Skocz do zawartości
Engell1

gotowe produkty Baling do soli Red Sea Coral Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tu na forum jest napisane bodajże , że aby stosować tradycyjną metodę Balinga trzeba używać "soli bez soli".

Ja się jakoś boję kombinowania i używam normalnej soli Red Sea Coral Pro i chciałbym używać jakieś gotowe produkty w formie cieczy do podnoszenia wapna, magnezu i innych pierwiastków dlatego pytanie :

  • jakie produkty do takiej soli polecacie
  • jaką pompę dozującą polecacie? na 4 czy na 6 pomp ? Czy Jebao DP4 wystarczy czy też ATI DP6 , różnica w cenie niewielka a jednak 2 pompy więcej . . .

z góry dzięki

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tu na forum jest napisane bodajże , że aby stosować tradycyjną metodę Balinga trzeba używać "soli bez soli".

Ja się jakoś boję kombinowania i używam normalnej soli Red Sea Coral Pro i chciałbym używać jakieś gotowe produkty w formie cieczy do podnoszenia wapna, magnezu i innych pierwiastków dlatego pytanie :

  • jakie produkty do takiej soli polecacie
  • jaką pompę dozującą polecacie? na 4 czy na 6 pomp ? Czy Jebao DP4 wystarczy czy też ATI DP6 , różnica w cenie niewielka a jednak 2 pompy więcej . .

z góry dzięki

pozdr

Stosowanie soli bez soli przy metodzie Ballinga nie wyklucza stosowania zwykłej soli.

Ja prowadzę zbiornik na soli Red Sea i podaję pełnego Ballinga firmy FM łącznie z solą bez soli.

Jaki dozownik kupisz taki będzie dobry . Do Ballinga wystarczy Ci z 4 pompami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem będziesz miał coraz więcej NaCl, przy tym samym zasoleniu na refraktometrze. Kosztem innych soli, które są potrzebne w akwarium. Prawdopodobnie to zjawisko jest odpowiedzialne za 'Old Tank Syndrome". Później jedyne lekarstwo to 100% podmiana wody, a to się może źle skończyć w dojrzałym zbiorniku.

Ładnie to opisał Tester na Reefhubie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FunWorld masz na mysli ze nie stosowanie soli bez soli spowoduje zwiwkszenie zasolenia?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to nie tylko NaCl czyli sól kuchenna. Refraktometr pokazuje sumę wszystkich soli. Jeśli nie będziesz używał SBS to poziom NaCl będzie rósł (efekt uboczny procesu kalcyfikacji), a refraktometr będzie Ci wciąż pokazywał poziom jak wcześniej. Woda będzie uboższa w inne potrzebne sole.

Mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem ;)

Tutaj ładnie to jest ukazane w postaci krótkiego filmu

http://reefhub.pl/so...osowac-czy-nie/

Albo tutaj w formie do czytania

http://reefhub.pl/sol-bez-soli/

Ja też chciałem pominąć SBS, ale się okazało, że AquaForest jest dostępny lokalnie i na ebayu i można go sobie bez problemu zamówić. Koszt też jest OK, bo z 800g SBS robisz 32 litry roztworu do ballinga.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie chcesz rozrabiac sam ballinga to są w sklepach już gotowe, w bankach 5 czy 10l. Np AF czy w jadwidze morskiej chyba widziałem po prostu już w baniaku rozrobione bez micro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę pytanie, które zapewne i tak by padło o podmianki i wyrównywanie prawidłowych proporcji soli:

http://nano-reef.pl/topic/80432-jak-sprawdzic-ile-nacl-mam-w-wodzie/page__st__20#entry818047


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ja nie chcę rozrabiać żadnych roztworów bo nie mam czasu ani ochoty więc chcę iść w gotowce ... Jest pełno firm oferujących płyny do podnoszenia ca, mg i innych pierwiastków ale wlasnie mi chodzi o to czy trzeba w takim wypadku stosować sól bez soli ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozwiązania, które ja widziałem nie uwzględniają SBS. Nie znaczy to, że są to słuszne założenia, które gwarantują długofalowy sukces.

Ludzie z pięknymi akwariami pełnymi SPSów RACZEJ RZADKO kupują gotowe rozwiązania, bo to jest koszt nawet kilkadziesiąt razy większy niż proszki. Przygotowywać proszki można raz na długi czas i tylko dolewać. Niewiele czasu i miejsca zaoszczędzisz idąc tą drogą.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora - ten zestaw zawiera SBS, czy dokupujesz osobno? Rozglądałem się za tymi rozwiązaniami i widziałem go, ale nie widziałem informacji o tym, że zawiera NaCl-free salt. Widziałem za to też od tego samego producenta Aquaforest Reef Mineral Salt, która z tego co rozumiem jest właśnie solą bez soli. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że SBS już jest w zestawie Component1+2+3+.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak.

Component 1+ zawiera: Ca, Mg, Sr, Ba, Co, Mn, Cu, Fe, Zn, Ni, Cr. (50ml podnosi Ca o 9 mg/100l i Mg o 0,6mg/100l).

Component 2+ zawiera: NaHCO3, F, I (50ml podnosi KH o 1,3dkH -Alk 0,46 meg/l/100l )

Component 3+ zawiera: sole mineralne oraz K, Bo.

Dokładne info:

http://aquaforest.eu...omponent-1-2-3/

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosując normalna sól np red Sea coral pro i lejąc gotowe tudzież przygotowane z proszku produkty należy spodziewać sie w dłuższym okresie jakis problemów ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na forum jest ogromne grono osób które stosują tzw. Ballinga Light -zapewne udzielą Ci informacji, że nic się nie dzieje i wszystko żyje:) nie jest to jednak oryginalna metoda Ballinga, która zakładała dozowanie soli bez soli oraz podawanie płynów w równych dawkach.

A czemu nie chcesz stosować Soli bez soli?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat - wiele osób wspomina o 'nierównym' ballingu - w takiej kombinacji, czym należy się kierować w dawkowaniu SBS - ilością CA czy Kh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca... Przytoczę znów http://reefhub.pl/metoda-ballinga/


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam stosować ATI Essentials 1,2,3 Trzy roztwory, które eliminują ponoć potrzebę robienia podmian wody .... Zobaczymy co z tego wyjdzie. Facet z 40 letnim doświadczeniem powiedział mi że aby wyrównać zasolenie w jego 1000 litrowym akwarium wylewa ok 1 litr solanki tygodniowo i wszystko gra i buczy ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie hity to tylko w ameryce.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.