Skocz do zawartości
Macc

Jaka ryba utrzyma mi populację wężowideł w ryzach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu z niepokojem obserwuję stały przyrost populacji wężowideł w moim zbiorniku .

Na początku miałem ich kilka sztuk , w tej chwili jest ich kilkadziesiąt , jaką rybkę polecacie aby utrzymała mi populację wężowideł w ryzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ich za dużo, chętnie przygarnę kilka do siebie ;)


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te male dzikie lubi podgryzać krewetka buksującą. Ale generalnie to one pożyteczne są, ja bym sie nie martwił tylko cieszył.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziel się :) ja jestem chętny :D

Chętnie bym się podzielił , ale wydłubanie ich z pomiędzy zoasów , ktore są niezadowolone z ich obecności , graniczy z cudem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos patenty jak je wyjmowac? Moje trzymają sie skaly tak mocno ze konczy sie urwaniem odnoza:/

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargatki doskonale otrzymują wężowidła i wieloszczety w ryzach.

Halichoeres chrysus

u mnie 3 szt w 400 litrach


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najprawdopodobniej mala skrzydlica wszamala za nim przestawila sie na mrozony pokarm :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość wyjęcia skały z wody to wężowidła same ci wyjdą ze skały. Wystarczy 2-3 minuty poza wodą i już robią ewakuację ze skały.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem czy chelihoeres wogole sie interesuje czym koleiek. U mnie np przeplywa obok wieloszczeta, przepłynie powacha i plynie dalej. A noca kiedy wychodza wszystkie to on juz zakopany spi.

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę obok tematu - ale czy możecie doradzić thalassoma lunare + krewety w akwarium - będzie je zjadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdymka zjada wezowidla

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te małe wężowidełka powyjadała rybka Heksakenia (nie znam dokładnie tej nazwy)

Miałem ich mnóstwo, a teraz zostały tylko te większe.

Sam widziałem jak je wyciągała ze skały. Dwa razy possała i wypluła, za trzecim razem już zjadała. Może ją w paszczy giglały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Heksatenie i wężowideł nie jada, za to brzydala przyłapałem jak szamał wieloszczeta. Tak wogóle to ten brzydal to kawał lobuza, bo przestał interesować sie apitazjami i zaczął nawet wcinać suchy pokarm, którego wcześniej nie tykał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak widać, w każdym akwarium jest inaczej. Chyba te nasze rybcie za bardzo się rozpuściły w tych naszych akwariach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Mój H.chrysus nie zjada wężowideł,nawet tych małych. Co ryba to inne upodobania żywieniowe. Nie każdy będzie jadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę obok tematu - ale czy możecie doradzić thalassoma lunare + krewety w akwarium - będzie je zjadać?

Jak masz za duzo ja chętnie przygarnę, u mnie tego mało a kiedyś troche było tego obstawiał bym przy mojej obsadzie jedynie krewetkę czyszcząca trudno powiedzieć czemu nie mam juz wężowideł prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.