Skocz do zawartości
Dexter2k13

Problem z temperatura w upały.

Rekomendowane odpowiedzi

Jednostke zewnetrzna chcialem dac na elewacje,ale spoldzielnia nawet nie chciala gadac. Stoi wiec na balkonie,w telefonie mam tylko zdjecie z przymiarki i tak faktycznie stoi,na czerwono zaznaczylem jak ida pezewody,w progu drzwi przykryte sa plastikowym korytem. Co do glosnisci nie jest zle i raczej nikomu nie powinno przeszkadzac,no chyba ze na takiej samej zasadzie jak ze skroplinami.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziareczka to podstawa. Długo się zastanawiałem ... ale jednak zainwestowałem w używkę Teco.

Problem przegrzania zniknął ...

W pokoju ponad 30 w akwarium 25.5. Maszyna stoi 40cm od zbiornika a i tak wydajność ma superową. Ma jednak dwa mankamenty ... pierwszy to histereza 1st ale w zbiorniku realnie to 0,5st.

Załącza się raz na 2 godziny i aby schłodzić wodę o 1 st potrzebuje od 20 do 30 minut pracy.

Drugi mankament to to że jednak dość głośno pracuje.

Ale szczerze polecam

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pod warunkiem że stoi np. w piwnicy a nie oddaje ciepła "wyssanego" ze zbiornika do pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek a ile dales za montaż?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem razem z montazem,ale sam montaz to ok.700zl. Jesli chodzi o utrzymanie stabilnej temperatury w akwarium,to tak jak pisze R.I.P,chlodziarka jest lepsza. Klimatyzator zalaczam wg potrzeb,co nie gwarantuje stabilnej temperatury w akwarium,chcac uzyskac taka stabilnosc,klima by musiala chodzic 24h.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylator daje rade bardziej mysle o sobie bo na 8 pietrze mam piekielko.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia - no tak się składa że chłodziarka stoi 40cm od akwarium i daje sobie radę.

Okno uchylone i żadnych problemów nie ma.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostke zewnetrzna chcialem dac na elewacje,ale spoldzielnia nawet nie chciala gadac..

baszurek nadaje mobilnie...

U mnie moze byc inaczej troche, bo troche tych jednostek wisi, praktycznie pod kazdym balkonem na partrze (w tym i pod moim). Na najnizszej kondygnacji od strony ulicy sa banki, sklepy i inne przybytki. Wiec od strony podworka pod balkonami maja wywieszone klimy. Co prawda o ile pamietam to chyba musieli zbierac podpisy ze zgoda.. ale wyglada na to, ze sam zarzad wyraza zgody na montaz na elewacji.

Zawsze moge uzyc argumentu typu... "czemu ja nie moge, a pod moim balkonem wisi?" I albo upierac sie o pozwolenie, albo upierac sie o demontaz tego co jest, taki maly szantaz :).

Jezeli mialby stac na balkonie... to by to wygladalo jak u Ciebie tylko mialbym po lewej stronie stojac w drzwiach na balkon.

Jak wypusciles przewody? Wierciles sciane, czy jakos pod drzwami, obok drzwi? W sumie skoro pod moim balkonem wisi, i dali zgode na dziure w scianie, to czemu mi maja nie dac? Najlatwiej byloby po prostu sobie zrobic, i miec w D. Ale dla pewnosci zadzwonie w poniedzialek i sie dowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Reksiu miałem 27. Na szybkim patencie dodałem 3 wentylatorki ale przez godzinę temp nie spadła nawet o 0,1 ...

Będę próbował umieścić je bardziej nad taflą wody ale czy to pomoże ?

Chłodziarka super ale drogi pomysł nie będę inwestował w coś w cenie baniaka ...

Klima spoko ale na wynajmowanym mieszkaniu raczej też odpada ...

I taka to dola akwarysty

Co do skroplin to np u mnie w robocie przy klimach w pomieszczeniach są normalnie rurki i podstawione butle takie 20l. Możesz ją trzymać gdzie chcesz byleby nie zapomnieć o opróżnianiu :chris:


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy split z nabitym czynnikiem są do kupienia na alledrogo bezpośrednio od dystrybutorów.

20h wlasnej pracy w pojedynkę i na gotowo wszystko podłączone. Rybki i mieszkańcy domu odczują wyraźne korzyści. Przy okazji wyjazdów i braku możliwości wietrzenia klimatyzacja wyraźnie zmniejsza poziom wilgotności w pomieszczeniu z akwarium. koszty rozkładamy pół na pół - rodzina i hobby :)


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy split z nabitym czynnikiem są do kupienia na alledrogo bezpośrednio od dystrybutorów.

20h wlasnej pracy w pojedynkę i na gotowo wszystko podłączone. Rybki i mieszkańcy domu odczują wyraźne korzyści. Przy okazji wyjazdów i braku możliwości wietrzenia klimatyzacja wyraźnie zmniejsza poziom wilgotności w pomieszczeniu z akwarium. koszty rozkładamy pół na pół - rodzina i hobby :)

Zestawy są nabite, ale tylko te stare modele z wyprzedaży.Najnowsza seria klimatyzatorów na 410 nie może być nabita i wystawiona w sklepach (castorama itp).Większość klim supermarketowych jest typu on/off lub taki udawany inwerter co za tym idzie są prądożerne.Jeśli już będziecie szukać najnowszych nabitych inwerterów to patrzcie po hurtowniach sprzętu chłodniczego (oni mogą mieć nabite) Następna sprawa jest taka że zamontować zestaw to nie problem.Kłopot jest tylko przy kielichowaniu przewodów (trzeba mieć czym) i trzeba w przewodach zrobić próżnię.Jak połączycie zestaw i puścicie gaz bez próżni to wilgoć i powietrze w przewodach szybko wykończy kompresor a i rachunek za prąd będzie większy.Ja zamontowałem wszystko sam, a na zrobienie próżni podleciał fachowiec i w 15 min załatwił sprawę pozytywnie.Za taką usługę biorą ok 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zalatwic sprawe skroplin zeby sasiadowi nie kapalo na glowe?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zalatwic sprawe skroplin zeby sasiadowi nie kapalo na glowe?

Ja mam wyprowadzoną rurkę w poziomie jakieś 70 cm poza krawędź balkonu i woda kapie sobie na trawnik przed blokiem.Myślę że takie rozwiązanie nikomu nie przeszkadza ,a i trawa na średnicy 1m jest ładniejsza (jak by co to podlewam trawę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie, a ile orientacyjnie litrow skroplin dziennie idzie z takiej jednostki 2,5 kw?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile litrów bo trzeba by łapać i mierzyć.Ilość skroplin jest zmienna, ale teraz mam za oknem jakieś 35C a w domu klima ustawiona jest na 23C, to woda leci ok 30 dużych kropli na 10sec.

Oczywiście że można zrobić samemu taką chłodziarkę.Czy widziałeś ile narzędzi trzeba użyć do takiego DIY. A tak ogólnie to według mnie durnym pomysłem jest chłodziarka wody, jeśli nie wyprowadzimy jej z pomieszczenia w którym jest akwarium (pisał też o tym Silvia).Spada wtedy wydajność urządzenia i męczymy się w parniku.Oczywiście na prądzie też oszczędności wielkich nie ma( w porównaniu do klimy).

Edytowane przez robbi2708 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty za głupoty opowiadasz ....

To co ...? ...zwykłą lodówkę też powinno się trzymać w piwnicy lub za oknem? ... przecież ona działa na takiej samej zasadzie jak chłodziarka z przeznaczeniem do akwarystyki.

Dajcie sobie już spokój z tymi wywodami bo nigdy nie mieliście do czynienia z tym urządzeniem a macie bardzo dużo do powiedzenia i to jeszcze bez sensu.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i to jeszcze bez sensu.

PK

o wyższości "świąt" była już dyskusja nie raz - jedni chwalili sobie inni wręcz przeciwnie

ja jednak wolałbym żeby "spaliny" (ciepłe powietrze) były wyprowadzane z pokoju na zewnątrz (dlatego pisałem o piwnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze dobierzesz chłodziarkę do swojego zbiornika oraz średniej/letniej temperatury w swoim mieszkaniu to wynoszenie tego urządzenia w chłodniejsze miejsce nie jest w ogóle potrzebne.

Oczywiście gdybym mógł wyniósłbym ją do innego pomieszczenia ze względu na hałas ale nie mam takiej możliwości ...a i instrukcja montażu również nie przewiduje jakiś większych odległości instalacji maszyny od chłodzonego akwarium.

U mnie wystarczy wentylator pokojowy i otwarte okno które skieruje ciepłe powietrze z chłodziarki w odpowiednim kierunku.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty za głupoty opowiadasz ....

To co ...? ...zwykłą lodówkę też powinno się trzymać w piwnicy lub za oknem? ... przecież ona działa na takiej samej zasadzie jak chłodziarka z przeznaczeniem do akwarystyki.

Dajcie sobie już spokój z tymi wywodami bo nigdy nie mieliście do czynienia z tym urządzeniem a macie bardzo dużo do powiedzenia i to jeszcze bez sensu.

PK

Tylko, ze lodowka ma do ochlodzenia kilkaset litrow powietrza i kilka kilogramow miecha w zamrazarce. Nijak ma sie to do ochlodzenia kilkuset litrow wody. Cieplo wlasciwe wody to 4200, powietrza ledwie 1000.... i to J/kG.

Kilogram wody to litr, ale kilogram powietrza ... metr szescienny, czyli 1000 litrow. Czyli roznica miedzy ogzrewaniem, czy chlodzeniem danej objetosci wody a powietrza to jakies 4200 razy.

Pozatym... w lodowce jest zimno tylko dlatego, ze wydala ona cieplo z wewnatrz na zewnatrz. Idz do kuchni i dotknij plecow lodowki...

Oczywiscie, ze mozna ochlodzic akwarium w ten sposob. Ale tym samym podnosi sie temperature pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat mam 300 puszek piwa i ..???

Widać że nie widziałeś nigdy wnętrza chłodziarki do akwarium ale masz masę głupot do powiedzenia więc nawijaj - ja kończę mój udział w tej dyskusji.

Kupujcie i zakładajcie klimy - polecam!!!!!!!!!!!!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie wystarczy wentylator pokojowy i otwarte okno które skieruje ciepłe powietrze z chłodziarki w odpowiednim kierunku.

PK

właśnie ... a mając klimę (choćby przenośną) - zamykam drzwi/okna i nie piekę się w 30-stu kilku stopniach (podgrzewany jeszcze przez chłodziarkę) ... patrząc jak rybki się ze mnie śmieją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy są nabite, ale tylko te stare modele z wyprzedaży.Najnowsza seria klimatyzatorów na 410 nie może być nabita i wystawiona w sklepach (castorama itp).Większość klim supermarketowych jest typu on/off lub taki udawany inwerter co za tym idzie są prądożerne.Jeśli już będziecie szukać najnowszych nabitych inwerterów to patrzcie po hurtowniach sprzętu chłodniczego (oni mogą mieć nabite) Następna sprawa jest taka że zamontować zestaw to nie problem.Kłopot jest tylko przy kielichowaniu przewodów (trzeba mieć czym) i trzeba w przewodach zrobić próżnię.Jak połączycie zestaw i puścicie gaz bez próżni to wilgoć i powietrze w przewodach szybko wykończy kompresor a i rachunek za prąd będzie większy.Ja zamontowałem wszystko sam, a na zrobienie próżni podleciał fachowiec i w 15 min załatwił sprawę pozytywnie.Za taką usługę biorą ok 100zł.

Pisałem wcześniej o nabitych split z portalu aukcyjnego, wprost nie piszą, że są nabite bo nie mogą i instalatorom zabierają pracę. Są to najnowsze urządzenia split inwertowe, a nie on-off starego typu.

Przewody zamawiamy na wymiar (z odpowiednim zapasem) już izolowane i kielichowane.

Oczywiście właściwą sprawą jest wykonanie próżni która sprawdzi szczelność układu jak i osuszy go z wilgoci - mówimy tu o próżni w dwóch przewodach miedzianych np po 5 m oraz w jednostce wewnętrznej.

Niemniej sposobem domowym z już wstępnie nabitym czynnikiem, który znajduje się w dużej jednostce zewnętrznej bez problemu używając zaworu serwisowego trójdrożnego uwalniamy czynnik z dużej jednostki "przepłukując" instalację i małą jednostkę.

Podkreślam jest to sposób DIY (takie akwaryści lubią najbardziej) i nieekologiczny przy uruchamianiu.

Jak można to na tym etapie o czym wspomniał kolega wzywamy fachowca - któremu nie zawsze patrzymy na ręce i może wykonać to opisaną metodą :)

Jeśli coś pójdzie nie tak to klima nie pochodzi z pewnością tygodnia bo ucieknie czynnik, którego zbyt niskie ciśnienie nie pozwoli na uruchomienie kompresora - czyli go nie uszkodzimy.

Poprawność systemu sprawdzimy mierząc różnicę temperatur powietrza zasysanego i wylatującego z jednoski wewnętrznej i powinna ona wynosić nie mniej niż 10-12 stopni Celsjusza. Dodatkowo np przy jednostkach inwerterowych o których piszę o mocy 3,5KW pobór mocy nie powinien przekroczyć 600-900W.

U mnie system działa drugi sezon i nie narzekam.

Podpisuję się pod tym ja i nie mam nic wspólnego poza nazwiskiem z klimatyzacjami.

Pozdrawiam Michał Klima

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.