Skocz do zawartości
marcin881

AquaMedic Cubicus Qube CF

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień z życia akwarium już za soba:)

Filmik poniżej:

PS. Czy odpieniacz powinien tak brzeczec czy to normalne?

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj pokombinuj jak się pozbyć gąbek z filtra biopeletek. Będą się zapychać i zrobią raczej więcej złego niż dobrego.

Co do odpieniacza zobacz czy masz tumik na zasysaniu powietrza? Nie znam tego zestawu ale to właśnie zasysane powietrze może być źródłem hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :)

Skałka kupiona ułożona i poklejona :) Zdecydowałem sięj jednak zrezygnować z żywej i postawiłem na RRR.

Zdjęcia poniżej , podoba się ?? jest ok ?? :thumbup::thumbsup:

Tym czasem zabieram się do instalacji filtra RO/DI z TDS

Sucha skała Real Reef Rock bryły + talerze w sumie= 13Kg

3c6e98a328826bd4med.jpg

5dce74e7ad0e3c11med.jpg

e9af0c6ba090015emed.jpg

93fde1b70d509d86med.jpg

b4022d46467e66bcmed.jpg

e3a8087067161dfcmed.jpg

Bardzo ładnie ale czy zmieścisz czyścik miedzy skałe a szybe ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni3stety są miejsca gdzi3 nie wejdzie wtedy trzeba ręką sięgać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien to poki jeszcze się da . Pozniej dojdą korale i już reki nie włożysz :( . I niestety piękne akwariu straci urok - dlony . Oczywiście rozmawiamy tylko o przedniej i bocznych szybach . Zrobisz jak uważasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odpieniaczem poczekaj kilka dni może się wyciszy. Sprzęt w akwarium morskim nie wyciszysz całkowicie ,zawsze coś tam będzie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź w rękę działający odpieniacz tak, aby niczego nie dotykał. Słychac jakby o coś uderzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego brałem do góry na dół dociskalem skladalem na nowo, lecz cały czas jest właśnie ten dziwny dźwięk jakby coś pukalo. Dodam jeszcze że na wolnym biegu pompa co kilka minut się wyłącza i włącza nie raz włącza po długim czasie. Na wyższym biegu jest ok ale nie da rady wyregulowac piany leci jak szalona 30 sek i pełen kubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzień :)

Dodałem troszkę grysu koralowego i kilka muszelek dla ozdoby , prezentuje się dość fajnie.

NO3 i PO4 póki co zerowe :)

fe25faa68e017ceemed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta skała i ułożenie.

Jakie życie planujesz?

Czy może jest gdzieś wcześniej i nie doczytałem;)

Powodzenia


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za słowo pochwały :)

Moja wiedza na ten temat jest jeszcze zbyt uboga na planowanie, póki co kieruje się oczami ;) co mi się spodoba to kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za słowo pochwały :)

Moja wiedza na ten temat jest jeszcze zbyt uboga na planowanie, póki co kieruje się oczami ;) co mi się spodoba to kupie ;)

No z tym też trzeba być ostrożnym.

Wszystko z jednej stajni. Ktoś tu lubi daną firmę ;)


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym też trzeba być ostrożnym.

Wszystko z jednej stajni. Ktoś tu lubi daną firmę ;)

Akurat brałem od nich gotowca, więc dokupując akcesoria dostałem dobrą cenę i wszystko za jednym zamachem. Czy lubię ? hmm... nie mam jeszcze opinii, ale z tego co czytałem to mają dość dobry i drogi sprzęt...generalnie jestem zadowolony wszystko działa cicho jak w zegarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem z krystalizacją wody, bez światła wydaje się być kryształ, ale jak włączę oświetlenie widać że jest lekko biaława widać nawet na zdjęciach powyżej i poniżej. Zbiornik ma co prawda 6 dni ale trochę mnie to martwi :(

Od początku skała Real Reef Rock + 10 kg żywego piachu + gotowa woda caledonia taki był start. 135L w obiegu

Na drugi dzień dodałem dawki startowe Biogro po 25 ml oraz włączyłem pelletki All In One ok. 100gr , woda pięknie sie wyklarowała na drugi dzień po zalaniu lecz lekka poświata została. od 3 dni non stop mam wlacozna UV-ke jednak to nic nie pomaga.

W drugim dniu też zmierzyłem zasolenie pokazywało 1,021 ( salimetr AM przy 25) wiec rozrobiłem wode caledonię z solą colombo pro reef i podwyższyłem zasolenie do 1,024

Żadne cząsteczki w wodzie nie są zauważalne

Myślę żeby zastosować węgiel aktywny i przetestować czy się coś poprawi ??

Wysoka zawartość CA ok 550

KH ok. 11

PO4 i NO3 : 0 lub bardzo lekko

mierzone salifetrem

Proszę o rady

73295261c948a4fbmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta UV-ka jedynie co robi na tym etapie to zabija ci wszystkie bakterie które dodałeś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel w formie doustnej. Pomoże na twoje dolegliwości. Daj biologii czas... Woda wyklaruje się jak wszystko się dopasuje do siebie proporcjami. Tylko daj szansę systemowi na stabilizację. Wiem trudno siedzieć i patrzeć jak by się chciało aby wszystko było cacy od razu. U jednych dłużej u drugich krócej czasem spokojnie a czasem burzliwie dojrzewania nie ominiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy w formie doustnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doustnie tzn albo piwko albo stoperan - zależnie od dolegliwości na którą cierpisz ;)

Tak trochę z uśmiechem, ale chyba nie ma lepszej metody na przeczekanie dojrzewania. Biologii baniaka nie oszukasz.

Wg mnie robiąc szybkie kroki ku dobremu narobisz sobie złego. Tzn używając na obecnym etapie UV wybijasz część dobrych i złych bakterii, a system dąży do nasycenia bakteriami. U siebie na starcie dałem chemiclean - oczywiście przedawkowałem i narobiłem sobie więcej kłopotów niż pożytku. Już wiem czym to grozi więc doradzam cierpliwość ucząc się na własnych błędach.

Do małych baniaków mam jakiś sentyment, będzie dobrze tylko cierpliwość to najważniejsze co powinieneś obecnie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok UV wyłączyłem , biogro dalej doddawać co tydzień ? Jutro powinna być druga dawka 5ml. Pewnie za dużo naraz włożyłem skała co prawda sucha ale gotowa woda pewnie z bakteriami żywy piach i duża dawka startowa biogro dała taki rezultat zmetnienia. Dałem cyrkulację trochę w piach to takie mleko się zrobiło jak nie wiem czy to tak ma być ze on tak pali przy lekkim ruszeniu? Piwko już wypite ;)

PS. Czyli węgiel olać? Nie dorzucac? Mam tropic marin dobrej jakości

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dzień z życia akwarium i pierwsze mierzenie parametrów.

Czy Ca i Mg może być tak duże ??

9c3c4241c7d3bae6932c67474c1accb7u1430a1282.png

Mierzone salifetrem

Edytowane przez marcin881 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc, mowilem zeby zalac na normalnej soli a nie wynalazku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze zalewałem gotową wodą :) dolałem jakieś 10litrów RODI + 1.5 kg colombo pro reef bo zasolenie było na poziomie 1021 ta sól ogólnie ma wysokie zawartości Ca i Mg dlatego pewnie jak dodałem takie stężenie na raz znacząco sie podniosło. Pojawiają sie zielonkawe glutowe nitki na skale to pewnie dino ?? ale jest ich pare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.