Skocz do zawartości
Marcinekk

blue treasure

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie soli blue treasure reef.Po rozrobieniu 400 gram soli w 10 litrach osmozy woda jest koloru mlecznego. Woda oczywiście podgrzana do 25 stopni. Czy ktoś z was miał podobny problem ?


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo mieszasz i czym.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i czy sól była sypka czy zbrylona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiała być jakaś zepsuta jeśli to prawda. Jadę na niej bardzo długo. Nigdy u mnie nie była zbrylona nawet jej nie zamykam bo mnie wkurza ten klips tylko zwijam i opieram o ścianę, za akwarium stała otwarta bezpośrednio o sumpa aż skończyła się paczka.Jedyna z niewielu soli która nie jest podatna na zbrylenie.

Rozpuszcza się jakieś 10 minut wody nigdy nie grzeję nie mam czasum, wiadra w domu się grzeją. Po 20-25minutach pi razy oko ląduje w sumpie.Mieszana w wiaderku 15l pompą 5000l/h. Na soli jadę od grudnia 2014 wyłącznie.

Klarowność dla mnie bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol była sypka. Przy poprzednich partiach soli woda była klarowna. Nie pozostaje mi nic innego jak zmienić firmę


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako noob w morszczyźnie odpalilem w listopadzie 2015 kostkę 115 l z panelem na soli BT.Pocharcilem sie na tak zwaną dobrą cenę.Jesli chodzi o rozpuszczalność to bardzo dobrze sie rozpuszczala nawet w zimnej wodzie.Klarowność bardzo dobra .Nie bryli się.Ale baniak na tej soli ledwo zipał.Niewiem czy lipna partia byla czy co(zrobiłem pomiary mg ponad 1900 ,ca 800).Nic nie roslo,ledwo co się akwa bujalo.2 miesiące temu kupiłem sol AFi odrazu roznica baniak powoli sie prostuje korale napompowane i woda przyrosty.Roznica niebo a ziemia.Taki byl mój przypadek używając tez soli.Nigdy więcej BT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przejść na BT 2 razy - za każdym razem miałem dino - nie po pierwszej ale po drugiej lub trzeciej podmianie. Zmiana soli na inną (np Instant Ocean, Crystal Sea) powodowała stopniowe przechodzenie plagi. Może miałem pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak zmienić firmę

Masz rację, koniecznie zmień.

Jako noob w morszczyźnie .Ale baniak na tej soli ledwo zipał.Niewiem czy lipna partia byla czy co(zrobiłem pomiary mg ponad 1900 ,ca 800).Nigdy więcej BT..

Dobrze zaznaczyłeś na początku, po prostu nie używa się produktów o których się nic nie wie.Baniak ledwo zipiał bo jako "noob" jak to określiłeś pierwszą rzecz jaką powinieneś zrobić to są testy ale korale ci już zipiały po wpuszczeniu do solanki nieznanych parametrach nic dziwnego. Proponuje zapoznać się z tematyką parametrów soli bo nie jest to tak zwana " uboga sól" pisząc "niewiem lipna partia czy co" a przypadkiem nie coś lub ktoś lipny?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaznaczyłeś na początku, po prostu nie używa się produktów o których się nic nie wie.Baniak ledwo zipiał bo jako "noob" jak to określiłeś pierwszą rzecz jaką powinieneś zrobić to są testy ale korale ci już zipiały po wpuszczeniu do solanki nieznanych parametrach nic dziwnego. Proponuje zapoznać się z tematyką parametrów soli bo nie jest to tak zwana " uboga sól" pisząc "niewiem lipna partia czy co" a przypadkiem nie coś lub ktoś lipny?

@Ben ale akurat ten przykład nie pojawił się temu koledze jako jedynemu.

Chyba trochę znasz mnie i mój zbiornik. Uwierz mi ,że jest coś na rzeczy.

Używałem Soli BT SS ponad pół roku. Wszystko było okej. Nie miałem z nią problemów.

Nagle po kupieniu nowej paczki 6,7 kg. woda zaczęła się robić mętna . Kolejna paczka 6,7 kg. znów woda mętna. W tym samym czasie @Świerzak z L-wa też miał sól BT SS i też mu się robiła mętna.

Więc to nie jest przypadek.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafał napisał wyżej. Mieszałam tą sól w białym wiaderku. Po każdej podmianie wiaderko żółte i jakiś osad na dnie. Sól mieszała się cała noc cyrkulatorem jvp102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku lat, wszystko OK.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben ale akurat ten przykład nie pojawił się temu koledze jako jedynemu.

Chyba trochę znasz mnie i mój zbiornik. Uwierz mi ,że jest coś na rzeczy.

Używałem Soli BT SS ponad pół roku. Wszystko było okej. Nie miałem z nią problemów.

Nagle po kupieniu nowej paczki 6,7 kg. woda zaczęła się robić mętna . Kolejna paczka 6,7 kg. znów woda mętna. W tym samym czasie @Świerzak z L-wa też miał sól BT SS i też mu się robiła mętna.

Więc to nie jest przypadek.

W wiaderku do podmiany też nigdy nie była jakaś crystal ale po dodaniu do baniaka nie widzę zmian. Wiadomo że nie jest taka klarowna przed dodaniem jak solanka w baniaku ale tam się wyklaruje.Dodajmy że jest to jednak bogata sól z prawie całą tablica mendelejewa jeśli wierzyć temu co jest na opakowaniu.

Sól brałem z wielu źródeł na początku u jednej osoby ale jej nie ma teraz więc jak leci z allegro.Nigdy problemu nie miałem. Kilka razy wziąłem tropic fish ale normalnie wersja reef. Wersji sps nie używam więc się nie wypowiem. Uważam ze jest to najbogatsza sól która nie bryluje się za dobrą cenę z klarowność nie widzę różnicy między innymi.

Słyszałem też historie pewnych osób że po dodaniu innej soli wystąpiło zmętnienie dotyczyło to innej soli,czytałem też o zmętnieniu red sea coral pro itd.

Mógłbyś mi wysłać próbki tej soli? dodałbym do baniaka i napisałbym co i jak.

Tak jak Rafał napisał wyżej. Mieszałam tą sól w białym wiaderku. Po każdej podmianie wiaderko żółte i jakiś osad na dnie. Sól mieszała się cała noc cyrkulatorem jvp102.

Z tą żółcią się nie spotkałem , czy mogę wziąć od ciebie jakieś 300-500g przejeżdżam raz na miesiąc przez Legionowo do Nasielska więc mógłbym podjechać zapłacę równowartość ceny sklepowej jak coś to napisz na pw.W sumie to ciekawe że nigdy mi się to nie zdarzyło.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu na RedSea Niebieskiej . BT wysypałem przy przejściu z jednej na drugą.

Ale na kawę zapraszam.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem obydwoje po sąsiedzku koledzy są, więc nie było by żadnej wysyłki. Szkoda że wysypałeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewalem świeży zbiornik i woda była mętna przez 24h. Baniak pusty tylko solanka cyrkulatory i odpieniacz - który z "czystej" solanki wywalił sporo syfu. Poza tym OK.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spróbuję z mniejszą ilością soli. Nie będę wsypywał do wody całej zawartości.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sol ok od poczatku tylko na niej jedzie baniak i nastepny tez na niej pojedzie


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku używałem tej soli i uwag do niej nie miałem. Woda po rozpuszczeniu soli była jak kryształ.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.