Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy i do dzieła :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam się ponownie... tym razem wybrałem normalny kolor czcionki.. ;-)

Adam lat 34, ostatni raz nie myślałem o "solniczce"... nie pamiętam kiedy.... ;-)

Słodkowodne miałem (jeszcze mam) od 7 lat, wcześniej miałem w podstawówce też parę lat.

Teraz planuję morskie. Mam już zbiornik 300l, szafkę, oświetlenie (2x 150W HQI + 2x54W T5), odpieniacz, 3 pompy i jeszcze trochę. Czytam, czytam i czytam nano reef i chcę pomału zalać zbiornik.

Pozdrawiam


zbiornik: 400L, SUMP: 160L, oświetlenie: LED + T5, obieg: New Jet 450, cyrkulacja: 2x Tunze 6095, 7096, odpieniacz: DIY BK160, LR: 65kg, LS: 27kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Mariusz i pochodzę z Warszawy.

Akwarystyką morską interesuję się od roku.

I udało się, zalałem swoją pierwszą solniczkę a stało to się 5 dni temu :)

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam na imię Tomek akwarystyka jak do tej pory słodkowodną zajmuje się od 3lat i w tym czasie jak każdy nabrałem pewnego doświadczenia co poskutkowało wyhodowaniem swoich własnych rybek ale również krewetek. Na dzień dzisiejszy posiadam dwa akwaria 120L profilowane z pielęgnicami, oraz małe krewetkarium 15l. Postanowiłem wiec zrobić małą rewolucje i przekształcić moje 120L na morskie, trochę na ten temat już się oczytałem i rozpoczynam zbieranie sprzętu, mam nadzieje że powoli uda mi się zrealizować mój plan, jednak na początek czeka mnie sprzedaż obecnego dorobku. Pozdrawiam i mam nadzieję że będę mógł liczyć na waszą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Grzegorz i jestem z łodzi.

Jak większość z was do tej pory zajmowałem się akwarystyką słodkowodną i czas na małe zmiany :)

Ja początek coś małego ReefMax mam nadzieje ze ta solniczka będzie mi się dobrze chowała.

W obecnej chwili wszystko mam już zamówiona i czekam na dostawę :D.

Jutro przyjdą filtry i przepływowy TDS , a dziś już przygotowałem instalację wodną pod filtry co łatwe nie było bo wszystkie rury mam w ścianach :D.

Jak wszystko pójdzie dobrze to około 17 lutego zacznę solić wodę :D

Pozdrawiam Wszystkich!

Grzegorz Pryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów tropikalnego, podwodnego świata :)

Mam na imię Adam i mieszkam w Koninie.

Moja przygoda z akwarystyka zaczeła sie od 10 roku życia, przez ten cały czas zebrałem wiele skwarystycznego doświadczenia. W głębi duszy zawsze podziwiałem akwaria morskie. Majestatyczne i pełne podziwu. Takie mi sie marzyło i podziwiałem ludzi którzy mieli takie piękne zbiorniki. Baniaki słodkowodne są wymagające jeśli chce sie mieć cudo ale zbiorniki morskie są mega wymagające, gdzie nie można sobie pozwolić na drobny błąd. Nie wiem czy sprostam temu zadaniu ale wreszcie sie odważyłem :D

Początek mojej morskiej przygody zaczął sie tydzień temu. Postanowiłem wreszcie odkurzyć akwarium po roślinnym (375L) i zrobić solniczkę :D

Pierwszym krokiem było rozbudowanie szafki i zrobienie metalowego stelażu.

Jestem przekonany, że podzielicie się ze mną Waszą ogromną wiedzą jaki i ja dołoże wszelkich starań aby przekazać i dać od siebie jak najwięcej.

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Mateusz i nie palę już miesiąc

A tak serio to głupio mi trochę, najpierw ze wszystkimi się ściąłem a teraz... zachowałem się jak gówniarz :)

ALE AKWARIUM I TAK ZROBIĘ :D

moje gg: 12084964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Paweł i mam solanke od ponad pół roku(prawie 2 tys. litrów,oraz w trakcie realizacji półokrąg 200l.).Mam nieodparte wrażenie ,że rozpoczołem swą przygode z akwarium trochę od d*py strony co się wiązało z dużą ilością strat w moim akwarium(nie robiłem testów i zostałem wprowadzony wilokrotnie w błąd przez człowieka który mi zakładał akwarium(cwaniak z Piły).Próbuje obecnie zgłębiać podstawy ....w miare jak mi czas pozwala!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Pawle niezly poczatek 2000 literkow. Trafiles w dobre miejsce i z pewnoscia znajdziesz pare innych. Jakbys dysponowal zdjeciami to znacznie ulatwiloby pomooc jezeli takowej potrzebujesz.

Witamy na forum:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Piotr i pochodzę z Międzyrzecza.

Opiekuję się akwarium 572l i chyba jestem najmłodszy na tym forum :)


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Grzegorz lat 58, jestem z Radomska. Chcę naprawić swoje zachowanie nowicjusza. Powinienem zacząć pobyt na forum od przedstawienia się.

Akwarystyką morską zajmuję się od roku i przeszedłem szereg radości i rozczarowań. Akwarium w pewnym okresie stało się dla mnie ważną odskocznią. W czasie kiedy zaczynałem przygodę z tzw. solniczką przeszedłem zawał serca i właśnie to akwarium pozwoliło mi zapomnieć o stresie tym spowodowanym. Staram się sporo czytać o akwarystyce morskiej, jednak nie zawsze wszystko pokrywa się z praktyką. Jestem wdzięczny szczególnie doświadczonym morszczukom za dobre rady i opinie.

Mam problem o którym wcześniej pisałem, ale nie zrażam się. Powoli zaczynam panować nad sytuacją. Błędy to też doświadczenie.


Akwarium: 100x40x50 200 l

Sump: 50 l

Oświetlenie: 2 x Actinic Blue T5 39W + 2 x White T5 39W

Cyrkulacja: 5000l/h , 3000 l/h

Obiegowa: 1200 l/min

Odpieniacz: Beast 400 l/min

Żywa skała ok. 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Rafał i mieszkam na ten czas w irlandii :) niestety.Zajmowałem się akwarystyka od małego ostatni mój projekt opierał się jeszcze w pl na tropheusach wydawało mi sie że to najpiękniejsze żyjątka , a jednak myślalem tak do chwili wizyty u kolegi co miał morszczaka i zachorowałem na śmierć :)

ale jak to bywa na emigracjii ciężko znaleść stały kąt i odwlekałem i odwlekałem i sytuacja jakoś mi się wyklarowala i za jakieś 2,5 mc będę miał stały lokal i nie może w nim zabraknąć upragnionego morszczaka :waving i teraz tylko potrzebuje pomocy co i jak czytam dużo literatury ale bez waszej pomocy będzie klapa interesuje mnie około 250 l ale nie mam pojęcia czy ma to być prostokąt czy kwadrat czy pólokrąg zakryty pokrywa czy odkryty jak juz wybiore baniak reszta jakoś pójdzie


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Mam na imię Jacek i jestem z Płocka.Od roku posiadam 450l malawii ,ale jakieś 6 m-cy temu trafiłem na wasze forum i stało się .Puki co czytam ,zbieram wiedzę i środki z nadzieją na własną kroplę oceanu w przyszłym roku .Pozdrawiam unkas:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz Hej wam wszystkim. Jestem Kasia z Düsseldorfu. Wlasinie zakladam akwarium morskie. Ucze sie na bledach mojego taty "akwarka" Marka. To Forum juz mi duzo pomoglo i doradzila. Do poklikania na Forum:)


300litrow (metoda berlinska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie będę rozpisywał się moimi innymi hobby niż akwarystyką. Właściwie akwarystyka nie jest moim hobby:)

Ja tylko chciałem zrobić 150 l baniak dla moich dzieci a po rezultatach jakie osiągnąłem w słodkim baniaku (malawi) żona zażyczyła sobie solanke :D

Z wykształcenia jestem inżynierem, obecnie buduje własne mieszkanko (na strychu) i już szykuje miejsce na 400l solniczki.

Uielbiam planować i wdrażać plany przy ich całkowitej zmianie podczas procesu wdrożeniowego.

Jako że w temacie morskiego jestem zielony, na pewno skorzystam z rad bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam wszystkich.

ps moim hobby są motocykle, szermierka średniowieczna, gra na didgeridoo i piwowarstwo. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie tych tematów służe pomocą.

ps2 na prawde ciekawe forum ale w tematach DIY przydałyby sie bardziej konkretne opisy i plany. Z tego co widze to 90% jest :

fajnie to zrobiłem może i wam się jakoś uda :)

Jak będę przeprowadzał jakiś projekt obiecuję przedstawiać pełną dokumentację.


Oł lord pliz lisyn moje modliwy bikoz ajm only uniżony siner.

Moje prejers pewnie not być grejt ale ajm full of spiryt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Ania i jestem z Torunia. Na tym Forum jestem "nowa" ale akwarystyką interesuję się od dawna - jest to wspólna pasja moja i mojego męża, do tej pory zajmowaliśmy się wyłącznie akwarystyką słodkowodną (mamy 240 litrowego "holendra"), niedawno jednak powstał pomysł stworzenia pierwszej "solniczki" i w ten sposób trafiliśmy na to Forum. Na razie jesteśmy na etapie zbierania informacji i powoli przymierzamy się do kompletowania sprzętu, myślę jednak, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim "odpalimy" naszą pierwszą, wymarzoną solniczkę. Bazą naszych informacji o akwarystyce morskiej jest oczywiście to Forum, ostatnio spędzamy tutaj każdą wolną chwilę, w szczególności zaś ja, ponieważ tak się złożyło, że mam więcej wolnego czasu niż mój mąż.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)


5992_6082.png

30 litrów (40x30x25), start 14/03/2011, koralia nano + kaskada Aquael FZN-2, odpieniek DIY by Tomko, światło 2x15w, 4 kg LR[/b]

90 litrów + sump 35l, obieg New-Jet 1200 ,cyrkulacja 2 x koralia nano 900 + tunze 6015, lampa led 80w, odpieniacz tunze 9004, 6 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Łukasz z tej strony, Kraków. Akwarystyką interesuję się już kilka lat. Zaczynałem od głupików i mieczyków, poprzez piranie (mięsożerne), aktualnie miałem "Malawi" no i teraz czas na morskie. Forum czytam juz jakiś tydzień, no i postanowiłem się w końcu zarejestrować. Liczę na Waszą pomoc ;)

Witam i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i powodzenia ;)

W Krakowie i okolicach masz sporo morszczaków !


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Mirek, mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju. Mając akwarium słodkowodne (Tanganika 200l)często myślałem,że może kiedyś uda mi się stworzyć jakąś morszczyzne, jednak odstraszała mnie niewiedza. Od linku do linku trafiłem na to forum i już mnie oczy bolą od czytania, jestem na etapie kompletowania sprzętu.

Pozdrawiam


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam na imię Sławek, od kilku lat zajmuję się biotopem Malawi. Baniak 450 litrów.


450l. Malawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "nowi";) fajnie że jest nas coraz więcej, nie od dziś wiadomo że "w kupie raźniej";)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na imię mam Łukasz i mieszkam w Szczecinie (jest tutaj jeszcze ktoś z okolic?). Od 5 lat "choruję" na akwarium morskie. Od 2 lat intensywnie się przygotowuję do startu ze swoim projektem. Dużo czytam, oglądam projekty innych. Mam nadzieję, że to będzie miła przygoda i że będzie można liczyć na Waszą konstruktywną krytykę i w razie czego pomoc. Oczywiście w miarę wiedzy i możliwości swoją również się podzielę. Jeżeli ktoś ma problem z komputerem niech wali jak w dym - szeroko pojętą informatyką zajmuję się już od ponad 15 lat.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Witam wszystkich "morszczaków". Również się zaraziłem ta tropikalna chorobą:-) W przygotowaniu zbiornik ok.360litrów,cały sprzęt już jest na swoim miejscu, cierpliwie czekam na żywą skałe... Pozdrawiam Konrad


zbiornik 360l, Deltec MCE 600, Tunze 6085, świetlówki 3x80W, sumpa brak...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.