Skocz do zawartości
Dexter2k13

Problem z temperatura w upały.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Reksiu miałem 27. Na szybkim patencie dodałem 3 wentylatorki ale przez godzinę temp nie spadła nawet o 0,1 ...

u mnie wentylator taki stojący dmuchał w sump z 6 godzin i temp spadła o 0.3 :) dokładnie był umieszczony na ściankach sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - sorki że w czyimś temacie ale nie chcę specjalnie robić nowego

W mieszkaniu w lecie mam 30 stopni jak nawet więcej

I czy do zbiornika 40x25x30h (30l) wystarczy 1 moduł chłodzący z aquaela nano cool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już jeden kupiony i nwm czy nie będzie potrzebny drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie.

Klima zalozona i dziala. Zostalo mi poprowadzic wezyk ze skroplinami do kanalizacji w kuchni, ale dzisiaj juz zbyt pozna godzina na wiercenie dziur...

Fotka, z telefonu, jak widac jeszcze z pola bitwy. Zostalo posprzatac.

Klima chodzi bardzo fajnie. Model 12000Btu, na wylocie 12-13*C. Jednostka zewnetrzna pracuje nie glosniej niz lodowka i praktycznie nie wytwarza wibracji.

Zakladalem sam.

post-22756-0-68112300-1468086483_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem od kolegi z forum chłodziarki za 300. Dolozylem sterowanie z profiluxa i węże za 20zl. Odmalowalem i jest cacy. Mam salon 70m2 i nie jestem zwolennikiem klimy. Ważne ze zwierzaki się cieszą. Jak się schlodzi na dworze to dołączam 2 szybko złączki i do garażu chlodziarke.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ale jaka chłodziarka ?typowa do aqa ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stalo sie.

Klima zalozona i dziala. Zostalo mi poprowadzic wezyk ze skroplinami do kanalizacji w kuchni, ale dzisiaj juz zbyt pozna godzina na wiercenie dziur...

Nie wiem czy to jest najlepszy pomysl - poniewaz brak bedzie zasyfonowania,moze Ci walic w mieszkaniu kanalizacja. I powinna byc raczej rurka 1/2",bo cienki wezyk z czasem moze sie przypchac.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chłodziarka kontra klimatyzacja , niestety wygrywa chłodziarka.

Sam osobiście wiem z doświadczeń ostatnich ciepłych dni : klimatyzacja ustawiona na 25 st. - temperatura w akwarium 29 st. ; klima chodziła bez przerw .

Kupiłem używaną TECO TC 15 w cenie 1/4 klimatyzacji , oczywiście podłączyłem w ostatniej chwili - stoi na balkonie 5 m od akwa , w dwie godziny temperatura spadła do 26 st. i utrzymuje się bez problemu

Miałem też przygotowaną lodówkę na balkonie , ale zdałem sobie sprawę , że browar się chłodzi kilka godzin , a co dopiero 500 l :) i nie tędy droga, a trafiła się okazja i szczerze polecam

Ustawienie klimatyzacji na 22 st. pewnie jest droższe, niż chlodziarki na 26 st.

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) klimatyzacja ustawiona na 25 st. - temperatura w akwarium 29 st. ; klima chodziła bez przerw . (...)

lampa albo pompy grzeją Ci wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jedno i drugie , tego nikt nie uniknie...

tylko opisywałem stan faktyczny i starałem się być obiektywnym.

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka jakiejś włoskiej firmy no name. Podłączyłem krótki obieg z sumpa żeby można było szybko odłączyć jak nie będzie potrzebna. Co do źródeł ciepła ......... LED 400W grzeje niemiłosiernie w południe, pompa odpieniacza, pompa reaktora peletek - wszystko w sumpie i grzeje. Chłodziarka sterowana z profiluxa + dodatkowo sterownik pid do agregatu w upalny dzień włączą się w cyklach 1h pracy / 30min przerwy w zależności od stopnia nagrzania pomieszczenia. Ponieważ bez chłodziarki temperatura skakała do 29-30 stopni klima nic by nie dała. Nawet ustawiona na 22 stopnie w domu pewnie zbiłaby do 27-28 temp wody co mi nie odpowiadało. Więc potwierdzam wyższość chłodziarki nad klimą.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najlepszy pomysl - poniewaz brak bedzie zasyfonowania,moze Ci walic w mieszkaniu kanalizacja. I powinna byc raczej rurka 1/2",bo cienki wezyk z czasem moze sie przypchac.

baszurek nadaje mobilnie...

Rurka to 16mm wiec spokojnie... w zasadzie to waz :)

Pozatym wszystko jest przemyslane i podlaczenie bedzie za syfonem, wiec nic nie bedzie czuc.

Nie przecze, ze chlodziarka to dobre rozwiazanie. Bo napewno lepiej utrzyma stala temperature niz klima. W koncu reguluje temperature wody bezposrednio.

Jednak u mnie w mieszkaniu bywa bardzo goraco. Szczegolnie od naslonecznionej strony. Mieszkanie mam tak cieple, ze w zasadzie zima nie musze nawet odkrecac grzejnikow, bo wystarczajaco sie grzeje od samych pionow i urzadzen elektrycznych, i wtedy mam 22-24*C. Przy zakreconych grzejnikach. Wiec wyobrazcie sobie latem, kiedy jest goraco, do tego wszystkie te urzadzenia, ktore oddaja cieplo do otoczenia... i sie robi jak w piekarniku.

Wiec klima jest dla mnie, a w nastepnej kolejnosci dla rybek.

W szafce z sumpem mam wentylator 140mm, i 2x80 w pokrywie (zalozeniem byla dobra wentylacja i eleiminacja zjawiska wykraplania wody na pokrywie/szafce). Jak chodzi tylko ten w sumpie to temp siega 28*C, jak chodzi w sumpie i 1 w pokrywie to jest okolo 26, jak chodza wszystkie 3 to jest cos okolo 24*C. Tak wiec temperatura akwarium nie jest dla mnie wielkim problemem, bo z akwarium energie mozna odprowadzic.

Gozej, ze ta energia daje sie we znaki domownikom (mi i zonie), szczegolnie w upalne dni.

Dlatego klima.

A co do kosztow... coz... mnie to kosztowalo.... mniej niz 2400 (podliczylem w duzym zaokragleniu w gore), a mozna kupic taniej, mniejszy model. To jest koszt porownywalny do nowej chlodziarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa odpieniacza , obiegowa , chłodziarki (opcjonalnie) , dolewki i same lampy ; to wszystko podbija temperaturę

Nie da się od tego uciec i wiem , że klimatyzacja średnio sobie z tym radzi. Natomiast chłodziarka daje komfort stałej temperatury , zwłaszcza taka z grzałką i uv...


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.