Skocz do zawartości
Dexter2k13

Problem z temperatura w upały.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w dzień temperatura w zbiorniku dochodzi di 27,5 -28 stopni. walczyć z tym? czy zostawić? grzałka wyłączona. czy starać się jakoś schładzać wodę ? a jak schładzać to w jaki sposób? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze prosciej,niz pisze silvia :mellow: .

1c2885e7ff1201b7862fdb8401788865.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze prosciej,niz pisze silvia :mellow: .

1c2885e7ff1201b7862fdb8401788865.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Sugerujesz schładzanie Danielsem ? :D\

A tak na poważnie to tematów jest sporo. Jeśli teraz masz tyle to szybko myśl o jakimś patencie bo to dopiero początki upałów.

Na szybko:

- Doraźnie butelki z wodą w zamrażalnik i do baniaczka. W zapasie parę i nazmianę. Pomaga obniżyć temp o kilka stopni ale trzeba pilnować.

- Wentylatorki - nawiew na taflę wody. Możesz kupić gotowce pod akwarium lub zmontowć samodzielnie od choćby pod zasilacz z komputera typu PC

- Chłodziarka akwarystyczna - ale to drogi biznes.

- Wiatrak domowy - zmaiast schładzać rodzinę niech daje na akwarium

- Może wkłady do lodówek turystycznych ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz schładzanie Danielsem ? :D\

Nie,jak widzisz Jack "wyszedl" w zime na potrzeby dogrzewania ;). Schladzanie butelkami z woda,czy tez wkladami do lodowek turystycznych,jest naprawde malo efektywne. Probowalem w Reefmaxie - dwie zamrozone litrowe butelki,wrzucone do glownego zbiornika obnizaly temperature zaledwie o kilka dziesiatek stopnia. Doraznie ratowalem sie unoszac na kilka centymetrow pokrywe i stawiajac duzy wentylator skierowany na przednia szybe. A jesli chodzi o chlodziarke,to zdecydowanie wolalem dolozyc tysiaka i zalozyc klime :) . Mieszkam na IX pietrze (przedostatnie) okna wszystkich trzech pokojów skierowane na poludniowy-wschod (jedynie kuchnia z malym oknem skierowanym na polnoc i tylko tam jest chlodno) i jednostka 2,5kW robi swietna robote.

A juz ogladanie meczu z zimnym piwkiem w klimatyzowanym pomieszczeniu - bezcenne :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek jaki koszt takiej klimy

Rozumiem pokuj chłodzidz

Ile produ łyka

Mam pokuj od południowej :(

Wczorj na term.za oknem o 15:30 miałem 43C :(

Mozesz zapodac linka

Nad akwa 5x cool i tak wczoraj miałem 29C w akwa dzis rano w akwa 27C

Wiatraki chodza od paru dni 24h


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie "mobilni" ... On tam ma chyba 500l do schłodzenia ... butelki czy woreczki z lodem musiałby zmieniać co kilka minut :p

oczywiście że klima najlepsza (dla domowników też :) )

u mnie sprawdza się właśnie taki went z klipsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek jaki koszt takiej klimy

Rozumiem pokuj chłodzidz

Ile produ łyka

Mam pokuj od południowej :(

Wczorj na term.za oknem o 15:30 miałem 43C :(

Mozesz zapodac linka

Nad akwa 5x cool i tak wczoraj miałem 29C w akwa dzis rano w akwa 27C

Wiatraki chodza od paru dni 24h

Ja placilem niecale 2,5k z montazem,wprawdzie chinczyk,ale sprawdzony,kolega mi polecil,jego znajomy handluje tym od kilku lat. Model to KFU-09HRD,maksymalny pobor mocy to niecale 1kW,wystepuje tez podobny sprzet pod nazwa Midea,a chcac kupic cos bardziej firmowego minimum tysiaka musisz dolozyc. Mieszkanie ma 55m kw.,jednostka jest w pokoju ok.21m kw.,wejscia do pozostalych pokojow bez drzwi,po kilku godzinach pracy zdecydowanie chlodniej w calym mieszkaniu,aczkolwiek trzeba miec swiadomosc,ze przy takim rozwiazaniu efektywnie jest naprawde chlodzony pokoj,w ktorym jest jednostka.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np chłodzę klimatyzatorem przenośnym. Co prawda kosztował 2k ale splita nie mogłem założyć ze względu że elewacja jest zabytkiem.... Ten przenośny chłodzi pokój 17m2 (3m wysoki) do ok 24stopni na luzie więc w akwarium dobra temperatura a i ja nie cierpię :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np chłodzę klimatyzatorem przenośnym. Co prawda kosztował 2k ale splita nie mogłem założyć ze względu że elewacja jest zabytkiem.... Ten przenośny chłodzi pokój 17m2 (3m wysoki) do ok 24stopni na luzie więc w akwarium dobra temperatura a i ja nie cierpię :)

też dzisiaj sobie kupiłem co prawda używany ale sprawny klimatyzator przenośny. pokój ma myśle do 15m2. rura za okno klima w pokój i zobaczymy. Dzisiaj temperatura skoczyła mi aż do 29 stopni. także kolorowo nie było. ryby Widzę, że borsuk lekko kolor stracił z ogona. Myslę, że przez temperature. tera czekać bo klimatyzator załączyłem i chłodzi. dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie desperacko szukam rozwiazania.... ale bardziej dla siebie niz dla akwa. Akwa 27, ale pracuje tylko 1 wentylator z 2. Za to w mieszkaniu 28.6 z wilgotnoscia rzedu 70%...

Powoli odchodze od zmyslow.... I rzuca mna, "ubrac sie, jechac do casto i kupic klimatyzator" a "zalozyc splita".

Roznica w cenie nieduza, a split napewno wygodniejszy... ale czas realizacji dalszy... A ja umieram JUZ :).

Chyba musze przecierpiec do poniedzialku i zamowic splita...

Baszurek, pytanie do Ciebie.

Czy takie 2,5kW daje rade? Pracuje ciagle, czy jest w stanie ochlodzic i sie wylaczyc? Mieszkanie mam podobnej wielkosci (albo malosci :), ledwo 50m). Jak zmienily sie rachunki za prad, odczules cos? Gdzie masz odprowadzone skropliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden wentylator od zasilacza komputerowego spokojne schladza na 28 stopni a dwa to juz by bylo 25 stopni do tego sterownik od skalara i hula.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czasem zaden wentylator nie schodzi zbiornika :) albo klima albo chłodziarka .... przykładowo teraz mój baniak chłodze wentylatorem dużym i przez godzine spadło o 0,2stopnia a przy wiekszych temperaturach to nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niestety czasem zaden wentylator nie schodzi zbiornika :) albo klima albo chłodziarka .... przykładowo teraz mój baniak chłodze wentylatorem dużym i przez godzine spadło o 0,2stopnia a przy wiekszych temperaturach to nie da rady

da radę - o ile nie masz za dużej wilgotności (czasem trzeba otworzyć okno )

teraz za oknem w cieniu mam 31,5 , w pokoju 29-30 a zbiornik 26,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(przy zamkniętym oknie/balkonie zbiornik dobijał do 28st)

a mieszkam na 11 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę - o ile nie masz za dużej wilgotności (czasem trzeba otworzyć okno )

teraz za oknem w cieniu mam 31,5 , w pokoju 29-30 a zbiornik 26,5

Dokładnie, ja w pokoju mam 31,a na dworze 35 (tak wskazuje termometr w samochodzie w czasie jazdy). Natomiast akwarium chłodzi jakiś chiński wentylatorek składający się z sześciu sześćdziesiątek i w akwa jest 26 stopni. Całkiem jestem zaskoczony wydajnością, jednak klima byłaby komfortowa dla akwarium i mieszkańców mieszkania. Coraz bliższy jestem zamontowania klimy, tylko co moja spółdzielnia na to, muszę się w przyszłym tygodniu dopytać.

Pozdrawiam,

Norbert


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura wody spadła już do 27 stopni. Ryby wydają się spokojniejsze. klimatyzator przenośny ustawiony na 24. Trzeba czekać. mam nadzieję, że takie skoki temperatur nie wpłyną źle na kondycję zwierzaków. w Pokoju w którym "żyję" temperatura jest ponad 30 stopni, ale ważne aby zwierzaki czuły się dobrze ;)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to idę na rekord: w pokoju wczoraj 34 c w akwa bylo 27 - 3 wiatraki komputerowe chłodzące akwa jakoś dają radę, za to ja umieram hehehe.

Wczoraj dowiedziałem się że klima z castoramy za montaż jakieś 600 - sam split od 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy okna otwarte szeroko, rano wychodząc z domu zamykam a opuszczone rolety odcinają światło i nagrzewanie się pokoju.

Po powrocie wkładam do sumpa zamrożoną butelkę z wodą. Troche fatygi ale w akwarium maximum 27st.

Wentylatorów jeszcze nie mam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek, pytanie do Ciebie.

Czy takie 2,5kW daje rade? Pracuje ciagle, czy jest w stanie ochlodzic i sie wylaczyc? Mieszkanie mam podobnej wielkosci (albo malosci :), ledwo 50m). Jak zmienily sie rachunki za prad, odczules cos? Gdzie masz odprowadzone skropliny?

W zasadzie to daje rade,raczej zaden klimatyzator nie dziala tak,ze schlodzi i sie wylaczy. Duzego doswiadczenia w uzytkowaniu klimatyzacji nie mam,bo to wlasciwie swiezy nabytek. Do tej pory uzywalem w trybie chlodzenia,ustawiajac 23-24 stopnie i do tylu faktycznie temperatura spadala,dzis niestety musialem zadac 22 stopnie,zeby w pokoju bylo 25,musze potestowac w trybie auto,tu teoretycznie regulacja powinna byc precyzyjniejsza. Rachunku za prad jeszcze nie mialem,ale nawet jesli to bedzie sto pare zlotych wiecej miesiecznie,to nie jest przeciez kwota rujnujaca domowy budzet. Wykropliny w pierwotnej wersji byly wyprowadzone jakies pol metra prostopadle za balkonem,niestety monterzy stwierdzili,ze wczesniej czy pozniej ktos pojdzie do spoldzielni (a raczej wczesniej i to nie dlatego,ze bedzie mu kapac,tylko ze cham z gory zalozyl sobie klime :p ),dalem sobie wiec spokoj i postawilem na balkonie plastikowa,dosyc duza skrzynke do kwiatow (pewnie z 50 litrow) i co 2-3 dni wylewam.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie skropliny mnie najbardziej interesuja, w drugiej kolejnosci glosnosc... Bo co jak co, ale ludzie sa zawistni, wredni i zazdrosni. I o ile kapiaca woda, czy chodzacy wentylator nie jest uciazliwy, to dla zasady mozna sie do!@$%^, bo jak mowisz "cham ma klime".

U mnie ze skroplinami jest o tyle mozliwe rozwiazanie, ze tam gdzie u Ciebie stoi ta komoda, to ja mam drzwi do kuchni. Reszta instalacji wygladalaby podobnie. A, ze w kuchni i tak mam blat dookola, rowniez pod oknem, to wyszedlbym przez sciane do kuchni pod blatem i poscil wezyk ze skroplinami pod blatem wzdluz sciany az do zlewu.

W poniedzialek zadzwonie do zarzadu i sie zapyt6am jak to wyglada wszystko.

Jednostke zewnetrza powiesiles na elewacji? Pod balkonem sasiada z gory? Czy postawiles u siebie na podlodze balkonu?

Zastanawiam sie nad Zibro, takim wlasnie Kaisai (nie wiem czy ten sam model), albo Hyundai. Roznica chyba nie jest dramatyczna... A placic jakies chore pieniadze za toshibe czy daikina.... i tak wszystko w chinach robione..

EDIT: Moglbys wrzucic zdjecie jednostki zewnetrznej, gdzie i jak jest ustawiona?

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.