Skocz do zawartości
Iwonauk

Problem z krewetką modliszkową - proszę o pilną pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Czy komuś kiedyś udalo się złapać to paskudztwo? Na moich oczach uszczelila mi pokolca i niestety padł od razu. Przewertowalam wszystkie fora i sposób na butelkę nie działa. Zjadło mi to wszystkie kraby a teraz bierze się za ryby. Prosze pomóżcie.

Edytowane przez Iwonauk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Domyślam się, że powinno być zdjęcie, albo opis.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać żadnego video. Nie wiem dlaczego. Poszłam do sklepu i tu na forum patrzyłam i jest to krewetka modliszkowa. Wyczytałam ze muszę zastawić pułapkę, wiec do butelki po syropie dałam mrożony pokarm i czekałam. No długo nie musiałam bo zaraz wyszła ale zaczęła atakować wszystko co podpłynęło do butelki i nagle tak strzeliło i pokolec padł. Zginęły wszystkie kraby i teraz juz wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyjścia, musisz robić to co dotychczas, czyli czekać, tyle że dłużej. Chyba że wypatrzysz gdzie się chowa, modliszka często chowa się w jakiejś dziurze w skale, jeśli tak jest u Ciebie, możesz taką skałę wyjąć i do wyboru - wydłubać cholerę, włożyć na chwilę do słodkiej wody, lub wyrzucić całość...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z ważnych zasad tego forum jest to, aby temat wątku precyzyjnie określał problem jaki występuje, w związku z tym unikamy określeń w stylu "Pomocy, co się dzieje?????!!!!1", "Błagam pomużcie!!!!!!" itd...

Tak więc temat twojego wątku powinien brzmieć na przykład: "Problem z krewetką modliszkową - proszę o pilną pomoc".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi w największej skale, skaly mam podklejone i juz korale poukładane wiec boje się ze jak ruszę skale to wszystko mi padnie. Ona jest tak szybka i tak cwana ze nie wiem czy komukolwiek udało się ja złapać. Przy tym bardzo agresywna strzela we wszystko co podpłynęło. Juz nie wiem co robić. Żadnego zdjęcia nie mogę wrzucić bo za duży rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samą butelkę po syropie to jej raczej nie złapiesz. Kup pułapkę albo chociaż weź plastikową butelkę przetnij ja i włóż jeden koniec w drugi "szyjka" butelki do wnętrza.

Albo od razu wez się za wyciąganie skały aby ja złapać. Znam to z autopsji nie masz innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Bardzo dziekuje.

A mim jeszcze pytanie, czy jeśli wyciągnę skale i poleje ja woda z RO to czy umrze mi ta skala? Czy zrobi to duże spustoszenie w akwarium i czy bedzie dojrzewać mi akwarium jeszcze raz?

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polanie moze nic nie dać. Musiałbyś włożyć skale na kilka sekund do wody. Kreweta powinna wyskoczyć w panice. Co do życia w skale to trudno określić jakie beda skutki.

Ja wyjąłem skale w której siedziała, rozłupałem ja młotkiem (skałę)i dopiero wtedy cholera wyskoczyła. Była to 7 cm zielona homodaktylus simiti.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz nie wiem co robić. A jak długo polowałem na ta krewetkę zanim zdecydowałeś wyjąc skale? Może trochę jeszcze się wstrzymać? Może ja upoluje. Tak drastycznie od razu rozbijać skale to ja chyba nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włożysz skałę na chwilę do słodkiej wody, to nic się nie stanie :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak z plastikową butelką jak Przemek radzi.Trochę cierpliwości i napewno się uda.

Sprubój zrobić to po zgaszeniu światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Zaczynam polować

Udało się polowanie? Po jakim czasie od działania akwarium te paskudztwo się wychyliło?


f4fc37bd4c51737c867e8946fc5b9fd4u1395a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo sie po dwóch miesiącach. Najlepsze jest to ze cieszyliśmy sie jak to zobaczyliśmy ze mamy cos nowego. Zaczęły ginąc kraby, ale nie myślałam ze cos je zabija, pózniej zobaczyłam kraba z popękana skorupka i nagle ryba bez powodu padła. Słychać jak to "strzela" poszłam do sklepu i pokazałam video i powiedzieli mi ze mam skale wyciągnąć. Jak polowalismy to na moich oczach ustrzeliła pokolca. Próbowaliśmy wszystkiego, pułapki, wyciągnęliśmy skale, nic nie pomogło, nie ma na to chyba sposobu. To jest tak szybkie, tak mądre, ze nie wydaje mi sie żeby komuś udało sie łatwo upolować. Mamy ta krewetkę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić, że pozostaje Ci czekać aż zdechnie lub restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno krewetka modliszkowa?

Strzela raczej krewetka pistoletowa. Jej bronia jest sam strzal szczypcami w pobliżu ofiary, Modliszkowa z tego co czytałam zabija bezpośrednim uderzeniem ofiary, bardzo silnym. Potrafi rozlupac orzech czy stłuc szkło. być może uderzając w pancerz kraba też spowoduje że uderzenie będzie słyszalne, ale ryby chyba zabija po cichu?

Nie mam pewności, jedynie się zastanawiam, czy zabójca został właściwie rozpoznany

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zobacz tu masz dwa rodzaje obie strzelają tylko inaczej pierwszy link modliszkowa drugi pistoletowa. Moze to pomoże w identyfikacji.

https://youtu.be/U11DgbefmQQP

Ta pierwsza jakby biła swoimi szczypcami a ta druga wystrzeliwuje wodę ze szczypiec.

Tak czy inaczej musisz ją eksmitować bo bedzie polować jak zgłodnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia, ja juz tez takie pulapki probowalem... probowalem rowniez te pulapki "markowe", tzn sklepowe i tez nic!

Ostatecznie, sadystycznie, potraktowalem dziure w skale gdzie siedziala klejem (zapewniam was, byla w srodku)... bo gdzies tam przeczytalem, ze ona zawsze ma jedno"wejscie", by nie dac sie zaskoczyc od tylu... nieprawda, skubana miala tylne wyjscie... i dalej sobie zyje i wali w skale i stresuje cala obsade.

Co do dlugosci zycia, nawet sie nie ludze, ze zyje krotko. Po tragedii kwietniowej, kiedy to nagle pradu nie bylo w weekend (akurat w ten weekend, jeden jedyny, kiedy bylem poza domem) to wszystkie ryby i krewetki przyszlo mi odprowadzic na wieczna rafe, a ta wredna przezyla! Ona wszystko chyba przezyje, toz to terminator, a do tego jaki cwany (a ma tylko jakies 5-6cm). A ze siedzi w skale, ktora jest podstawa glownej konstrukcji, to czekam do przesiadki na wieksze akwa... potraktuje ja wtedy RO, bede bez litosci!

To pierwsze zwierze (i mam nadzieje, ze ostatnie), ktore na sama mysl wywoluje u mnie wscieklosc...Takie male, a nie do ogarniecia.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie uwierzycie, ale ona jest tak cwana ze jak widzimy ze wychodzi ze skaly to chcemy obserwować co zrobi to w momencie kiedy wstaje ze sofy to ona ucieka. Strzela jak nic i słychać to tak jak ona chce cos upolować, bo jak karmimy ryby to ona wychodzi ze skaly i tez atakuje, dziś dzwoniłam do dwóch sklepów jeden w Polsce a drugi tu gdzie mieszkamy i w obu powiedzieli ze trzeba wyciągnąć skale. Mamy nagrane video tylko nie potrafię go wstawić na forum, ale poniżej przesyłam link jak to cos wyglada. Zrobiliśmy butelkę przezroczysta, na noc wsadziliśmy jedzenia na rok, wszystko do tej butelki przez noc weszło od krabów po różne inne dziwne stworzonka tylko nie ta krewetka. Naprawdę to jest nie do ogarnięcia

http://www.bioaquaria.com/wp-content/gallery/mantis/haptosquilla_trispinosa_lg_atj2.jpg

To jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że to pomysł teoretyczny po czytaniu http://reefhub.pl/jod-w-akwarium-morskim-lac-czy-nie-lac/ i nie testowany.A jakby usunąć pozostałe skorupiaki i wkraplać jod? Ponoć wysyca pancerzyki skorupiaków i linieją raz po razie aż padną.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie szkoda ci krewetek zastosuj dino X zabija bezkrengowce mi po tym padły krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po chemicalen wszystkie krewetki padły i nic poza tym.

Zapodaj działkę i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.