Skocz do zawartości
volf

jebao czy hydor?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Muszę wymienić jedną z pomp (wibracje ) albo odrazu dwie

Obecnie używam dwie atmana ale nie jestem zadowolony i wymieniam.

Wybór padł na jebao fa 1000 lub hydor 1000

Którą zdaniem użytkowników lepiej wybrac ? chyba że oba produkty dobre,to będę losował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jebao falowniki i obieg i jestem zadowolony cisza w 100% slychac tylko przelewajaca sie wode przez grzebien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao to prawdziwe szlifierki mam 4 pompy jebao i całe szczęście ze nie spie w tym pokoju

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodą kręci jebao rw4 i praktycznie jej nie słychać, tyle że jest nowa, obiegowki atmana też są niesłyszalne tylko zauważyłem że bardzo tracą na wydajności a jedna po roku użytkowania dostała wibracji.

Ciekawe są hydory, małe,zgrabne i zajmują niewiele miejsca, latwiej umiescic dwie obok siebie. Z drugiej strony jebao jest bardzo popularna, pewnie jak zwykle decyzję podejmę w ostatniej chwili w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x jebao dct 4000

1x jebao dct 6000.

RW8 jako cyrkulacja i jedyne co słyszę to grzebień i ,,gotowanie,, wody w odpieniaczu.


OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester nie sądzę żeby to była sprawa losowa 4 różne pompy, rw8, rw20 dc8000 dct12000 naprawdę rycza, siostra piętro niżej na początku pytała co tak swiszcze sinusoidalnie a to curkulatory ustawione na pulsowanie.

Dc 12000 na obiegu walczy jak lodówka, a dc 8000 w odpieniacz ma wibracje ale to pewnie przez badziewny jie wyważony wirnik aquaspeca.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem jednak z falą, wybór padł na jebao 1000L

Na razie jestem zadowolony, kompletna cisza i wydajność wieksza od atmanów 1200L, poziom wody za grzebieniem opadł z 0,5 do 1,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.