Skocz do zawartości
Nod85

Zamówiłem akwarium, czy to jest OptiWhite?

Rekomendowane odpowiedzi

teraz sądzę że to OPTI pierwsze zdjęcia trochę przekłamały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest OW, float daje cieplejszą zieleń. A wszystko zależy od kąta padania światła, dno wydaje się bardziej niebieskie niż front, ale tylko tak się wydaje. A zrób zdjęcie od góry narożnika, tak żeby było widać boczną i przednią krawędź tylko.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spać spokojnie 100% OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nod, nie daj się zwariować :) Ludzie widzą różnicę miedzy dołem a górą i tylko na tej podstawie wyrokują... a szyby trzeba położyć w tym samym kierunku i w tym samym świetle, żeby jakieś porównanie było.

Ja tez w pierwszej chwili u siebie dalam się nabrać, bo spód float jest ewidentnie jaśniejszy, niż boki OW, choc powinno być odwrotnie. Dopiero porównanie z boku szyby przedniej OW z szyba tylna float (obydwie tej samej grubości i w tym samym kierunku) pozwoliło wychwycić różnice w kolorach, choc żeby dać sobie rękę odjąć, musiałabym rozkleić akwarium i przyłożyć te szyby do siebie, bo jednak światło, w którym stoja nie jest dokładnie takie samo. jednak jest to już bardziej miarodajne, niż porównanie barw krawędzi szyb położonych w różnych kierunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie OW NA 100%.Na zdjeciu nr 3 widac roznice miedzy akwarium a sumpem.Kwestia samego zdjecia/załamania swiatła.Ewidentnie bije błekitem po oczach :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też przyłożyć obok kawałek szyby opti albo float i porównać. Często w zależności od kąta padania światła można się zasugerować odcieniem, że opti to nie opti ale jak się przyłoży float to od razu widać różnicę :)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo (jeśli wierzyć artykułowi) zamówić Guardian http://www.oknoserwi...18,,szklo,.html

Wybacz kolego ale co ma piernik do wiatraka? Kryto reklamka jakaś? sprzedajesz to szkło? bo z odcieniami o których tu mowa nic tam nic niema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego ale co ma piernik do wiatraka? Kryto reklamka jakaś? sprzedajesz to szkło? bo z odcieniami o których tu mowa nic tam nic niema...

Off topic żeby raz na zawsze zażegnać spór

Wiatrak może się spierniczyć

Piernik nie może się zwiatraczyć :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybacz kolego ale co ma piernik do wiatraka? Kryto reklamka jakaś? sprzedajesz to szkło? bo z odcieniami o których tu mowa nic tam nic niema...

kryptoreklama jak już - i nie nie sprzedaje (i nie produkuję) szkła (ani ze szkła)

a oto przykład "piernika"

2z4n7dg.jpg

jest to kolejny post na tym forum pt. "czy to jest OptiWhite"

https://www.google.pl/webhp?ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=kEOaV9TLI8GH8QesprD4DA#q=nano-reef+OptiWhite

ciekawe dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Zdjęcia z dzisiaj:

1. Opti:Opti

post-9584-0-02017400-1469734105_thumb.jpg

2. Opti:float

post-9584-0-85769700-1469734151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off topic żeby raz na zawsze zażegnać spór

Wiatrak może się spierniczyć

Piernik nie może się zwiatraczyć :D

Spoko żadnego sporu niema i nie będzie bo niby poco, tylko zastanawia mnie poco pisać jak niema się nic do napisania...

kryptoreklama jak już - i nie nie sprzedaje (i nie produkuję) szkła (ani ze szkła)

a oto przykład "piernika"

2z4n7dg.jpg

jest to kolejny post na tym forum pt. "czy to jest OptiWhite"

https://www.google.p...-reef OptiWhite

ciekawe dlaczego ?

Dlatego że zamiast szukać łatwiej jest napisać nowy post... (norma)

Mało tego napiszę coś co może zatrząść całym forum, szkła zwanego "float" praktycznie nieda się kupić w polsce (może jakieś bardzo stare zapasy), a ewentualny "float" może być sprowadzany za naszej wschodniej granicy (w którym pewna jest tylko grubość, i cena jest najniższa) i chyba w anglii ktoś jeszcze produkuje tzw."float" ale sprowadzany "float" z anglii kosztowało by tyle co OW.

A ja ciągle się zastanawiam co ma "Guardian ogranicza pękanie szkła" do odcieni szkła... ale z mojej strony koniec offtopica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego napiszę coś co może zatrząść całym forum, szkła zwanego "float" praktycznie nieda się kupić w polsce (może jakieś bardzo stare zapasy), a ewentualny "float" może być sprowadzany za naszej wschodniej granicy (w którym pewna jest tylko grubość, i cena jest najniższa) i chyba w anglii ktoś jeszcze produkuje tzw."float" ale sprowadzany "float" z anglii kosztowało by tyle co OW.

Zamiast się mądrzyć napisz, jakie to szkło jest powszechnie dostępne w Polsce zamiast "float".

Dla mnie cały ten wątek prowadzi do ciekawych wnosków. Część oceniających zapierała się, że nie jest to OW. Część, że na 100% jest. Skoro "nie widac" rożnicy i to w najbardziej sprzyjających warunkach - patrząc równolegle do tafli to po co przepłacać??

Sam mam zbiornik z OW, ale kupowałem z drugiej ręki więc może nie dopłaciłem ekstra za OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie widać kosmiczna różnice przy postawieniu obok siebie akwarium z ow i że szkła float.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach pod filmem widać że opti, nie mam co do tego wątpliwości, ja mam float od pilkingtona różnica jest nie porywająca ale jest.

Pierwsze zdjęcia są tak zrobione że sam zastanawiałem się patrząc po zdjęciach mojego zbiornika z przed zalaniem czy to na pewno opti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też widać duzą różnice pomiedzy przednia ow a tylną float. Stoją w tych samych kierunkach i mają ten sam wymiar. Załamanie światła przy porównaniu szyby poziomej z szyba stojąca w pionie potrafi bardzo oszukać wzrok... A my szukamy oszustwa gdzie nie trzeba. U sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie widać kosmiczna różnice przy postawieniu obok siebie akwarium z ow i że szkła float.

o ile jest nowe a szkło ma ponad 12mm ? (o transparentnym silikonie nie wspominając)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nawet z 6mm. Klienci też to widzą, nawet tacy co zaczynają się interesować akwarystyka.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się mądrzyć napisz, jakie to szkło jest powszechnie dostępne w Polsce zamiast "float".

Aktualnie dostępne szkło to tzw. "mid iron glass" wszystkie huty w Polsce produkują właśnie takie szkło, żelazo na poziomie 60ppm, przepuszczalność wg. en410 w 4mm 90,5%. Czyli szkło pospolicie nazywane tu "guardian" produkują wszystkie polskie huty nie tylko guardian... Szkło zwane tu "float" o zawartości żelaza ponad 90ppm i przepuszczalności w 4mm 90% nie produkuje w Polsce już nikt (od ponad roku aktualnie).

Różnica pomiędzy szkłem "mid iron glass" a OW (żelazo na poziomie 15ppm) w przepuszczalności jest taka jak 4mm do 10mm(albo 12mm ale nie pamiętam dokładnie...). Prawda jest taka że dla niewprawnego oka teraz przy szkle średnio żelazowym różnica między OW zaczyna się dopiero przy 6-8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostępne szkło to tzw. "mid iron glass" ...

Dzięki za wyczerpujące informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.