Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Iluzjonista poczytaj dobrze temat to nie zadasz dużo niepotrzebnych pytań. Odpowiedzi masz na nie w tekście. A co do obsady to dzięki ale nie trafiasz w moje gusta. No ale dzięki za chęci :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dużo?! Tylko dwa :thumbsup: .

Weź się do roboty, przetrzyj szybki i daj jakieś foty bo jestem ciekawy jak ci to idzie.

P.S.

Gratki z zostania tatusiem :clap::baby:


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po dłuższym czasie skrót telegraficzny ostatniego kwartału. Po remoncie oprócz masy glonów była też masa Dino. W natłoku spraw olalem dolewki co skończyło się jak skończyło. Dlatego też półtorej miesiąca temu zacząłem akcje hospitalizacji. Czyli zalewana zbiornika wodą utlenioną w ilości 50ml na dobę. Dino zdechlo w ciągu tygodnia a było dosłownie wszędzie. Niestety wraz z Dino padło mi dużo, bardzo dużo pożytecznych. Bakterii co zaowocowało nieziemskim smrodem z akwarium

. Tu pomogło dozowanie bakterii AQUARIUM balancer oraz węgiel w filtrze mechanicznym. Przy okazji pytałem wywaliłem dwie byle żywe skały, które okazały się smierdzącymi trupem skałami.

Szczypcami powyrywałem nadmiar glonów ze skały. Pozostał problem detrytusu z piachu, który zmienił barwę z białego na czarny. Zakup ślimaka oliwki plus opuszczenie na dno pomp cyrkulacyjnych załatwiło i tę przypadłość. Na chwilę obecną zbiornik czysty i stabilny. Zamieszkany przez dwie babylonia sp, jedną olivke oraz dodane dwa tygodnie temu:

Dwa błazenki, Neoglyphidodon oxyodon sztuk jedna, Chrysiptera rollandi sztuk również jedna, jedną krewetkę szkarłatną i jeżowca globulus gratille :-) a z korali to szczepka sarcophyton, pavona kaktus i calustrea :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

41e69817009d36a573b5ece41ed9d2ef.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

ILUZJONISTA dziękuję za gratki no i powyżej wstawiam odpowiedź na nurtujące pytania :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z wieczora dwie szczepki zoa, od endriu, się u mnie znalazły :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie olałeś zbiornik. Faktycznie stan tragiczny, wręcz to szkiełko straszy. Ale mam nadzieję iż jeszcze podniesiesz to wszystko i zacznie ładnie wyglądać.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbiornik wygląda strasznie :p ja tu przyszłości nie widzę heh może potrzebujesz inspiracji? W galerii możesz sobie zobaczyć zbiorniki jak powinny wyglądać.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt fakt ale dużo lepiej niż wcześniej :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dokupienia nowe szczepki ricordea florida seledynowo-zolta, euphyllia paraancora fioletowo-zielona, Discosoma czerwona, rhodactis fioletowe topy zielony korpus i dwie calustrea jedna super fluo i tumida po główce każda :-) i nowa rybka Chrysiptera parasema. W transporcie przed świętami dotrą jeszcze szczepki sinularia green, briareum green/blue oraz zoa niebieskie i rybka Gobiodon okinawae :) szybki obdrapane z glonów tylko nie mogę pozbyć się drobinek glonów z piasku, które to wyglądają całkiem nieestetycznie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Im dalej w las tym gorzej... Co to za lipne światło tam masz? Piochu to bym połowę wywalił. Zapytam jeszcze raz - szukałeś inspiracji w galerii ze zbiornikami? Wiesz już jak to powinno wyglądać? To akwarium ma straszyć?:p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty byś wywalil ja nie :-) Nie nie szukałem :-) i nie muszę. Mam pomysł i go zrealizuje. Inspiracje są dla mniej lotnych umysłowo, więc zatem korzystaj z nich do woli :-P

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok wklej fotę zbiornika za pół roku, a na razie nie ma czym się chwalić.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja poswiateczna. Przybyły do mnie planowane sinularia zielona i briaeum. Zamiast zoa wpadła mi w łapki zacna calustrea i xenia pulsujaca. W sumie xenie mam już dwie, gdyż Christipea okazała się lobuzem i musiałem się jej pozbyć. Poszła na podmiane za xenie.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

14e55836cfdd8b0d96d40a7ae5cf534f.jpg

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj idzie w złym kierunku :p będzie apokalipsa przez ten posąg heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę że przez tego maktupikczu z wysp wielkanocnych on złe moce z sobą niesie, ale co ja tam wiem w zasadzie mnie tu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahhah odpowiedź warta piwka. Wyślij mi swój adres a ja wyślę Ci owo piwko :)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obawie przed mocą bogów grzmotów i gazów usunąłem kolegę z rapanui

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I jak zbiornik jeszcze istnieje? ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xEndriu napisał:

istnieje :)

Wiesz jak wygląda, lepiej niż na ostatnich zdjęciach z tego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.