Skocz do zawartości
CzarneSlonca

Najlepszy patent na dno!

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zalezy, ja bede mial kratke plastikowa umieszczona dodatkowo 1cm NAD dnem, a dolem bedzie nadmuch wody z rurki idacej w rogu akwa, zeby sie syf nie zbieral pod skalami

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prponował , żebyś nic nie dawał na dno, bo to zbiorowisko bakterii. Jeden zbiornik rozbierałem , w którym było pcv, to smród jak padlina. W niczym nie przeszkadza jak położysz skałę na samą szybę, przecież nie pęknie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie skala na szybe, zadnych kratek, PCV i innych gowien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś namiar na sklep inetowy lub w realu sprzedający te białe kratki o oczkach 1x1 lub 2x2cm? Chodzi mi o duże formaty typu 50x50cm lub 50x100cm. Szukałem przez google i nic. W Castorama, Obi itp też nie ma.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy to PCV bylo tylko polozone na dno czy przyklejone?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikołaj :

Macie może jakiś namiar na sklep inetowy lub w realu sprzedający te białe kratki o oczkach 1x1 lub 2x2cm? Chodzi mi o duże formaty typu 50x50cm lub 50x100cm. Szukałem przez google i nic. W Castorama, Obi itp też nie ma.

Pozdr

Pogadaj z Piotrkiem z www.korale.pl


Budzi się we mnie zwierzę! (tylko obawiam się, że to leniwiec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mialem wielki dylemat, ryzyko przy przewroceniu sie skalki albo upuszczeniu czegos jest duze, jednak odstraszyly mnie opinie ludzi ktorzy mowili/pisali o zbieraniu sie syfu pod spienionym pcv czy kratkami plastikowymi, polozylem skalke na szybe. Mam nadzieje ze nie bede zalowal i nie bede musial przybiec z placzem na forum zeby sie wyzalic :D


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pleksę przeźroczystą 2mm., Nic się nie zbiera pod nią w przeciwieństwie do kratek .


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja mam na podłożu spienione PCV

o kolorze białym

narysowałem jak to wygląda.

Teoretycznie pod PCV nie powinno nic się dostać

Do okoła jest silikon który sie wylewał aż jak kleiłem

narycowałem mniej wiecej jak to wygląda

nie dawałęm od początku przedniej szyby oraz jest po kilka cm od każdej szyby

1144-akwarium i pcv.jpg

Tak to wygląda

Jak narazie wszystko jest ok ale akwarium mam jeszcze młode (prawie rok) wiec czy nie wpłynie to jakoś na przyszłość to nie wiem


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam nic pod skałą i nie widzę potrzeby komplikować sobie życia

Proponuję tak ją ustawić by tworzyła kilka wolnych przestrzeni, z których będzie bardzo łatwo - raz na jakiś czas - "wyciągnąć" wszystkie syfy a i ryby będą dźwięczne

pozdrowieństwa


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 centymetr żwirku koralowego i jest spoko a jedyna niewygoda to to ze musze go co jakiś czas wzruszyć choć ostatnio czynią to za mnie krewetki kopiące (niebawem fotki dna akwarium z krewetko korytarzami)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Tynio.

Wykleilem dno plexi i uszczelnilem silikonem, bo mysle podobnie jak Kozigrze "nie widzę potrzeby komplikować sobie życia":D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę że jak się chce mieć babki lub inne ryby kopiące to trzeba mieć piasek.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam obecnie na 7mm 40kg :bow

bez żadnych obaw :bow

Dodam że między dnem a blatem jest przerwa którą daje podstawka a jak wiadomo ona trzyma tylko zewnetrzna część akwarium,w środku jest pusta przestrzeń.. 2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze LS. Skała leży na piachu?

Może te 7mm utrzymałoby i tonę, a może znalazłby sie kilogramowy "czubaty" kawałek, któryby zrobił ładne pęknięcie. Brrrrrrrr.

Mam właśnie dylemat:

- wsadzić kratkę,

- wkleić pleksi,

- postawić skałę bezpośrednio na szybie.

I co tu wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam wklejone spienione PCV 3 mm. Nie żałowałem silikonu przy wklejaniu więc żaden syf pod spód się nie powinien dostawać. Na tym PCV jest piach, no i oczywiście LR :bow. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka to dla mnie jakies zboczenie. Dostanie sie tam pelno brudu, zasypana piachem nie przepusci cyrkulacji, kazdy robak idac z lewa na prawo musi uprawiac skoki przez plotki.

Skala bezposrednio na dnie to spore ryzyko (nie ciezar, tylko nacisk punktowy - kazdy wie, jak sie rozbija szyby samochodowe..).

Nadal popieram pleksi na silikonie, na niej skala i potem troche piachu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani bardzo cenię sobie Twoje doświadczenie, ale chyba lekko pojechałeś po bandzie :bow Znasz choć jeden przypadek gdzie komuś pękło dno od punktowego nacisku skały ? Oczywiście mam na myśli prawidłowo ułożoną skałę a nie tak że cyrkulacje przewraca kamienie. Ja i niektórzy moi koledzy, przetrzymywaliśmy skałę w akwarium tak tylko aby ją przetrzymać zalaną, przez kilka miesięcy po same brzegi akwaria i nic nie pękało. Nie ukrywam, że w wypowiedzi andrniewa wierzę jak w relikwię a on kiedyś pisał, że spokojnie skała na dno a dopiero potem zasypać piaskiem. Natomiast te kratki "rastry" do układania szczepek to kategorycznie NIE. Mam jednak wrażenie że, dobrze wklejone PCV 3mm, też zrobi robotę, jeśli ktoś sie boi. Heh.. musiałem sie na koniec troche podlizać Staniowi :bow


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus najpierw dałem skałe a dopiero potem LS

Jak mówią koledzy, jeśli masz obawy to daj PCV i dobrze je wklej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez skala lezy bezposrednio na szkle 8mm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skała leży bezpośrednio na dnie, szybka 12mm. W poprzednik akwarium 50 litrów z szyby 4mm też kładłem skałę prosto na szkło i nic się nie stało.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez skala kilka lat lezala na szkle i nic sie nie stalo.:bow


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.