Skocz do zawartości
Nik@

Chora babka

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję :) choć on jak ma ochotę powalczyć, to kolcem bodzie przednia szybę. Zwykle wtedy, jak szyby nie wyczyszcze...być może od wewnątrz akwarium brudna szyba daje jakis efekt lustra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam babka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka żyje, kopie, wcina, wyplywa do karmienia,zachowuje się normalnie. Nie wiem, czy coś przytyła, ale już nie chudnie i brzuszek nie jest zapadniety. Dwa razy dziennie po pół kosteczki dostaje w piach. Nadal jest taka krzywa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka żyje, kopie, wcina, wyplywa do karmienia,zachowuje się normalnie. Nie wiem, czy coś przytyła, ale już nie chudnie i brzuszek nie jest zapadniety. Dwa razy dziennie po pół kosteczki dostaje w piach. Nadal jest taka krzywa :(

Może taka jej uroda.Nic nie jest doskonałe. Filmowy "Nemo" też miał defekt


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli krzywizna nie jest objawem, ze cos zagraża jej zyciu, to mnie to zupełnie nie przeszkadza:) Byle sobie dalej żyła gadzinka i utyla trochę. W ten weekend mam plan wymienić jeden filar i będzie tam miała przygotowane fajne mieszkanko. Duża grota z kilkoma wyjściami, tak, jak lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde. Tak przeżywasz i dbasz o swoje zwierzaki że chciało by się być rybką w Twoim akwarium. :yes


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo BAU pomyslalem :thumbup:

A co do jej krzywizny- moze ma skolioze? :smiling: Grunt ze zyje i przyjmuje pokarm Dominika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żyje i pokarm przyjmuje, ale nie jest taką grubiutką kiełbaską, jaką była. Grunt, że stan się nie pogarsza i nawet jest ciut lepiej, dlatego mam nadzieję, że jeszcze sobie pożyje. To moja ulubiona, złotooka gadzinka, ale o wszystkie rybki staram się dbać po równo. Teraz jeszcze o strzałkę się martwię. Znalazłam jej nowy dom, tylko odlowic nie potrafię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowalas "na butelke" (otwor w plastikowej butelce i pokarm do srodka)? Ja zawsze tak "lowie" ryby z akwa... nigdy mnie ten sposob nie zawiodl (pod warunkiem, ze ryby sa troche przeglodzone wczesniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ile żyły wam parki babek typu sex i puellarisy w średnich i większych zbiornikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ile żyły wam parki babek typu sex i puellarisy w średnich i większych zbiornikach?

U mnie około 2 lat.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka moja dzis odeszła :( nie wiem, co to byla za choroba, ale mimo wstrzykiwania jedzenia w piach rybka chudla, choc jadla. I robiła sie coraz bardziej krzywa. Szkoda mi jej bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja miała takie same objawy jak opisywałaś też strasznie chudła i padła w tamtym tygodniu. :crybaby:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,umie babka

Valenciennea muralis

po trzech miesiącach sielanki tam samo nagle zaczęła gwałtownie chudnąć i dwa dni temu padła.Dodam że do samego końca jadła mrożonki i suchy pokarm i nadal chudła.Z całej tej sytuacji tylko radość mają wężowidła i kraby,bo od razu się do niej dobrały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze mrozonki nie wystarczaja? Ja moją rybke kupilam od kolegi z forum, byla grubiutka jak kielbaska, kilka miesiecy u mnie bylo ok. Była szefem akwarium, pierwsza do żarcia i nawet pokolca nie bała sie ugryźć w ogon. Potem cos sie stało i w 2-3 misiace zaczęła ginąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją pociął i poszukał pasożytów w przewodzie pokarmowym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz popłynela do Wisły. I wczesniej miala terapie preis coly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.