieniłem na po4x4 zobaczymy czy zbije mi Al w poniedziałek woda do Tritona PS Rowa oddaje do wody Al (glin)


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

Dziękuję fajnie teraz rozumiem .

Więc teraz nasuwa mi się pytanie gdzie korundem leży luzem . i tym samym można go zadobyć za flaszkę czy zapłacić psie pieniądze.

Czy dobrze kombinuję iż jesli bym miał te tworzywo to by mi związywało po4 te z wody morskiej , bo jak z Panem rozmawiałem telefonicznie to mówił Pan o tym iż są dwa rodzaje po4 itd.

Pozdrawiam .

Zobacz ofertę: ŚCIERNIWO 30kg KORUND DO PIASKOWANIA PIASEK

http://allegro.pl/showItem2.php?item=6135383668

Zobacz ofertę: Tlenek Glinu Al2O3 5kg Szybka Wysyłka FV

http://allegro.pl/showItem2.php?item=6167746450

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ofertę: ŚCIERNIWO 30kg KORUND DO PIASKOWANIA PIASEK

http://allegro.pl/sh...item=6135383668

Zobacz ofertę: Tlenek Glinu Al2O3 5kg Szybka Wysyłka FV

http://allegro.pl/sh...item=6167746450

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to mi się podoba szczególnie ta pierwsza oferta nawet ma w sobie mg (uhahah )

Ok

To co do sumpa z tym ?

a to drugie to ...

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Niektóre rubiny są warte dziesiątki tys zł a to też jest Al2O3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.