Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek z wielbłądem polecił mi abym go ustawił w mocnym prądzie wody. Tak też zrobiłem wczoraj.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Potem może mu coś podam .

A tak sobie teraz siedzę i myślę .

A może to krewetki kukenthali mają coś wspólnego z tym znikaniem mojego ukwiału, od nie dawna to one, u mnie teraz, wciągają aiptazję czy tam anemonię .

No a co do karmienia . teraz już wcale go nie widać tak się schował . Więc nici z karmienia .

Ale wcześniej widziałem ślimaka turbo jak go jeszcze tam dogniatał.

Takie KH jest w oceanie. Możesz sobie sam odpowiedzieć. Raczej bym się martwił o NO3 i PO4. Może wytrzymałość ukwiału się już skończyła i jest w stresie? Robisz coś, żeby obniżyć te dwa parametry? Z własnego doświadczenia polecam NO3PO4-X, 3ml/100l. I żadnych adsorberów na razie. Musisz mieć fosforany, żeby zbić azotany. Nie ma siły musi spaść w ciągu tygodni. Jest tylko jeden warunek: dobry odpieniacz 24/7. Inaczej zabijesz wszsytko.

No właśnie tak myślałem że mam dobre kh więc nie miałem o co się martwić.

Tak wiem że no3 jest złe że wyskie to be .

Ale inne zwierzęta radzą sobie z tym dobrze.

Np taki rhodactis .

Zaczynam go rozmnażać pisałem wiele razy wszystko mi żyje może słabo rośnie ale się rozwija nie ma z tym problemu .

A ztym zabijaniem to gruba przesada ja miałem po 4 na 3 i no 3 na 200 i wszystko hulało no problem .

Tak

No wiadomo że z tym walczę nawet kiedyś jeden tu z forum zaproponował mi że jak mi się uda zbić te parametry to mi w nagrodę podeśle szczepki pewno nie bawem się do niego odezwę . Bo to pewnie już będzie jakie 6 miechów temu .

Powiem tak. Moje ukwiały żyły sobie zdrowo nawet jak PO4 sięgało 0.2, ale NO3 przy tym miałam nieco niższe (po małej katastrofie ekologicznej w tanku, i szybko spadły). Nie miałam jednak nigdy problemów z ukwiałami, ale to może akurat zasługa tego, że parametry nigdy nie utrzymywały się na takim poziomie dłużej. Warto zbadać wodę kompleksowo, określić poziom NH4 (bo jak ktoś wcześniej wspomniał może się amoniak pojawić), Ca, Mg też - to z kolei m.in. dla pewności, że zasolenie masz prawidłowo zmierzone (choć skoro ktoś Ci to już sprawdzał nie powinno być problemu; ja się upewniam w ten sposób krzyżowo, że jest ok). Lubię znać komplet parametrów, bo dopiero to nam daje pełen obraz co w szkle siedzi. Szczególnie wtedy, gdy któryś zwierzak czuje się ewidentnie kiepsko.

Ukwiały chowały mi się przed podziałem.. albo gdy coś zjadły dużego... albo gdy miały focha... jak widzisz przyczyn może być wiele. Moje chowały się na max 2 dni i wyłaziły choćby z innej strony skały. Główną przyczyną jednak w Twoim przypadku IMHO są słabe parametry wody i w tym doszukiwałabym się przyczyn zła wszelakiego.

Gdyby to był mój tank i zakładając, że niczego więcej złego się nie znajdzie w wodzie to

- podmianka

- bakterie

- wódeczka (lub pellety, albo inne źródło węgla wg uznania)

- pienidło na mokro

I obserwować/ mierzyć/ zapisywać wyniki. Po tygodniu znów podmianka etc. Jeśli z parametrami nie zawalczysz to faktycznie nie tylko ten ukwiał ucierpi.

Kurcze nie jestem zwolennikiem podmian ale niestety w sobotę zdażyło mi się wylać 120 l wody i zalać nowej .

To jeśli są takie złe te parametry to czemu w gorszych warunkach przeżywał swój rozkwit ?

Słyszałem że ukwiały lubią brudną wodę.

I zastanawiam się jeszcze nad tym czemu 2 ukwiał o nazwie Buitendijkiphymantheus czy jakoś tak, cały czas powiększa swe rozmiary i ulepsza swe kolory ?

Nika proszę Cię.. Nie pisz że wystrzelone w powietrze parametry to normalne i nie trzeba z nimi walczyć bo się nic nie stanie. Nabiłaś postów w takim tempie, a co 2 to brednie.. LPSy to nie tylko proste euphyllie, a wegetacja korali to nie zdrowe korale żyją bo żyją. Miałem ukwiały 2 lata temu .. i też słuchałem takich idiotycznych porad "typu no3 nie zabijaj bo u mnie żyją".. z 5 został mi 1 .. Mimo że żyły i pompowały się kilka miesięcy. Proszę to czyta nowa krew w morszczyźnie i doprowadzisz do krzywdy i zniechęcenia innych posolonych. Kiedy zaczną pchać do młodych nieustabilizowanych baniaków ukwiały i lpsy. Bo Nika tak miała .. :wallbash:

O jest i kolejny kolega co straszy młode pokolenia .

Kolego pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą, dzieki takim osobom jak ty nigdy nie miał bym w domu morskiego akwarium. A tu zonk .

Mam .

600 litrów baniaka z słoną wodą jak cholera, aż dziwne że w takiej słonej wodzie chce coś żyć.

Niko opisuje swoją przygodę z morskim biotopem w normalny sposób nie ukrywa niczego (no może w większości przypadków) i za to ma mieć wypisane takie obelgi od Ciebie że to brednie ?

Przecież Koleżanka sobie tego nie wymyśliła tylko opisuje to co widzi .

To i tak cód że Kobieta w ogóle (wydaje mi się że sama sobie ) założyła akwa morskie i to akwarium funkcjonuje lepiej niż wiele innych .

Na mój gust utrzymanie samych błazenków to już dużo więcej niż utrzymanie Frontozy czy innej słodkowodnej ryby .

Także chwała jej za to że ma to co ma .I na prawdę nie ma się czego wstydzić, wręcz przeciwnie .

I jest to obiektywna ocena tego co tu wypisujesz bo nawet nigdy nie byłem w mieście w którym mieszka ta Forumowiczka, ani ty więc jestem obiektywny . Poza tym nie tylko ja uważam iż taki zbiornik po prostu jest wystarczająco ładny .

A co do tego że nika tak miała :

Podejżewam że znacznie bardziej jej temat będzie pomocny młodym morszczakom niż twoje wypisywanie o idyjotyzmach .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, ukwialy mają sporą tolerancje, ale odwołuje swoje doświadczenia do quadrich i moje sa takie że quadricolor mniej lubi brudek niż np. Cribrinopsis crassa, który u mnie w gorszej jakości wodzie wyglądal lepiej niż quadri. A może to osobnicze zachowania? Ciężko zgadywać co akurat tu gra, bo możliwości jest opór. Zgadujemy jednak, że parametry bo to dało się zmierzyć i obiektywnie mogłyby być lepsze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

O patrz lot tu masz nabijanie postów .

Na rafie zwykle ukwiały (wszystkie) jedzą regularnie (duża ilość planktonu, fitoplanktonu oraz innych żyjątek, a symbiotyczne dokarmiane przez hostów). Każde akwarium jest inne i każdy zwierzak jest inny. Jednego ukwiała jak nie będziesz karmił miesiąc to mu nic nie będzie, a inny zacznie chorować bo nie dostał papu 2 lub 3 razy w tygodniu. Tak więc myślę, że jak spróbujesz podać mu jakieś jedzenie to nie zaszkodzi (ot taki eksperyment żeby sprawdzić czy nie trafiła ci się maruda)

Pozdrawiam i powodzenia

No słyszałem a nawet czytałem na tym forum iż karmić quadri w ogóle nie trzeba.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie teraz siedzę i myślę .

A może to krewetki kukenthali mają coś wspólnego z tym znikaniem mojego ukwiału, od nie dawna to one, u mnie teraz, wciągają aiptazję czy tam anemonię .

u mnie Lysmata Boggessi prawie wykończyły mi Quadri w ciągu 2 dni od wpuszczenia pozostała resztka

przez prawie rok wracał do formy ale się udało


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, ukwialy mają sporą tolerancje, ale odwołuje swoje doświadczenia do quadrich i moje sa takie że quadricolor mniej lubi brudek niż np. Cribrinopsis crassa, który u mnie w gorszej jakości wodzie wyglądal lepiej niż quadri. A może to osobnicze zachowania? Ciężko zgadywać co akurat tu gra, bo możliwości jest opór. Zgadujemy jednak, że parametry bo to dało się zmierzyć i obiektywnie mogłyby być lepsze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

ok więc.

VSv ma wkroczyć do akcji ?

Znam ludzi co mówią mi tak : Panie absolutnie żadna vódka do akwa, zaraz będziesz miał Pan tyle syfu w akwa co w stawie na polu.

no i bądz tu mondry .

Widzę że nie ma ratunku dla mojego quadri . Ale dziękuję wszystkim tym co chcieli pomagać, a nie ganić za to że, się chce pomóc zwierzowi .

u mnie Lysmata Boggessi prawie wykończyły mi Quadri w ciągu 2 dni od wpuszczenia pozostała resztka

przez prawie rok wracał do formy ale się udało

u jest nowy trop a już napisałem tamtego posta.

Straciłem nadzieję a tu masz:

zaraz sprawdzę czy są podobne do kukenthali .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf,ty specjalnie szukasz zaczepki w każdym poście,czy z reguły jestes forumowym trollem..

4 strony bicia piany z gościem który niczego nie chce zrozumieć.

Gdybyś kiedyś chcial w końcu zrozumieć zasady akwarystyki morskiej to przeczytaj jeden raz tylko że zrozumieniem tzn skup się...Dział dla początkujących i zacznij stosować się do utartych ścieżek...bo twoje drogi mają za dużo zakrętów..i slepych uliczek.

Pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U shit

Zaskakująco podobne do moich .

Szeryf,ty specjalnie szukasz zaczepki w każdym poście,czy z reguły jestes forumowym trollem..

4 strony bicia piany z gościem który niczego nie chce zrozumieć.

Gdybyś kiedyś chcial w końcu zrozumieć zasady akwarystyki morskiej to przeczytaj jeden raz tylko że zrozumieniem tzn skup się...Dział dla początkujących i zacznij stosować się do utartych ścieżek...bo twoje drogi mają za dużo zakrętów..i slepych uliczek.

Pzdr.

a tak tak to mój number 2 na liście persona non grata zobacz post wyżej koledzy poradzają jak tylko mogą a ty swoje, z czego ty ulepiony jesteś ?

Z tobą to też sobie nie posiedzę przy butlce .

A i bardzo bym prosił upomieć tych dwóch Panów .

Panowie moderatorzy .

Nie piszą w temacie inni pytają poradzają a oni mi ubliżają aby podać przykład proszę bardzo: troll itp .

Czekam na odpowiednie ruchy może jaki punkt z ostrzeżeniem .

Wszyscy raczej widzą czy to ja ubliża czy koledzy z listy Persona non grata.

Pozdrawiam .

Wracając do tematu :

Wydaje mi się wielce prawdopodobne iż to kukenthali zatakował quadri .

Czy dobrze myślę ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :

Wydaje mi się wielce prawdopodobne iż to kukenthali zatakował quadri .

Czy dobrze myślę ?

Nie...tyle w temacie na temat.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf, pracujesz na kolejnego warna.

Żeby nie było, że nie ostrzegałem...

No nie no nie wytrzymam kolego tego będzie za wiele nawet jak na mnie .

Ok spoko już nigdy więcej nic nawet nie odpiszę tym dwóm Panom, możesz być pewny .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bądz tu mondry .

Nie wchodziłem na to forum przez chyba rok z nadzieją, że coś się zmieni i....

Faktycznie, zmieniły się nicki.

Takie tematy powinny być "hodowane" oddzielnie, bo siłą tapatalk pokazują się jako pierwsze.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober , ale szeryf wie lepiej :)

Nie ma sensu kontynuować tej farsy...

A dla Twojej wiadomosci mam wywalone na ilosc postow bo do szczeacia mi nie sa potrzebne.

A jakbys byl sprytny nacisnalbys w historie edycji i zobaczylbys co napisalem , wycofalem bo mowie pewnie sie szeryf ogarnie jeszcze ale coz.

Tyle w temacie i poza nim.

I nie musisz nic odpisywac nie mam zamiaru czytac tych glupot.

Twoja arogancja , ignorancja i mniemanie o wyzszosc nad reszta uzytkownikow tego forum przerasta juz chyba nawet Twoje ego...

Pzdr.

Edytowane przez Morsik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe. Kaukenthali wyjadaja szkodniki, ale ponoc na quadri czy inne ujwwialy też potrafią zapolować jak zglodnieja. Nie miałam jednak takiej sytuacji a opieram się na przekazach z forum. Może za mało karmisz je, ale z kolei nie zwiekszaj już drastycznie karmienia bez walki z parametrami bo zaliczysz restart.

Szeryf i jeszcze jedna uwaga - nikt Cię tu nie przychodzi atakować, bo nie ma w tym ani przyjemności, ani sportu. Ale jak nas rozcytowujesz na prawo i lewo, porownujesz opinie i stwierdzasz że nie chcemy Ci pomoc to przykro mi, ale ciężko nam będzie znaleźć wspólny język. Peace.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trzeci jestem, a w temacie napisali Ci wcześniej, że masz parametry prawie jak podczas dojrzewania. Już chwaliłeś się, że przeprowadzasz testy na żywych zwierzętach, więc przestań się doszukiwać problemów w krewetkach i zamiast tracić czas na prowokowanie ludzi na forum zrób podmiankę wody lub wypracuj sobie inną metodę na poprawę parametrów wody. Ukwiał Ci będzie wdzięczny.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kosmicznie drogą ... wódkę z ocetem i cukrem

Dodaj jeszcze 7 (chyba) enzymów, które ułatwiają bakteriom wchłanianie tego, czego nie chcemy w akwarium. Info podane przez faceta z Red Sea. Poza tym nie widziałem cukru w składzie.

Ale masz racje. Od tej chwili na azotany polecam tylko Wyborową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zalać Wyborową do akwa zamiast do gardła i Quadri odżyje .

Nie uuu .

Dobre ok .

Wszędzie tylko wódka i wódka temu nalej tamtemu polej inny : ze mną się nie napijesz ..

Nawet quadri potrzebuje do życia procentów szok .

Dobra więc .

Może mi ktoś poradzić na 600 litórw ile tej wódki wlać ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/32494-vsv-method/

Ale radzę poczytać zanim zaczniemy polewać

Wszytko pięknie opisane


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O

Ant nie poznaję Pana .

Dzięki link okazał się niezwykle pomocny .

Zaleje 600-sete do sumpa i do gardła.

Może być na start ?

Kurde ale mimo wszystko to dziwne .

Persona non grata number one: pierwsza daje trafioną w 100 % odpowiedz .

Hmm . jak tu się na tym forum odnaleść no nie wiem ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, a robisz w ogóle podmiany wody? To tak w kwestii uzupełniania pierwiastków. No i czy masz wydajny odpieniacz? Inaczej wlewanie wódki nie zadziała. Nie zadziała też jak nie będziesz dawkował codziennie. Odnośnie dawki musisz sobie wyszukać tu na forum albo gdzie indziej. Osobiście nie stosowałem i nie wiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, a robisz w ogóle podmiany wody? To tak w kwestii uzupełniania pierwiastków. No i czy masz wydajny odpieniacz? Inaczej wlewanie wódki nie zadziała. Nie zadziała też jak nie będziesz dawkował codziennie. Odnośnie dawki musisz sobie wyszukać tu na forum albo gdzie indziej. Osobiście nie stosowałem i nie wiem tego.

tak zrobiłem niestey podmianę 120 l piałem o tym wcześniej .

Ale dawkowanie wódki może okazać się super .

Żadko kiedy piję sam ale zawsze można się napić z kumplem.

Nemo mnie lubi .

Wkońcu to ja go uratowałm Doris też mnie uwielbia chociaż ona mało się wycierpiała tylko 2 tyg horowała na ospę .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleje 600-sete do sumpa i do gardłą.

Przeczytaj po tem pisz

Zaczynamy od 1 .. na nie od 600 - albo piszesz o pojemności akwa

Resztę doczytaj żeby nie było że źle piszemy


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj po tem pisz

Zaczynamy od 1 .. na nie od 600 - albo piszesz o pojemności akwa

Resztę doczytaj żeby nie było że źle piszemy

600 - sete czyli sześć setę zdrobnienie od 600 ml.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przeczytać ten temat

http://nano-reef.pl/topic/16531-vodka-method/

Też cię zainteresuje...

Poczytaj też jaki sprzęt jest potrzebny do obu tych metod.

Żeby nie było że wujek zły...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosżę:

Teraz tu już na pewno łyknę i drugą za wujka bobra .

Persona non grata : number two daje 2 ładną odpowiedz, na trzeżwo tego nie ... :wine:


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pij. Tylko czytaj ...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.