Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę gdzieś przeczytać w opisie że to zawiera wymienione powyżej mikroelementy? Bo jestem zaciekawiony tymi produktami, troszke są one enigmatyczne bo zawieraja podobno wszystkie mikro w odpowiednich ilościach, a płyny w butelkach są idealnie bezbarwne tak trochę to mało możliwe.Kolejna sprawa to wodoroweglan przy klasycznym balingu rozpuszczony jest jako rotwór nasycony, a tu czytam, że może być podwójnie nasycony. Tak trochę tu opisy przypominają mi jedną sól która jest koncentratem, albo potas w płynie który zawiera wiecej potasu niż można rozpuścić.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę gdzieś przeczytać w opisie że to zawiera wymienione powyżej mikroelementy?

Tak, tutaj:

http://onescape-comm...gEssentials.pdf

A swoja droga, podpowiadam, byscie czuwali bardziej nad dystrybutorem waszych produktow na Szwajcarie (czesc niemiecka). To wlasnie przez nich, zamiast waszych component +1, +2, +3, wyladowalo u mnie w baniaku ATI... Nawalaja na calej linii.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślalem, że są podane jakieś wartości, a jednak jest tak jak myślałem.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślalem, że są podane jakieś wartości, a jednak jest tak jak myślałem.

A gdzie znajde te wartosci w waszych produktach? Naprawde nie zlosliwie, ale przeciez wiadomo, ze nikt na tacy nie poda konkurencji swojej receptury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślalem, że są podane jakieś wartości, a jednak jest tak jak myślałem.

Czyli dokładnie jak u was.Kaazdy chroni swoją tajemnice...co nie Damian.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My napisalismy dokałdnie, oparte na pełnej metodzie Balinga, czyli receptura ilościowa dostępna w sieci czy nawet na forum. Jednak nie jest zrozumiałe dla mnie coś co jest nie do porównania. Jezeli ktos pisze, że da się wiecej rozpuścić czegoś w wodzie niż to mozliwe to jest to trochę mało wiarygodne.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos pisze, że da się wiecej rozpuścić czegoś w wodzie niż to mozliwe to jest to trochę mało wiarygodne.

A gdzie to pisza?

edit: juz widze. Chodzi Tobie o ich pierwszy produkt proszkowy KH? To nie plyn, a proszek...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem zapytać już wcześniej. Musiało by tego iść więcej jako już płynu rozrobionego 10 razy tyle. A jednak ludzie piszą że idzie tyle samo. Jak to możliwe? Czy to są 3 płyny? Czy dwa i proszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to są 3 płyny? Czy dwa i proszek?

1- to proszek, 2 i 3 -to plyny

I znow wraca to, co napisalem wczesniej... Poczytajcie u zrodel o produkcie, potem popiszemy tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej zapytam, ile waży proszek? Oraz gdzie te mikro elementy bo ani nie widać w nich żelaza,ani niklu itd. Bo jakie by nie były czyste to zabarwiaja wodę,a tu nic?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inaczej zapytam, ile waży proszek? Oraz gdzie te mikro elementy bo ani nie widać w nich żelaza,ani niklu itd. Bo jakie by nie były czyste to zabarwiaja wodę,a tu nic?

To fakt,ATI nie zabarwia wody nie sprawia że na dnie pojemnika jest brązowy śluz,ktory osadza się na wezykach,to wyróżnia ten l

produkt od waszego Ballinga AF,gdzie pojemniki trzeba bo czyścić,i zdrapywac z dna brązowy nalot,korygowac dawki bo Wezyki się zapychaly.

Dlatego ten produkt według wielu jest lepszy od Ballinga.

Damian kup ATI zbadaj skład w swoim AF laboratorium,opublikuj co tam jest,i wszyscy odetchniemy.

A póki co nie rób dymu ,że o produkcie ATI ostatnio jest głośniej niż o AF.

Sorry za uliczny slang,jestem trochę podbuzowany postami osób którym nawet się składu nie ch e przeczytać,o samym produkcie nie wspomnę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden to proszek, to to jest Baling :)

A to w którym ile jest mikro to faktycznie wystarczy przebadać u was i wyjdzie receptura.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczekam jeszcze jakis czas i dam potem wode do badania w labo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie robię więcej dymu:-).Tylko czytać nie mogę jak, ktoś rotwór magnezu, wapnia i sode oczyszczną porównuje do pełnego Balinga z mikroelementami.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie porównuje ATI do ballinga,wiekszosc z użytkowników przecież napisali,ze ATI jest lepsze od Ballinga.

Nawet sam producent opisując produkt,napisal że ATi wyszlo ponad Ballinga i jest lepszym produktem .

gallery_14233_3926_3416220.jpg

Wstawię zdjęcie żeby mnie nikt nie posadzil że nie mam akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na gębe nie można powiedzieć że tam nie ma mikro. Jestem bardzo ciekaw ile jest tego mikro np. w porównaniu z waszym produktem którego używam choć mieszam sam i moje butle w odróżnieniu od gotowców brudzą się. Może jest tam coś więcej lub coś czego nie ma u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie robię więcej dymu:-).Tylko czytać nie mogę jak, ktoś rotwór magnezu, wapnia i sode oczyszczną porównuje do pełnego Balinga z mikroelementami.

Wlasnie nikt z nas go nie porownuje do ballinga (nawet ATI nie nazywa to ballingiem), a ci co porownuja sa w bledzie.

Wiadomo bylo, ze konkurencja nie spi i kazdy bedzie chcial cos nowego wymyslec... Takie jest prawo rynku, niestety. Kazdy ma prawo i wybor znalezc produkty, ktore im odpowiadaja...

Pisanie jednak o produktach innej firmy z gory je oceniajac (jako roztwor magnezu, wapnia i sody oczyszczonej) jest wielkim nietaktem, nie mowiac, ze wrecz pomowieniem.

Czytam sporo na zagranicznych forach, i tam nikt nie wypowiada sie o produktach konkurencji w taki sposob...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem wynika z opisu producenta więc odniosłem się do tego opisu, a chciałem sprostować zarazem to, że nie należy porównywac tego do 123+AF bo to nie to samo, a tu jest to głównie porównywane.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a chciałem sprostować zarazem to, że nie należy porównywac tego do 123+AF bo to nie to samo, a tu jest to głównie porównywane.

To nie porownuj, skoro sie nie da, i tematu nie ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie moge czytać tych bezsensownych dyskusji, jeśli ktoś nie chce to niech nie stosuje ATI i nie zaśmieca tego wątku.

Ja używam i jestem BARDZO zadowolony i mam pytanko do użytkowników co oprócz ATI dolewacie względnie co polecacie? Ja mam głownie LPS ale ostatnio kupiłem trzy szczepki SPS. Leję raz na tydzień aminokwasy . . . czy takie cóś jak plantkon powinienem dodawać ? Chodzi mi głównie o jakiś płyn, który można podawać codziennie za pomocą dozownika bo mam 3 wolne . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plankton wskazany Przemku...tylko parametry sprawdzaj przy tym. I pytania ad karmienia etc zapodawaj w swoim watku o akwa, bo teraz to my zasmiecamy watek o ATI... jedzeniem dla korali... Ja osobiscie polecam z jedzenia polylab reef roids.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian czyzbys chcial powiedziec ze ATI to jest rotwor magnezu, wapnia i sody oczyszczonej? Czy źle Cię zrozumiałem?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeżeli dotychczas używałem tradycyjnego Ballinga to czy po przejściu na ATI dawkowanie jest większe chodzi mi o ilości ml na dobę? A może jest mniejsze...?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.