Skocz do zawartości
Marco800

Coś co przekopie piasek w 72l...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poszukuję babki lub czegoś co będzie przekopywało piasek w moim niewielkim 72 l zbiorniczku, bez robienia też wielkiej burzy piaskowej. Ostatnio miałem u siebie piękną Valenciennea puellaris - po pierwszych dwóch dniach miałem czyściutki piasek ale również niekończącą sie gigantyczną burze piaskową. Niestety babka po kilku dniach w zbiorniku i 3 skoku popełniła samobójstwo:) W zbiorniku mam ślimaka babilonię i rozgwiazdę piaskową ale te zwierzaki w minimalnym stopniu przyczyniają się do ruszania piasku.

Co Wy byście zaproponowali...jakie zwierzaki...?

Pozdrawiam


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea sexguttata. U mnie kopie już parę lat i nie robi dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Valenciennea sexguttata. U mnie kopie już parę lat i nie robi dymu.

Bodzio moja tez miala podobne przeznaczenie zbiornikowe jak twoje czyli ok 500 l wiec chyba sie z lekka dusila u mnie na 72l. Szukam czegos mniejszego jesli jest:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki Olivki :) U mnie sprawdzają się super, szczególnie 'na głębokościach' tam gdzie piasku jest powyżej 4cm. W 75l mam 3 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Signigobius biocellatus u mnie bardzo delikatnie przekonywała, zero zadymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Signigobius biocellatus. Potwierdzam jest pracowita i nie robi zadymy, w dodatku nie rośnie duża i jest bardzo ładna. Ja swoją mam już ponad rok i nie było z nią żadnych problemów.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio moja tez miala podobne przeznaczenie zbiornikowe jak twoje czyli ok 500 l wiec chyba sie z lekka dusila u mnie na 72l. Szukam czegos mniejszego jesli jest:)

Spoko u mnie pływała najpierw przez 2 lata w 200L i sobie doskonale radziła. Tak że nie pisałem bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko u mnie pływała najpierw przez 2 lata w 200L i sobie doskonale radziła. Tak że nie pisałem bzdur.

Potwierdzam powyższe - Signigobius biocellatus i nic więcej.... no może jakąś rozgwiazdę piaskową :)

Bodzio - w Twojej starej dwusetce mieszczą się prawie 3 baniaki 72-litrowe kolegi Marco - więc nie porównuj :)

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe - Signigobius biocellatus i nic więcej.... no może jakąś rozgwiazdę piaskową :)

Bodzio - w Twojej starej dwusetce mieszczą się prawie 3 baniaki 72-litrowe kolegi Marco - więc nie porównuj :)

To chyba już czas żeby kolega zrobił z swojego 72L - 772L:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba już czas żeby kolega zrobił z swojego 72L - 772L:-)

Ha ha no chciałbym bardzo ale niestety bardzo ograniczone warunki lokalowe pozwalaja tylko na tyle:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spokojnych czyścicieli podłoża to jeszcze Sand Dollar, ale co do jego skuteczności to różne są opinie ;) Ja tam polecam Olivki jak masz grubiej piachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no sand dollar do 72l?! To może wieloryba do podwórkowego basenu wsadzić!

A co do piacho-przesypywacza, to polecam tę http://pl.reeflex.net/tiere/8522_Valenciennea_bella.htm

Ale tej rybki, którą polecasz nie widzę w polskich sklepach z morszczyzną - chyba że coś przegapiłem:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sand dollar do 72l?! To może wieloryba do podwórkowego basenu wsadzić!

A co do piacho-przesypywacza, to polecam tę http://pl.reeflex.ne...ennea_bella.htm

Nie rozumiem o co od razu taki bulwers...

Po pierwsze Sand Dollar to jeżowiec, który nie przywłaszcza sobie terytorium w baniaku.. A każda ryba jest po części terytorialna i będzie potrzebowała 'swojego i tylko swojego kąta'. A po drugie W baniakach Sand Dollary rosną max do 10-12cm średnicy (większego nie spotkałam nigdzie) a w sklepach głownie do kupienia są takie ok 5-8cm średnicy...

To może powinnaś jeszcze zlinczować Kolegę że ma rozgwiazde piaskową w 72l? Zwierzę wiele większe i często aktywniejsze od piaskowego jeżowca... A jak się przyznał, że miał V. Puellaris to do więzienia od razu wsadzić... Paranoja trochę Koleżanko ;)

Osobiście uważam, że w małych baniakach do ekipy czyszczącej powinno się zatrudniać nie terytorialne zwierzaki, które gdzieś tam sobie przemkną po całym akwa i zrobią swoją robotę, zostawiając miejsce do pływania rybkom które będą cieszyć oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego litrażu dokup z 5 nassariusów i nie kombinuj.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może valenciana sexguttata? Fajna babk i dosc spokojna.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co od razu taki bulwers...

Po pierwsze Sand Dollar to jeżowiec, który nie przywłaszcza sobie terytorium w baniaku.. A każda ryba jest po części terytorialna i będzie potrzebowała 'swojego i tylko swojego kąta'. A po drugie W baniakach Sand Dollary rosną max do 10-12cm średnicy (większego nie spotkałam nigdzie) a w sklepach głownie do kupienia są takie ok 5-8cm średnicy...

To może powinnaś jeszcze zlinczować Kolegę że ma rozgwiazde piaskową w 72l? Zwierzę wiele większe i często aktywniejsze od piaskowego jeżowca... A jak się przyznał, że miał V. Puellaris to do więzienia od razu wsadzić... Paranoja trochę Koleżanko ;)

Osobiście uważam, że w małych baniakach do ekipy czyszczącej powinno się zatrudniać nie terytorialne zwierzaki, które gdzieś tam sobie przemkną po całym akwa i zrobią swoją robotę, zostawiając miejsce do pływania rybkom które będą cieszyć oko :)

Sand dollar zdechnie z głodu w tak małym zbiorniku i niestety nie da się go dokarmiać jak rozgwiazdy, nie jest terytorialny (nie jest agresywny) ale potrzebuje dużej powierzchni, w której może szukać jedzenia. To, że coś jest małe nie znaczy, że można to trzymać w szklance... I wcale się nie bulwersuje, sand dollary umierają z głodu w znacznie większych akwariach....

Edit. Wybacz @Marco800 nie znam dostępności ryb w Polsce ale wydaje mi się, że można ją zamówić. Za gramanicą widziałam ją raz w sklepie.

Edytowane przez tist (wyświetl historię edycji)

8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ja w cube 72 l i czuła sie świetnie , pewna siebie jadła z ręki, wpływała do otwartej dłoni Zero konfliktów. Piasek czysty no i chętnie jadła mrozonki. Nie zauważyłem stresu u rybki.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ja w cube 72 l i czuła sie świetnie , pewna siebie jadła z ręki, wpływała do otwartej dłoni Zero konfliktów. Piasek czysty no i chętnie jadła mrozonki. Nie zauważyłem stresu u rybki.

mobilnie

Ktoś mi jeszcze potwiedzi że można trzymać taką rybę w takim akwarium (karpia też można trzymać w małym zbiorniku ale co to za życie)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakieś nasariusy albo stromborusy ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej babki kopiącej nie poleciłabym w takim akwarium, chyba, że planujesz większy zbiornik za chwilę i teraz kupisz malutką. Człowiek tez przeżyje w celi 2mx2m, ale co to za życie?

Mam sexguttatę w 360L. Rybka przez córkę pieszczotliwie zwana jest Kiełbaską, z racji słusznej tuszy :) Ma teraz z 8-10 cm długości i nie wyobrażam sobie tej rybki w 100l czy mniej. Mimo, że wydaje się, że ona tylko w piachu siedzi i nie oddala się od nory, to tak na prawdę ona lubi pływać po całym akwarium. Pod samą taflę. W sklepach kupujemy zwykle rybki malutkie 3-5 cm, ale one przecież urosną. Poza tym babki skaczą, muszą mieć dobrze zakryty zbiornik, bo prędzej czy później potrafią wyskoczyć niemal przez ucho igielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi jeszcze potwiedzi że można trzymać taką rybę w takim akwarium (karpia też można trzymać w małym zbiorniku ale co to za życie)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

daj spokój, na serio taki pewny jesteś, że wiemy jakie wymagania mają ryby ?? Powiedziały Ci o tym ? A może 50l na błazenka to tez mało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.